Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 341
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • shumen
  • Мнения: 18 012
Шушка,само с АБ капки няма да стане.Трябва и АБ през устата.
Елена,Т от зъби според мен няма.Пада им имунитета и се разболяват.

# 481
  • София
  • Мнения: 7 277
Според мен за постоянните хрипове може да поиска съвет от пулмолог, а не от УНГ. И да се довери на педиатъра си за съветите относно бактериите в носа. Не е задължително да пие АБ само заради тях. Слушайте лекаря преди всичко Simple Smile

# 482
  • София
  • Мнения: 1 966
shu6ka, златист стафилокок е нормално носителство в носа, там не е стерилна среда. Ако ти е за първа година на градина, примири се с безкрайната хрема, така ще е.
А по темата кога спират да боледуват, при моето якото боледуване беше до към 5 годишна възраст. Не че не боледува вече, боледува, колкото и аз и всеки нормален човек, който не седи затворен в стерилна среда, пие АБ понякога. Обаче вече боледуването е съвсем различно, от около 3 години бронхити/бронхоспазми не ми е правила, а преди беше на всяко разболяване. Дори и ушите не са я боляли от поне година, пупу, бронхитите и ушите ѝ бяха слабите места. И да добавя, че от няколко години започнахме семейно да си слагаме  противогрипна ваксина, вероятно и от нея има ефект.

# 483
  • София
  • Мнения: 11 484
И аз да се разпиша. След декември през който имахме температура само за ден и лека хрема, дойде януари. В 24ч започна да се върти и мрънка, при което аз вече се до сещам какво идва взимам термометъра и какво 37,5 температура. След по малко от 30 мин меря пак 38,2. Дадох панадол, но резултат никакъв продължава да качва. Дано само е от зъбите, че нямам сили вече. Всеки месец е болен. На 1,6г е
Не е от зъби.

# 484
  • София
  • Мнения: 5 466
Момичета,някой да си е имал грижи с подути лимфни възли на шията?
Появиха се пролетта и така си стоят,напипват се и се виждат само детето като си извие врата,стои като топче.
Питала съм няколко педиатри и на хематолог съм водила детето и ми казват,че по ПКК няма нищо притеснително,да съм ги наблюдавала да не растът.
Някой с опит?Да търся ли поредно мнение?
Само на УНГ не сме ходили.

# 485
  • София
  • Мнения: 2 669
Детето не е имало проблеми с лимфни възли, но аз пък съм много зле в това отношение. Доволна съм от това хомеопатично https://apteka.framar.bg/30000412/%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D1%84%D0%BE … 82%D0%BA%D0%B8-50
Става и за деца. Добре е да посетите УНГ

# 486
  • Sofiq
  • Мнения: 58
Голямото ми дете беше така като да пробие зъб че и по 3дни поддържаше 38-38,5. След като пробиеше и всичко се оправяш. Малкият със сигурност не е от зъбче. Много бързо се по качваше снощи. Стигна до 39 като бях дала Панадола. Наложи се да дам и Нурофен и след час я свали 37,5. Сега си я държи на това ниво като я вдигна пак до 38,3, но този път Панадола я свали. За сега го наблюдавам и ако тръгнат да се влошават нещата ще го водя някъде на спешен. Може ли да ми предложите евентуално добър спешен понеже на нас по район ни е Окръжна, но съм крайно разочарована от тях.

# 487
  • Мнения: 358
Здравейте. Някоя от вас сблъсквала ли си е с упоритите стафилококи ауреус в носа и как ги излекувахте? Края на ноември пуснахме секрет на дъщеря ми и имаше. Лекувахме ги локално, аб капки в носа. 3 седмици след това пуснахме отново секрет и пак ги има. Разболя се и носа й потече с едни ужасни жълти секрети и пак е на Аб капки заради бактерията.
Притеснявам се вече, защото от септември всеки месец е на аб капки. Иначе не й минава наникъде, даже се влошава.
В някакъв омагьосан кръг сме и не излизаме от него.
Отделно от септември е и всеки месец с хрипове и последно изписаха да пие Ефира 3 месеца, за предпазване на белия дроб.
Обаче сега пак кашля доста и не знам до къде ще стигнеме. Не може да е толкова често на Вентолин.
Много често боледува, направо е някакъв ужас.
Водих я на алерголог, пускахме изследвания няма алергия към нищо, отрицателни са резултатите.
Миналата година имаше такава бактерия в носа на малката, мина със аб капки от първия път. Но исках да ти кажа, че я водих при УНГ и той ми се накара, че заради бактерията съм капала капки. Каза, че не е имало нужда. Боледуванията си продължиха чести и след като изследванията от бактерията си бяха чисти. Едва ли детето ти боледува заради стафилокока. На ясла малката почти не е ходила, три дена на ясла - две седмици у дома, така бяхме. Сега на градината има подобрение - ходи вече по пет дена преди да се разболее и да ми стои две седмици вкъщи 😄.
Вече почва да ми писва и гледам да се примирявам, че явно ще е така.

# 488
  • Мнения: 41
Дъщеря ми на ясла не е ходила и честичко боледуваше, но минаваше някак по-леко. Едни бистри хреми, които преборвахме само с физ.рр. и в краен случай Коларгол. Сега е на 4 години 2ра градинска група. Ами от както тръгна нещата станаха доста по-зле. Пролетта й махнахме 3тата сливица с надежда да се оправи,а беше и доста зле изглеждаща самата сливица, но промяна няма. Все се надявам, че ще го израсте.
Следиме я постоянно при УНГ. От лични наблюдения и четене по форуми,виждам, че всеки лекар има различни методи на лекуване и понякога коренно противоположни.
Сега ще капя АБ капки и след това ще пусна пак контролно изследване да видим има ли нещо. Лекуваме ги за 2ри път тези стафилококи.

# 489
  • Мнения: 41
Иначе изкарва 3-4 дни максимум в детската градина и после 2-3 седмици вкъщи. Явно и аз трябва да се примиря, че е от много често боледуващите деца и ще е така докато не го израсте.
Само искам да излезем от този омагьосан кръг с антибиотичните капки и влошаването на състоянието ако не ги сложим.

# 490
  • Мнения: 205
Момичета,някой да си е имал грижи с подути лимфни възли на шията?
Появиха се пролетта и така си стоят,напипват се и се виждат само детето като си извие врата,стои като топче.
Питала съм няколко педиатри и на хематолог съм водила детето и ми казват,че по ПКК няма нищо притеснително,да съм ги наблюдавала да не растът.
Някой с опит?Да търся ли поредно мнение?
Само на УНГ не сме ходили.

При дъщеря ми се подуват след по-сериозно боледуване и спадат много бавно. Имала е мононуклеоза, след това две скарлатини и при трите боледувания лимфните възли на врата ѝ направо бяха изпъкнали. Тогава ѝ бяха предписали едни капки за възпалени лимфни възли и след известно време подуването отшумя. След по-изразено боледуване от гърло също са леко подути, пускали сме ПКК и няма нищо притеснително.
Но това се отнася за моето дете, ако теб нещо те притеснява потърси мнението и на друг лекар.

# 491
  • Мнения: X
Малкия се изморява и задъхва (на няколко пъти) от скоро.
ЛЛ назначи снимка на бял дроб, за да установим астма.
Чудя се дали да я правим или да поизчакаме. Кашлица няма, нито хрипове, като цяло изглежда здрав.

# 492
  • Мнения: 1 980
Здравейте, давате ли нещо за стимулиране на имунитета на децата ви и от кое сте доволни?
Синът ми вече трети пореден месец е на антибиотик. Днес пак му назначиха. С висока температура и силно зачервено гърло е. Засега други симптоми няма, но на лекарката не й се рискуваше да чака. Аз съм бременна и за мен също става опасно.

# 493
  • Мнения: 4 393
Аз досега не давах нищо, но почвам да давам бъз, притесняваше ме дали е подходящ, предвид че няма 2 години още навършени, но педи одобри. Малчо ще изкара до март извън яслата, дано не се тръшне повече, че ми омръзна от кашлица, АБ, болници!

# 494
  • Мнения: 445
Аз давам пчелен мед на гладно сутрин, Рибчо (рибено масло + витамин D3) и бетаглюканови сиропи. Доволна съм от тази комбинация.

Общи условия

Активация на акаунт