Натурален репелент против кърлежи

  • 7 756
  • 27
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Не съм сигурна дали темата е за тук и ако модераторите решат, моля да я преместят!

Молбата ми да споделите мнение за натурален, безопасен и ефективен репелент против комари и кърлежи!
Миналата година използвах Бочко и Biotrade, но ефект срещу кърлежи нямаше.
Вадихме 5 пъти кърлеж на детето. Добре, че ги виждахме скоро след полазване и нямаше проблем със заразяване.
В ebay намерих натурален репелент Mosi guard, но не открих коментари за него.
Предварително благодаря на всички отзовали се!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз ползвам Zedan,  като мляко е , попива бързо, мирише обаче силно и не е за всеки. на 2-3 часа трябва да се подновява.
пази и от комари.

също масло от черен кимион трябва да помага, препоръчва се вътрешно да се приема. потта започвала да мирише на него и кърлежите бягали.
на мен ми е толкова гадно, че е абсурд да ги приемам вътрешно и си мажа глезените с него, че да ми е по-далеч от носа  Whistling

ние живеем във високорисков регион (над 50% от кърлежите носят някаква зараза  Sick) и ако ще ходим из поля, гори и подобни райони, слагаме светли, дълги панталони и чорапи. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 725
Спрей против комари и кърлежи на БРОС. Много съм доволна.

Скрит текст:

# 3
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Този спрей не е натурален. На мен ми е необходим за ежедневна употреба за това търся натурален без вредни съставки.

# 4
  • Мнения: 3 725
Споменахте Бочко и Биотрейд, които също не са "натурални", затова споделих и моя опит Simple Smile

# 5
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Уж нямат вредни съставки 🙁

# 6
  • Мнения: 9 445
не съм намирала и аз хубави спрейове против кърлежи. между другото недейте да лежите на кълката, че щом се извади веднага, няма заразяване. да не говорим колко висок е процентът на заразени кърлежи, ужас.

# 7
  • Мнения: 2 447
Моето дете миналата година беше ухапано от кърлеж изследвахме и кърлежа и него слава богу нямаше зараза но доста се притесних и търсих точно рецепти за репеленти против кърлеж домашни. Бях чела че най-ефикасно за натурален репелент е етерично масло от гераниум но понеже са два вида трябва да е гераниум бурбон(този вид по-трудно се открива аз намерих в So pharmacy).
Ето я рецептата http://www.primallyinspired.com/homemade-tick-spray-natural-repellent/ отдолу в коментарите пише че точно гераниум бурбон се ползва а не обикновения гераниум и на други места го четох така че това е важно да се има предвид. Обикновения гераниум заедно с цитронелата пък стават за комари.

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 21:08 от Niss

# 8
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 784
Ето още някои рецепти, това с настойката от розмарина е много ефикасно средство, просто за правене, изпробвано. Но и другите сигурно работят. Тази година е по-сухо, не са плъзнали толкова гадините, но скоро може да се увеличат.
Скрит текст:
Репелент против кърлежи – направете си го вкъщи и без химия
Какво отблъсква кърлежите?
•   Розмарин
•   Розово масло
•   Мента пиперита
•   Карамфил
•   Винен или ябълков оцет
•   Цитруси
•   Редовното приемане на витамините от групата В
•   Яденето на чесън и заквасени храни
Рецепта за домашен репелент против кърлежи с розмарин
Съставки
Един литър вода
Сушен или пресен розмарин – 18-20 грама
Една лъжица бял винен оцет
Начин на приготвяне
Водата се кипва, в кипящата вода се слага розмарина, сваля се от огъня и се оставя докато напълно изстине. След това се прецежда, добавя се една лъжица оцет и се налива в съд със спрей. Съхранява се в хладилника и преди излизане сред природата се напръскват откритите части на тялото, и особено краката. Това средство е високо ефективно и при това е 100% естествено.
Рецепта за масло против кърлежи
100 милилитра растително олио
200 милилитра вода
20 капки розово масло

Начин на приготвяне
Разбъркайте заедно водата и растителното масло, добавете капките розово масло и много добре разклатете. Сместа налейте в шишенце със спрей и сложете в хладилник. Използвайте преди излизане в природата.
Рецепта за цитрусов репелент против кърлежи
Съставки
300 милилитра вода
300 грама цитрусови плодове (лимони, лайм, портокали или грейпфрути)
Начин на приготвяне
Обелете цитрусовите плодове от кората. Нарежете плодовете на дребни парченца и сложете във водата да се вари на тих огън за един час. Прецедете разтвора и налейте течността в шишенце със спрей. Съхранявайте в хладилник.


Другата рецепта е същата, която по-горе беше публикувана от английски сайт, ето я на български:
Скрит текст:
Лосион против кърлежи
пръскам кучето и себе си с този лосион. Много лесно и бързо се приготвя. Трябват ви:
1.   празно контейнерче с пулверизаторен механизъм. Примерно: http://www.gpack.bg/bg/b851/bottleforperfume30ml50ml100ml.html
2.   Настойка от Хамамелис
3.   Етерично масло от Rose Geranium – в България не намерих и си поръчах от amazon.co.uk. Няма значение коя марка е; просто давам пример
4.   Дестилирана вода
 
Времето за приготвяне е около 5 минути. В съдчето сипваме 1 супена лъжица от настойката от Хамамелис, след това добавяме 40 капки от Rose Geranium маслото. Допълваме с 1/3 чаша дестилирана вода и разклащаме известно време, за да се смесят. Съхранява се на хладно и тъмно място. Това е всичко. Пръскам кучето веднъж на ден по малко преди разходка по коремчето, опашката и крачетата. Себе си пръскам ако ще ходя на планина, из треви и т.н. Свалих каишката против кърлежи от кучето, както и спрях да му слагам front-line. Не сме имали нито един кърлеж до този момент.

# 9
  • Мнения: 224
Според мен само ще си изгубите времето с "натурален" репелент. Имам куче, което тренирам с препарати и то редовно и въпреки това е някакъв ужас с кърлежите, толкова много кърлежи има, че натурален репелент никаква работа няма да свърши. Натуралните репеленти са на база етерични масла , а те изветряват бързо.

# 10
  • Мнения: 2 560
За маслото от лавандула нещо четох, че върши работа против кърлежи.

# 11
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 784
Според мен само ще си изгубите времето с "натурален" репелент. Имам куче, което тренирам с препарати и то редовно и въпреки това е някакъв ужас с кърлежите, толкова много кърлежи има, че натурален репелент никаква работа няма да свърши. Натуралните репеленти са на база етерични масла , а те изветряват бързо.
Не е вярно че химията е по-силна, просто сме свикнали да мислим, че е така. Относно времетраенето - да може би за по-кратко действат, но човек може да си ги слага често, защото няма вреда.

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Според мен само ще си изгубите времето с "натурален" репелент. Имам куче, което тренирам с препарати и то редовно и въпреки това е някакъв ужас с кърлежите

точно покрай едно куче се доказва, че маслото от черен сусам отблъсква кърлежите.
кучето е било от нещо болно и към храната са му слагали от това масло.
след 2-3 седмици след разходки се е прибирало без кърлежи.

оттам започват да следят защо и се оказва, че кучето започва да мирише по-различно от това масло и кърлежите не ходят по него. Peace
но трябва редовно да се консумира.
аз не мога  Sick

# 13
  • Мнения: 2 447
Аз за този репелент за който писах точно собственичка на куче което всеки ден е имало по няколко кърлежа след разходка споделя че с него не е имало нито един. Аз смятам да пробвам защото така или иначе не мога да си пръскам детето с комерсиалните химии

# 14
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
........точно покрай едно куче се доказва, че маслото от черен сусам отблъсква кърлежите.
asyalein, черен сусам или черен кимион?

Общи условия

Активация на акаунт