Натурален репелент против кърлежи

  • 7 767
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

asyalein, черен сусам или черен кимион?

извинявам се, горе има грешка, но не мога вече да редактирам.
от черен кимион !!!!

то смърди ужасно  Sick

# 16
  • Мнения: 664
Мажем се с кокосово масло против кърлежи

# 17
  • Мнения: 9 468

asyalein, черен сусам или черен кимион?

извинявам се, горе има грешка, но не мога вече да редактирам.
от черен кимион !!!!

то смърди ужасно  Sick

абе като знам какво причиняват кърлежите, бих се жертвала /бих жертвала и децата най-вече/.

# 18
  • Мнения: 1 338
Моето дете миналата година беше ухапано от кърлеж изследвахме и кърлежа и него слава богу нямаше зараза но доста се притесних и търсих точно рецепти за репеленти против кърлеж домашни. Бях чела че най-ефикасно за натурален репелент е етерично масло от гераниум но понеже са два вида трябва да е гераниум бурбон(този вид по-трудно се открива аз намерих в So pharmacy).
Ето я рецептата http://www.primallyinspired.com/homemade-tick-spray-natural-repellent/ отдолу в коментарите пише че точно гераниум бурбон се ползва а не обикновения гераниум и на други места го четох така че това е важно да се има предвид. Обикновения гераниум заедно с цитронелата пък стават за комари.

Аз също си правих онлайн проучване и стигнах до извода, че единственото сигурно натурално средство е това масло. Обаче не успях да го намеря от достъпен източник и се отказах. Всичко останало натурално е с някаква степен на риск, за това се придържам към Аутан и подобните му, въпреки, че никак не ми харесва да се пръскам с отрови Sad

Комарите в нашия парк са толкова хищни, че като бягам привечер и спра за малко ме накацват цялата. Ако съм напръскана - само кацат и се отказват. Обаче, ако не съм следва яко хапане. Хапят дори през блузата и клина Sad Пробвах с гривни с цитронела, масло от нийм, но има много упорити комари, на които явно не им пречи. От кърлежите се страхувам повече, а и те вероятно се плашат по-трудно.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
От кърлежите се страхувам повече, а и те вероятно се плашат по-трудно.

те не летят на рояци и с дрехи можеш ефективно да се предпазиш  Peace

# 20
  • Мнения: 9 468
От кърлежите се страхувам повече, а и те вероятно се плашат по-трудно.

те не летят на рояци и с дрехи можеш ефективно да се предпазиш  Peace


уви, тц. мен ме ухапа заразен кърлеж в центъра на софия на жълтите павета. бях с дълъг панталон и затворени обувки. намерих го зад коляното си.

# 21
  • Мнения: 2 560
Маслото от черен кимион може ли да се приема на капсули или трябва да е течно, за да има ефект? Изпитвам ужас от тези гадини, откакто преди години хванах един да ми лази по деколтето. Идея си нямам как се беше озовал там, ама изтръпнах направо.

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

уви, тц. мен ме ухапа заразен кърлеж в центъра на софия на жълтите павета. бях с дълъг панталон и затворени обувки. намерих го зад коляното си.

панталонът трябва да е в чорапите или да е с ластик долу.
за жълтите павета е трудно изпълнимо, особено първото  Joy

ние като ходим из гори и поляни, така правим, но там не ме интересува как изглеждам.

Phenix, сигурно няма значение. аз само течно имам. Peace
знам, че трябва да се взима редовно, за да започне тялото на излъчва неговата миризма.

# 23
  • Мнения: 2 560
В амазон намерих и на капсули, пък и попрочетох доста хубави неща за това масло, които нито съм знаела, нито предполагала. Мисля да поръчам една опаковка и да започнем да го пием преди да плъзнат тия гадове😊

# 24
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
А ако се маже миризмата не е ли достатъчно силна, за да предпазва?

# 25
  • Мнения: 1 338
Черен кимион и нигела нали са едно и също? Вчера гледах в един здравословен магазин да се продава масло от нигела на бутилка, но е скъпичко. Беше в българска опаковка, но маслото може да е внос. Самата нигела не е скъпа в магазините за ядки.

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А ако се маже миризмата не е ли достатъчно силна, за да предпазва?

незнам. аз се мажа с него, защото не мога да го преглътна.
ама не разчитам само на него, нося и дълги дрехи в гората. Peace

# 27
  • Мнения: 89
[Благодаря за полезната тема!
Тъкмо се чудех какво да правя с едно шишенце Black cumin seeds oil.
Ужасно е на вкус бях го взела за противопаразитно прочистване, но не го понасям. Ще мажа против кърлежи.

Масло от чаено дърво помага донякъде за комари в Пловдив, но не и за хищните дунавски породи.
Предполагам, че ще е някаква защита и от кърлежи....

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 14:14 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт