Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 252
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 360
Аз давам коластра и Имунотрофина.

# 496
  • Мнения: 35 109
Аз давам Имунохелт сутрин на гладно 5 мл

# 497
  • Мнения: 41
Давала съм черен бъз домашно приготвен, Имунотрофина 4 месеца, Клеева тинктура домашно приготвена. Няколко пъти съм давала и Ескимо за деца. В момента давам Саменто от средата на ноември и от него няма ефект. Както и от по-горе изброените. Отделно съм правила различни рецепти с домашен мед и ги е пила поне по месец.
Преди бяхме на преглед и пак е с хрипове и на Вентолин. От октомври е всеки месец. Вече съм меко казано отчаяна...

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 21:41 от shu6ka

# 498
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Давала съм какво ли не,но не спираше да боледува.Сега давам едни витамини на Греен Мастер и не знам дали израстна,или от тях,но изкара здрав на училище до преди една седмица.След ваканцията отиде ден и половина и Вторник си го прибрах на обяд,че кашляше и беше с Т.Отидохме при педи и хоп бронхит и беше на АБ.От днеска е отново на училище и се моля да изкара здрав дълго време.

# 499
  • Мнения: 205
Давала съм Марсианци и Имунокид, никакъв ефект. На година и половина я пуснах на ясла и не спря да боледува до скоро. Имала е мононуклеоза, две скарлатини, две гнойни ангини, афтозен стоматит, коксаки вирус, бронхити.... Това всичкото за година и половина + обичайните детски вируси с кашлица и сополи. Септември започнах да ѝ давам Имунохелт и от тогава е боледувала само веднъж за седмица. Може организма ѝ вече да е израстнал, а може и на витамините да се дължи.

# 500
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
И аз съм давала какво ли не и категорично само от 2 неща има полза при моето дете - течната коластра на ЛР, която стига за(и е годна) 14 дни и авирон кидс в доза за профилактика. Тва е.

# 501
  • Мнения: 462
Давала съм разни хомеопатия, Биозин, черен бъз, но от него се обриваше. Последното нещо, което реших да пробвам, беше течната коластра на Або Фарма, като я давам всеки месец и от както съм я почнала не се е разболявала изобщо

# 502
  • Мнения: 1 117
Здравейте! Синът ми миналият месец(12 декември ) беше болен - вирус + бактерии в урината. Тази нощ се събуди и повръща вече няколко пъти... От тогава до сега му давам бета глюкан Имунобор кидс. Днес дали е добре да включа и Авирон кидс или не може и двете да се приемат едновременно?

# 503
  • Мнения: 8 231
Здравейте! Синът ми миналият месец(12 декември ) беше болен - вирус + бактерии в урината. Тази нощ се събуди и повръща вече няколко пъти... От тогава до сега му давам бета глюкан Имунобор кидс. Днес дали е добре да включа и Авирон кидс или не може и двете да се приемат едновременно?
Спри едното. Колкото и да са безврвдни могат да докарат страхотна алергия.

Когато детето ми тръгна на ДГ -2.5 години за първите 3 месеца пи АБ -4 пъти. До тогава не беше боледувало. Давах Бъз, Коластра, Имунокид, Саменто и каквото предложиха на пазара. Влязохме в болница с ларингит. И лекара ми каза, че нищо му няма на имунитета. Просто децата в детските заведвния е нормално да боледуват до 11 пъти годишно. Сопрях всичко. Започнах от време на време според боледуванията да правя по нещо. Влачеше сополи слагах Риноджермина.
Следващата година в 1 клас ги удари грипа. Давах имуномикс не се разболя. Сега вече е на 10. Боледува веднъж в годината. Та всичко се израства и минава. Хранете децата здравословно, разхождайте ги начист въздух и за свое успокоеное от време на време давайте някой и друг витамин.

# 504
  • Мнения: 499
Можеш да го включиш. Авирона го ползват като противовирусно, но ефект според мен няма. Всичките сиропи и витамини за имунитет са един търговски трик. Докато детето не израсте всички болести нищо няма да помогне. И моето дете от сополи прави бронхити. Началото на ноември и този месец също беше на вентолин. Изобщо не искам да го давам, защото влияе на сърцето, но нямам избор като виждам,че не може да диша. Изследвания ми писна да правя. Имам чувството, че няма оттърване от тези бактерии. Нямам търпение да се постопли и да почнат да ги изкарват в двора на яслата, мисля че ще редуцират поне малко сополите.

# 505
  • Мнения: 41
Hope for Two , доволна ли си от Риноджермината и имаше ли ефект при вас? Мисля сега да направя един курс 3 или 5 месеца с нея. Когато дъщеря ми започна често да прави хреми(но бяха доста по-леки) педиатърката ни изписа 3 месечен курс с Риноджермината. И май бях доволна, по спомени. Мисля, че изкара 2-3 месеца без хрема. А и сега след толкова АБ капки мисля, че е подходяща за възстановяването на флората в носа.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 408
Малкия се изморява и задъхва (на няколко пъти) от скоро.
ЛЛ назначи снимка на бял дроб, за да установим астма.
Чудя се дали да я правим или да поизчакаме. Кашлица няма, нито хрипове, като цяло изглежда здрав.
Sisi, не отлагай рентгеновата снимка, няма от какво да се страхуваш от нея спрямо облъчването на детето.След това- с нея, отивай за консултация и при пулмолог.Ако си от София, мога да ти предложа координати на много добър детски пулмолог, работи с НЗОК.

# 507
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Сиси,моя е карал и пневмония само така.Така,че отивай не се страхувай.

# 508
  • Мнения: 1 601
Сиси астма не се установява със снимка на бял дроб. Нужна е спирометрия. Не знам колко е голямо детето ти, но се насочи към детски пулмолог. Ако си в София д-р Филчев мога да препоръчам.

# 509
  • Мнения: 8 231
Hope for Two , доволна ли си от Риноджермината и имаше ли ефект при вас? Мисля сега да направя един курс 3 или 5 месеца с нея. Когато дъщеря ми започна често да прави хреми(но бяха доста по-леки) педиатърката ни изписа 3 месечен курс с Риноджермината. И май бях доволна, по спомени. Мисля, че изкара 2-3 месеца без хрема. А и сега след толкова АБ капки мисля, че е подходяща за възстановяването на флората в носа.

Да бях доволна. Имаше един период дето все влачеше сополи. Все нещо се въдеше в носа.
Тогава я пръсках - три месеца и повече не е имал такива периоди. Или аз не помня:)

Общи условия

Активация на акаунт