Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 563
  • 757
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 295
Не е толкова трудно да направиш повечко обяви, винаги може да измислиш някакви комплекти от продукти, които имаш в отделни обяви и подобно.
И не, не само от количеството зависи, има хора с 15 продукта, които си продават много. Но е хубаво да започнеш с една пълна страница. Текущите си обяви може да си ги подновяваш колкото си искаш (даваш им малко бууст в алгоритъма).
Независимо колко ти е добро SEO, снимки, колко много обяви имаш и т.н., хората които имат много ревюта и продажби излизат преди теб. В началото като си отвориш магазина получаваш кратък бууст и излизаш напред, но е трудно да потръгне, хората предпочитат да купуват от хора, които имат отзиви. Просто трябва в началото да се раздвижат нещата, да имаш някой друг позитивен отзив, от там нататък алгоритъма започва да те "харесва" и те изкарва  на по- предна позиция.

# 376
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
А колко горе-долу излизат пощенските разходи като пращате неща за чужбина? Винаги съм се чудила какъв уникален продукт трябва да продава човек, че някой клиент да се навие да плати големи пощенски разходи и да си го поръча от непозната държава.

# 377
  • Мнения: 11 312
Никога, ама никога не се използва БУУСТ ПОСТ във Фейсбук.
В сета на онлан маркетинга и в частност реклама и продажби във ФБ си е като ритуално самоубийство.

# 378
  • Мнения: 3 295
Irene Adler, аз не изпращам от Бг, така че не мога да ти помогна. Но има начини доставката да е приемлива, трябва да попиташ някой който активно изпраща. В топ 10 продавачи в Етси от България имаше и такива, които предлагат безплатна доставка до САЩ (демек са си я калкулирали към продукта), но пак им върви много, нищо че прави цените меко казано надути.

the Дорис, не знам дали е към моя пост или друг, но аз говоря за Етси.

# 379
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Никога, ама никога не се използва БУУСТ ПОСТ във Фейсбук.
В сета на онлан маркетинга и в частност реклама и продажби във ФБ си е като ритуално самоубийство.

Би ли обяснила.

# 380
  • Мнения: 1 398
Да, и аз нищо не разбрах. Аз редовно използвам тази опция и вече 6 години не съм се самоубила Smile

# 381
  • Мнения: 47
А колко горе-долу излизат пощенските разходи като пращате неща за чужбина? Винаги съм се чудила какъв уникален продукт трябва да продава човек, че някой клиент да се навие да плати големи пощенски разходи и да си го поръча от непозната държава.

Бг пощи имат калкулатор на сайта си.
https://www.bgpost.bg/bg/calculator

# 382
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Пращането в чужбина не е безбожно скъпо. Аз не съм продавала, но съм пращала колети и пакети до Англия. Ама и аз като поръчвам от чужбина си плащам доставката, че и превозвача. Това са нормални неща, стига да решиш, че нещо си заслужава.

# 383
  • Мнения: 5 508
Цената зависи от големината, от тежестта и от превозвача. С Български пощи е евтино, но бавно.
Чужденците нямат проблем да дават за доставка сума, сходна с тази на продукта ако нещото наистина им е харесало Simple Smile

# 384
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Да ти кажа не е толкова бавно с български пощи. За седмица макс пристигат нещата. Една колежка беше пращала документи до Щатите с тях, пристигнаха за няколко дни.

# 385
  • Мнения: 5 508
Аз личен опит нямам, но масово се оплакват от забавяне по около месец.
Отделно някои неща не стават за пращане с тях. Да речем скрапбук албуми и стъклария не бих пратила с тях по никакъв начин 😁

# 386
  • Мнения: 1 423
Аз от години пращам неща, продадени по ибей чрез пощите. Слагам им тракинг номер и до ЕС пристигат за около седмица, до Щатите за около 20 дни. Нямам загубена пратка досега. Обикновенно пратките ми са по около 500-600 грама и ми излизат двайсетина лв.

# 387
  • Мнения: 136
Здравейте! Всеки съвет или насока към кого да се обърна за дадения казус, ще са ми от полза. Искам да продавам склуптури и фигури, но не знам как да процедирам, след последните затягания от НАП. Искам да си плащам данъците и всичко да е изрядно. Въпросът е кой начин е най-правилен. Мога ли да си открия  фирма да работя от дома си и да изпращам по Еконт, но без касов апарат? (Черох, че има такава опця) Или да се регистрирам на свободна професия? Но за това се изисква диплома за дадената сфера, а аз нямам диплома за художник.
Какво правят хората, които досега продаваха по Еконт за лична печалба?

# 388
  • Мнения: 47
Здравейте! Всеки съвет или насока към кого да се обърна за дадения казус, ще са ми от полза. Искам да продавам склуптури и фигури, но не знам как да процедирам, след последните затягания от НАП. Искам да си плащам данъците и всичко да е изрядно. Въпросът е кой начин е най-правилен. Мога ли да си открия  фирма да работя от дома си и да изпращам по Еконт, но без касов апарат? (Черох, че има такава опця) Или да се регистрирам на свободна професия? Но за това се изисква диплома за дадената сфера, а аз нямам диплома за художник.
Какво правят хората, които досега продаваха по Еконт за лична печалба?

Свободна професия (или т.н. фрийлансър/freelancer) – регистрация, осигуряване и данъци
https://ivlawfirm.com/svobodna-profesiya-ili-t-n-frijlansr-freel … uryavane-i-danci/

Проверете дали е възможно да подпишете договор за изработка за определено изделие и да го ползвате като основание за регистрация като самоосигуряващ се.

# 389
  • Мнения: 136
Да, четох тази статия, но регистрацията в тази графа няма да стане. Мога да се регистрирам като "икономист", защото имам диплома, но пък няма връзка с дейността, която искам да извършвам и не знам дали ще заобиколя по този начин пречката. Иначе и на мен свободна професия ми се струва най-удачен вариант.

Общи условия

Активация на акаунт