Качествена автомивка в София

  • 10 574
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте,
Живея в София от 5 години и още не съм успяла да открия автомивка в центъра, където да не ми драскат колата, да махат праха като хората и да не ми одират кожата за тази услуга...
Имате ли някакви предложения? Всичко в централните и леко западни квартали ме устройва.
Благодаря ви много Revolving Hearts

# 1
  • Мнения: 3 732
Какво означава да драскат колата?

Аз моята мивка съм си я намерила, но не смея да я препоръчвам, защото ходенето там е като приключение, малко като сафари.
Но ... Имат вип измиване за 20 - 25 лв - мокрят леко седалките и махат по - нетрайните петна. Имах захабено и разлят сок, махнаха се петната.
След такова миене е препоръчително да постоиш на слънце с отворени врати или свалени стъкла. Аз не го сторих та ми се запотиха стъклата. Имало опасност от влагата някой кабел да откаже, ми казаха после.
Мажат с нещо гумите та блестят като нови. Питали са ме дали съв с нови гуми след автомивката.
Мирише приятно вътре.
Молила съм ги да ми изсмучат джобовете на предните седалки, направиха го.  

Е, единия път ми забравиха стелките. Като се върнах ме познаха, извиниха ми се многократно и ми ги върнаха.
Хора сме, грешим.

Много се чака и много бакшиши има. Поне 3 - 4 часа трябва да има човек.
Има кафе вътре с нормални цени.


Адреса не мога да го цитирам с точност. В началото на Суходолска е, от към Красна поляна, между последната и предпоследната спирка на 77 и 72 се тръгва към Околовръстното и Суходол. Мивката е в началото, вляво, доста преди прелеза.


Лошото е, че пътя е тесен, двулентов, с много канавки, пешеходци и каруци.
Работниците са роми, обстановката е ... - ами във ФакултетО е мивката. Български език рядко се чува, музиката е кючеци, предимно роми са всички там.

Два пъти съм ходила - сама жена по светло, нищо лошо не ми се случи.
 

П.П.
Ходила съм и във Вианор на бул. Европа, малко преди метростанция Сливница.
Така ме бяха измили, че после с мокра кърпичка си доизбърсах вратите.

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 03:28 от Зуки Су

# 2
  • София
  • Мнения: 49
Четейки твоите приключения разбирам, че явно не съм само аз с премеждия при всяко миене на колата Smile

Под драскане на колата имам предвид една драскотина на стъклото, която забелязах няколко часа след като ме измиха в един мол.
По-рано бях с бяла кола и не си личеше много колко е качествена автомивката, но наскоро съпруга ме зарадва със една тъмно синя Шкодичка с прекрасен цвят и не искам да я давам на каръци, защото много си я пазя. Още повече като знам при тъмните цветове как остават петънца от капки ако не се забърше като хората, то аз ще сядам да си бърша цялата кола след автомивка, ако не ми я измият като хората Joy


# 3
  • София
  • Мнения: 4 543
Аз си я мия на мивките на самообслужване. Като съм на кеф мога и да я избърша, но не й се вталявам толкова. След два дни не се личи, че е мита. Пак е цялата в прах. Тъмносиня е й наистина на тия цветове много личи недоизмитото.

# 4
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Доволна съм от автомивката, съвсем в началото на Банкя, като идваш от кръговото на околовръстното, където почва магистралата за Петрич. Нормални цени.

# 5
  • Мнения: 3
Аз си намерих една автомивка в Лозенец, от която съм доволна. Перат и детското столче в колата, а седалките ги сушат на място и си я взимам суха. Офиса ми е до НДК и ми е удобно да оставя колата сутринта и да си я взема след работа. Честно казано за първи път колата трайно мирише на свежо, сигурно заради сушенето, но ми казаха, че ползват озонатор, който оставят да работи в колата поне 40 минути, за да убие микробите, които създават специфичната миризма.
НА Лозенска планина 24 са, пряката зад Хотел Хемус. Еко Кредо се казва автомивката и я препоръчвам, особено за хора с деца в колата или с алергии.


Какво означава да драскат колата?

Аз моята мивка съм си я намерила, но не смея да я препоръчвам, защото ходенето там е като приключение, малко като сафари.
Но ... Имат вип измиване за 20 - 25 лв - мокрят леко седалките и махат по - нетрайните петна. Имах захабено и разлят сок, махнаха се петната.
След такова миене е препоръчително да постоиш на слънце с отворени врати или свалени стъкла. Аз не го сторих та ми се запотиха стъклата. Имало опасност от влагата някой кабел да откаже, ми казаха после.
Мажат с нещо гумите та блестят като нови. Питали са ме дали съв с нови гуми след автомивката.
Мирише приятно вътре.
Молила съм ги да ми изсмучат джобовете на предните седалки, направиха го.  

Е, единия път ми забравиха стелките. Като се върнах ме познаха, извиниха ми се многократно и ми ги върнаха.
Хора сме, грешим.

Много се чака и много бакшиши има. Поне 3 - 4 часа трябва да има човек.
Има кафе вътре с нормални цени.


Адреса не мога да го цитирам с точност. В началото на Суходолска е, от към Красна поляна, между последната и предпоследната спирка на 77 и 72 се тръгва към Околовръстното и Суходол. Мивката е в началото, вляво, доста преди прелеза.


Лошото е, че пътя е тесен, двулентов, с много канавки, пешеходци и каруци.
Работниците са роми, обстановката е ... - ами във ФакултетО е мивката. Български език рядко се чува, музиката е кючеци, предимно роми са всички там.

Два пъти съм ходила - сама жена по светло, нищо лошо не ми се случи.
 

П.П.
Ходила съм и във Вианор на бул. Европа, малко преди метростанция Сливница.
Така ме бяха измили, че после с мокра кърпичка си доизбърсах вратите.

# 6
  • София
  • Мнения: 49
Ооо благодаря ти много martys !!! Определено ще я опитам следващия път!
А да попитам само, колко струва измиването вътре и вън?

Аз си намерих една автомивка в Лозенец, от която съм доволна. Перат и детското столче в колата, а седалките ги сушат на място и си я взимам суха. Офиса ми е до НДК и ми е удобно да оставя колата сутринта и да си я взема след работа. Честно казано за първи път колата трайно мирише на свежо, сигурно заради сушенето, но ми казаха, че ползват озонатор, който оставят да работи в колата поне 40 минути, за да убие микробите, които създават специфичната миризма.
НА Лозенска планина 24 са, пряката зад Хотел Хемус. Еко Кредо се казва автомивката и я препоръчвам, особено за хора с деца в колата или с алергии.


Какво означава да драскат колата?

Аз моята мивка съм си я намерила, но не смея да я препоръчвам, защото ходенето там е като приключение, малко като сафари.
Но ... Имат вип измиване за 20 - 25 лв - мокрят леко седалките и махат по - нетрайните петна. Имах захабено и разлят сок, махнаха се петната.
След такова миене е препоръчително да постоиш на слънце с отворени врати или свалени стъкла. Аз не го сторих та ми се запотиха стъклата. Имало опасност от влагата някой кабел да откаже, ми казаха после.
Мажат с нещо гумите та блестят като нови. Питали са ме дали съв с нови гуми след автомивката.
Мирише приятно вътре.
Молила съм ги да ми изсмучат джобовете на предните седалки, направиха го.  

Е, единия път ми забравиха стелките. Като се върнах ме познаха, извиниха ми се многократно и ми ги върнаха.
Хора сме, грешим.

Много се чака и много бакшиши има. Поне 3 - 4 часа трябва да има човек.
Има кафе вътре с нормални цени.


Адреса не мога да го цитирам с точност. В началото на Суходолска е, от към Красна поляна, между последната и предпоследната спирка на 77 и 72 се тръгва към Околовръстното и Суходол. Мивката е в началото, вляво, доста преди прелеза.


Лошото е, че пътя е тесен, двулентов, с много канавки, пешеходци и каруци.
Работниците са роми, обстановката е ... - ами във ФакултетО е мивката. Български език рядко се чува, музиката е кючеци, предимно роми са всички там.

Два пъти съм ходила - сама жена по светло, нищо лошо не ми се случи.
 

П.П.
Ходила съм и във Вианор на бул. Европа, малко преди метростанция Сливница.
Така ме бяха измили, че после с мокра кърпичка си доизбърсах вратите.

# 7
  • Мнения: 431
Да събудя темата рано в събота!
Може ли да ми препоръчате фирма за почистване на автосалон на място? Най-много държа на качествено изпиране на седалките - текстилни. С другото бих могла да се справя и сама.
Не ми се иска да я карам на автомивка.
Четох много из нета и се обърках тотално.
Благодаря предварително за всички отзиви!

# 8
  • Мнения: 2 478
Детка, оня ден си прах салона - с екстрактор на Щросмайер, мивка Делфина. Виж в нета точния адрес. Даже ще ти кажа кого да търсиш от момчетата -  Тошето. На място става, за около 40 мин. Седиш и си лафите и/или чакаш, както искаш. Аз съм доволен от направеното. 50 лева за седалките, сега има промоция за 80 цялата кола - и пода, тавана и багажника.

Аз лично обичам и сам си мия колата на левчетата. На Опълченска, паркинга на Билата автомивката е добра, има достатъчно програми, силно, слабо налягане с препарат, изплакване, четка с активна пяна - много е добра и два вида гланц - вакса и без осмоза. Накрая попивам с микрофибър и става екстра.
Има и две прахосмукачки отляво, силни и работещи, защото на много места са слаби и афиф работа.
За съжаление няма гланц за гуми и специална вакса за джанти, като гумите, както и да е, ама за джантите ще взема да си купя на Sonax и 1 път месечно старателно ще ги минавам на ръка, няма как. Иначе с четката с активна пяна и след това със струйката с ваксата, пак става.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 10:55 от FragranceFanatic

# 9
  • Мнения: 431
Детка, оня ден си прах салона - с екстрактор на Щросмайер, мивка Делфина. Виж в нета точния адрес. Даже ще ти кажа кого да търсиш от момчетата -  Тошето. На място става, за около 40 мин. Седиш и си лафите и/или чакаш, както искаш. Аз съм доволен от направеното. 50 лева за седалките, сега има промоция за 80 цялата кола - и пода, тавана и багажника.

Аз лично обичам и сам си мия колата на левчетата. На Опълченска, паркинга на Билата автомивката е добра, има достатъчно програми, силно, слабо налягане с препарат, изплакване, четка с активна пяна - много е добра и два вида гланц - вакса и без осмоза. Накрая попивам с микрофибър и става екстра.
Има и две прахосмукачки отляво, силни и работещи, защото на много места са слаби и афиф работа.
За съжаление няма гланц за гуми и специална вакса за джанти, като гумите, както и да е, ама за джантите ще взема да си купя на Sonax и 1 път месечно старателно ще ги минавам на ръка, няма как. Иначе с четката с активна пяна и след това със струйката с ваксата, пак става.
Много благодаря! Видях къде е мивка Делфина, даже ми е сравнително удобно.
А с този екстрактор предполагам седалките не се мокрят много? За няколко часа дали изсъхват?
Гледах доста из нета за миенето отвън. Живея в къща, имам водоструйка и с препоръките из нета ще се справя и сама.
Зор ми е салона и най-вече седалките.
Още веднъж благодаря!

# 10
  • Мнения: 2 478
Моля Simple Smile.
Точно така, полу-сухи остават - той ще ти сложи найлон под дупето Wink и ще ти напарфюмира накрая долу в краката и на четирите места. За 3-4 часа изсъхва, ще си оставиш отворени прозорци, ама щом си в къща, нямаш ядове Wink.
Как работи - напръсква с препарат и после с екстрактора минава, като минава две по две местата и сменя един път водата.
А така - сама си мий, особено щом си в къща, още по-добре, с кофите и на ръка Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 1
В подземния паркинг на автогара Сердика
"Мария Луиза 102
Клиентите на автомивката не плащат за паркинг!

# 12
  • София
  • Мнения: 9 879
Преди време бях виждал обяви за почистване (по-скоро дезинфекция) с азот... на цялото купе, на климатик, нещо което изпирането не го достигаше. Сега обаче не откривам.
Стандартното изпиране до каква степен обновява салона от предния собственик. Напоследък станах още по-чувствителен на тази тема. В градския транспорт сядам ако съм на дълъг път само.

PS: Ползвате ли калъфи за седалки?

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 09:37 от Starrydream

# 13
  • Мнения: 1
И аз, като вас съм имал много проблеми с евтините автомивки. Преди няколко месеца отидох на едно място в Лозенец, където, в общи линии за първи път, останах доволен. Момчетата там работят старателно и са клиентски ориентирани. Занимават се главно с детаилно вътрешно почистване и пране на салони. Отидох там за изпиране на седалки и 3 часа по- късно седалките ми бяха чисти и сухи. Адреса не го помня, но автомовката се казваше Еко Кредо. Заслужава си да ги разгледате Wink

Общи условия

Активация на акаунт