Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 285
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 152
Отдавна не съм се вясвала тук...Много нови мамчета, а от преди дето пишехме редовно тук почти никой не останал... Та израстват се болестите, само търпение трябва! Доживях да го кажа това Joy Макар че сега е малко болен моят, но очите на лекарката не помня от кога не сме виждали. Понеже не боледува сериозно, а някакви незначителни хреми и покашляния. Снощи ми дигна 38. 5 температура и толкова, само го боли гърло.Да видим таз вечер ще вдига ли.
ПОжелавам най-вече здраве на всички дечица през новата година!

Мечтая да дойде време, когато и аз ще мога да го кажа това. Към каква възраст приблизително го поизрастна вашето дете?

# 466
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Лайт,радвам се да го чуя това.
Моя е на 7 вече,но още не е израснал болестите.Е,изкара здрав доста врене,но сега е болен с бронхит на АБ Аугументин,Ундкадеп сироп за кашлицата и Прополки за гърлото.Преди това беше на Сумамед,но не му подейства и педи го смени.Утре сме на контролен и се надявам другата седмица вече да е добре и да е на училище,че вкъщи подивя.
Сега вируса така започва с гърло,защото моя първо каза,че гърлото го боли,а после се появиха кашлица и хрема.

# 467
  • Мнения: 423
Лайт, браво на вас. И ние тази година рядко виждаме лекарката, но сложих е противогрипна ваксина, а и го стимулира мощно с природни продукти, но да не се хваля много, че декември беше с кашлица...

# 468
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Здравейте, знаете ли АБ Ксимебак на сироп за дете,  преди или след ядене се дава?

# 469
  • Мнения: 445
Здравейте, знаете ли АБ Ксимебак на сироп за дете,  преди или след ядене се дава?

По време на хранене.

# 470
  • Мнения: 255
Здравейте, знаете ли АБ Ксимебак на сироп за дете,  преди или след ядене се дава?
По добре след нали на 12 часа и два часа след него пробиотик , аз така правих

# 471
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
За АБ, винаги чета в листовката относна приема с храна. Някои - флорхинулони, напр. (разните там -флоксацини) не се приеват с млечни - пречат им на усвояването. Тетрациклините пък образуват трайни съединения с калции, мисля ( не гарантирам за точност) и не могат да действат на бактериите, а образуват инертни плаки и т.н. и т.н.
Четете листовките, за най-сигурно! Hands V

# 472
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Ксимебак,аз съм пила и го пиех след храна.На дете сега Аугументин давам,но е на 8 часа и няма как винаги да е след храна.

# 473
  • Мнения: 445
Така де, точно в листовката на Ксимебак суспензия е посочено, че се приема по време на хранене.

# 474
  • Мнения: 41
Здравейте. Някоя от вас сблъсквала ли си е с упоритите стафилококи ауреус в носа и как ги излекувахте? Края на ноември пуснахме секрет на дъщеря ми и имаше. Лекувахме ги локално, аб капки в носа. 3 седмици след това пуснахме отново секрет и пак ги има. Разболя се и носа й потече с едни ужасни жълти секрети и пак е на Аб капки заради бактерията.
Притеснявам се вече, защото от септември всеки месец е на аб капки. Иначе не й минава наникъде, даже се влошава.
В някакъв омагьосан кръг сме и не излизаме от него.
Отделно от септември е и всеки месец с хрипове и последно изписаха да пие Ефира 3 месеца, за предпазване на белия дроб.
Обаче сега пак кашля доста и не знам до къде ще стигнеме. Не може да е толкова често на Вентолин.
Много често боледува, направо е някакъв ужас.
Водих я на алерголог, пускахме изследвания няма алергия към нищо, отрицателни са резултатите.

# 475
  • София
  • Мнения: 2 667
Според мен само с антибиоточни капки трудно ще се оправи. Бактериите са много упорити. Малката беше с друга бактерия, но лечението премина по следния начин: антибиотик през устата за 10 дни, после 10 дни с антибиотично гелче в носа.  Според мен е до ре да пуснете отново секрет с антибиограма, защото може да е станала резистентна към този антибиотик вече.

# 476
  • Мнения: 41
В момента слагаме АБ капки и не знам колко ще има смисъл от пускането на нов секрет. Най-вероятно ще повлияе на резултатите. Иначе и сегашното лечение е назначено по антибиограма. Според педиатърката тази бактерия няма смисъл да се лекува защото всички я имаме, според УНГ-то трябва да я лекуваме, защото заради нея са тези безкрайни хреми, но тя предписва само локално лечение. Вече и аз се замислям дали не е по-добре да пие антибиотик.
Не знам изобщо дали тази бактерия е главния ни проблем за постоянното боледуване или нещо друго...

# 477
  • София
  • Мнения: 2 667
Направете консултация с още един лекар УНГ, второ мнение никога не е излишно. Унг-то, при което водя малката, все ми се кара като пускам секрети за щяло и не щяло, защото носа не е стерилна среда и ако не създава по-сериозни проблеми от хрема не ми разрешава антибиотици. Когато тя беше с бактерията беше доста зле. Едни зелени секрети, болки в ушите и температура. Хремата си я влачи често, но капя обикновени капки. С яслите е така... Дори и сега си е вкъщи, защото пак е сополива и кашля.

# 478
  • Мнения: 35 109
Щом е толкова упорита тази бактерия, трябва ѝ антибиотик през устата , според мен. Не съм лекар, говоря по наблюдения над синът ми. При него капки нямат ефект. Само сиропи и антибиотици.

# 479
  • Sofiq
  • Мнения: 58
И аз да се разпиша. След декември през който имахме температура само за ден и лека хрема, дойде януари. В 24ч започна да се върти и мрънка, при което аз вече се до сещам какво идва взимам термометъра и какво 37,5 температура. След по малко от 30 мин меря пак 38,2. Дадох панадол, но резултат никакъв продължава да качва. Дано само е от зъбите, че нямам сили вече. Всеки месец е болен. На 1,6г е

Общи условия

Активация на акаунт