Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 257
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 41
От УНГ специалист знам, че детето трябва да е абсолютно здраво за да се ползва Риноджермина. Но в листовката пише, че може да се използва и за лечение. Днес е 7 ден на дъщеря ми с АБ капки и още има секрети. Та се чудя дали е удачно да я започна сега или да изчакам?

# 511
  • София
  • Мнения: 5 456
Сиси астма не се установява със снимка на бял дроб. Нужна е спирометрия. Не знам колко е голямо детето ти, но се насочи към детски пулмолог. Ако си в София д-р Филчев мога да препоръчам.
И аз препоръчвам д-р Филчев.
Правих на моето дете точно при него спирометрия.На 2г.7м я правихме,попринцип на деца под 3 г е трудничко,защото с една щипка им запушват носа и трябва да стоят около 30 секунди спокойно и да дишат в една тръба.Моето хлапе обаче е свикнало с лекари и лесно се даде.

# 512
  • Мнения: 1 601
От УНГ специалист знам, че детето трябва да е абсолютно здраво за да се ползва Риноджермина. Но в листовката пише, че може да се използва и за лечение. Днес е 7 ден на дъщеря ми с АБ капки и още има секрети. Та се чудя дали е удачно да я започна сега или да изчакам?
Аз ползвам риожармината, но лекар я е назначил. След комбинирано лечение с антибиотици локални и един период след това без капки. Ще видим как ще понесе. Нашата УНГ каза, че може към 3-4ден да има леко разболяване и ако има по-обилен секрет добре да издухва носа. Следвайте съветите на лекар, самолечението не е удачен вариант.

# 513
  • Мнения: 709
От тази нощ е със задна хрема, както нямаше никакви изгледи . Днес не е на градина, няма други симптоми, има апетит. Какво давата при задна хрема? Последният път си я влачи сигурно 2 седмици без други симптоми. Четох за промивките със спринцовка и физ. разтвор, но не съм много убедена, че ще ми позволи да му направя. На 3 години е.

# 514
  • Мнения: 35 109
Синупрет давам аз при хрема.

# 515
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Аз ефект от синупрет не видях, нито при мен, нито при детето. Опитай с промивките, има деца които не го драматизират. Тва за мен е най-доброто. Плюс капане на физ.рр с клеева тинктура.
За риноджермина, знам че се слага на чист секрет, защото може много да влоши положението. Поне нашият лекар така твърди.

# 516
  • Мнения: 41
Аз ефект от синупрет не видях, нито при мен, нито при детето. Опитай с промивките, има деца които не го драматизират. Тва за мен е най-доброто. Плюс капане на физ.рр с клеева тинктура.
За риноджермина, знам че се слага на чист секрет, защото може много да влоши положението. Поне нашият лекар така твърди.
А какво ще рече чист секрет? Да няма изобщо никакъв секрет или да е чист от страна на бактерии. Защото в носа винаги имя някакви бактерии, които при някои деца не създават проблеми и изобщо не се знае какви са и в какви количества. Извинявам се, че разпитвам толкова много, но мненията на педиатърката ми и на УНГ специалиста при когото ходиме се разминават относно Риноджермина. И двете са за ползването й и ми я препоръчват. Но в момента има още секрети в носа и за това се чудя.

# 517
  • Перник
  • Мнения: 1 920
На нас за задна хрема ни е изписвано тобрадекс. Имаше ефект след 3 дни.

# 518
  • Мнения: 41
При нас за задна хрема винаги са помагали антибиотични капки, нищо друго. Но опитайте промивките със физ.рр. и спринцовка. Наистина има ефект от тях и почистват хубаво нослето. Преди ползвах само Стеримар, но откакто опитах този метод и видях какво излиза от носа се отказах от спрейовете. Струята е много силна и отмива всичко към гърлото, а със спринцовката не е така.

# 519
  • Мнения: X
Благодаря ви, но не сме от София. На 4г е. Казва, че се изморява, но според мен малко се и преструва.
Според ЛЛ рентгена ще установи астма. Не е ли така?
Кръвните му изследвания са 6, така че аз не подозирам пневмония, даже и не кашля вече.
Няколко пъти задъхване и като се разхождаме умора, да го нося..

# 520
  • Мнения: 2 532
Момичета, дайте съвет какво мога да правя при болка в ухо. Не се е случвало до сега с никое от децата. Но ей сега малкото взе да се оплаква. Тя от няколко дни е болна вкъщи с хрема и кашлица. Утре ще я водя на лекар, ама до тогава се чудя как да я облекча поне🤔

# 521
  • Мнения: 35 109
От УНГ специалист знам, че детето трябва да е абсолютно здраво за да се ползва Риноджермина. Но в листовката пише, че може да се използва и за лечение. Днес е 7 ден на дъщеря ми с АБ капки и още има секрети. Та се чудя дали е удачно да я започна сега или да изчакам?
Аз ползвам риожармината, но лекар я е назначил. След комбинирано лечение с антибиотици локални и един период след това без капки. Ще видим как ще понесе. Нашата УНГ каза, че може към 3-4ден да има леко разболяване и ако има по-обилен секрет добре да издухва носа. Следвайте съветите на лекар, самолечението не е удачен вариант.
Само да споделя, ще купих това лекарство от аптеката на Кауфланд намалено от 34 лв на 21. Бях изненадана като чух цената

# 522
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Отипакс в ухото и нурофен.

# 523
  • Мнения: 2 532
Благодаря! Засилих мъжа към аптеката. Дано само не е нещо сериозно🤐
Ще се по бъркам с тея боледувания - все в почивните дни да им се чудиш🥴

# 524
  • Мнения: 499
Peacock, точно днес си мисля че е време и аз да го купя. Знам, че децата ни тръгнаха горе-долу по едно и също време на ясла и сме в един обречен кръг. Има ли ефект от риноджерминага според теб?

Общи условия

Активация на акаунт