Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 704
  • 757
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 14 784
И аз имах интерес и питах,но формата им за запитване е супер зле. Трябва да е от фирма и да снимаш помещението,отвън и вътре. Ако те одобрят,ок,но ако не... За какво да откриваш фирма и да наемаш помещение.

# 451
  • Мнения: X
Чак пък фирма за едно питане... Хората са дали и тел и мейл освен формата:
"Станете представител на EasyPay
Разработихме собствена програма, която Ви гарантира доход и многократно увеличава клиентопотока в обектите Ви. Даваме Ви възможност да събирате плащания и предлагате всички услуги на EasyPay... вижте повече

За информация: 0894 100608

Търговски отдел: merchant@easypay.bg"
https://www.easypay.bg/site/?p=business-opportunities

# 452
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 044
Имам подходящо помещение за каса на Изи пей. на близо в района няма. Та въпроса ми е има ли някаква печалба от това.
Не става за единствен източник на доходи.

# 453
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Е да де, ама ФБ как разбира, че се интересуваш от дадено съдържание като не ти показва във фийда постовете на страниците, които си лайкнала. Освен това аз може да искам да следя определена страница, която не ми е в сферата на интересите.
В Инстаграм поне го няма това таргетиране, показва ти се всичко хронологично, но там пък не може да сложиш линк в отделен пост, освен ако не е платен разбира се.

Ами, например - аз харесвам котета. Членувам в котешки групи, като видя снимка на коте  - слагам сърчице и т.н.
Или - интересувам се от електромобили - шервам такива новини, снимки, и т.н.

Как се набира голяма аудитория - в някои случаи са купени лайкове, но това са мъртви души, хора, които не се интересуват от темата на страницата и няма да взаимодействат със съдържанието. Правилното набиране се прави с добра контент стратегия и правилно таргетиране.  Например - трябва да си наясно към кого се обръщаш? Кой е твоят клиент? Може да са няколко типажа. За всеки от тях се подготвя съдържание в разнообразни форми - текст, снимки, видео, анкети, защото различните хора предпочитат различни средства. Може да се публикува съдържание в групи по интереси, или спонсорирано. Във втория случай можеш да избереш на какви хора да се показва рекламата - по демографски фактори, интереси и т.н. Ако някой прояви интерес, лайкне, можеш да го поканиш да хареса и страницата. Но дори да не я е харесал, ако ФБ вижда, че му е интересно - ще му показва постове, защото има взаимодействие.

Не е проста работа, доста работа е,  особено, ако темата или продуктът - не са бебета, котенца, вицове ...

# 454
  • Мнения: 14 784
Staliq,пиша от личен опит. Пробвах на мейла,точно защото нямах фирма и помещението не съм го наела,но ми отговориха да попитам през формата в сайта,а там без тези неща не става. Запитването после го пуснах от името на фирма на приятел и снимах помещението отвън,но нямаха интерес за втори офис в населеното място,за което питах. 🙂 За това писах,че за мен е недомислена тази форма за запитване.

# 455
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Е да де, ама ФБ как разбира, че се интересуваш от дадено съдържание като не ти показва във фийда постовете на страниците, които си лайкнала. Освен това аз може да искам да следя определена страница, която не ми е в сферата на интересите.
В Инстаграм поне го няма това таргетиране, показва ти се всичко хронологично, но там пък не може да сложиш линк в отделен пост, освен ако не е платен разбира се.

Ами, например - аз харесвам котета. Членувам в котешки групи, като видя снимка на коте  - слагам сърчице и т.н.
Или - интересувам се от електромобили - шервам такива новини, снимки, и т.н.

То това е ясно. Но, това мен не ме удовлетворява. Ето аз например не се интересувам от футбол. Не харесвам/шервам/коментирам такива неща. Има обаче една страничка за футболна вратарска екипировка, която съм харесала и искам да следя, защото сина ми тренира. Както и страницата на футболния клуб, където тренира, за да получавам инфо за тренировки и др. но не лайквам там. Постовете на тези страници, обаче не ми се появяват във фийда, защото някакъв си алгоритъм решил, че не се интересувам от това. Ето това ме дразни. Като съм лайкнала някаква страница искам да ми се появяват постовете й и точка. Не да ходя да търся някакви настройки да й давам приоритет и т.н. И тъкмо си настроя нещата и след месец на някой си меринджей от Фейсбук му хрумнало друг алгоритъм и всичко ми изчезва и аз се чудя какво става, страницата ли не работи и трябва наново да си настройвам всичко.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 08:04 от Irene Adler

# 456
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
За да ти се появяват във фийда тези постове - отиди на страницата - има настройки за известията от всяка страница - можеш да зададеш да ти излизат приоритететно, като любими. В момента не мога да отворя ФБ да покажа със скрийншот, но ако не го намериш - довечера мога да покажа от къде се прави.

# 457
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
a.l.e.n.a, няма нужда, благодаря. Аз вече съм го направила това. Но в началото докато разбера какво се случва и защо не ми се появяват измина доста време. Предполагам, че много хора са били в моето положение, но някои не са толкова добри в настройването на приложението. Но най-лошото е, че тъкмо си настроиш нещата и след известно време на някой от ФБ му хрумва друго и измислят някакви нови настройки и пак всичко отначало.

# 458
  • Мнения: X
Staliq,пиша от личен опит. Пробвах на мейла,точно защото нямах фирма и помещението не съм го наела,но ми отговориха да попитам през формата в сайта,а там без тези неща не става. Запитването после го пуснах от името на фирма на приятел и снимах помещението отвън,но нямаха интерес за втори офис в населеното място,за което питах. 🙂 За това писах,че за мен е недомислена тази форма за запитване.

Явно са решили да отсяват така кандидатите си, за да не се занимават и с хора, които нямат съществуващ бизнес, защото тяхното става само за допълващ. На мен лично ми се струва, че онлайн разплащанията скоро ще изядат почти напълно хляба на физическите офиси. Особено ако това с ковида продължи.

# 459
  • Мнения: 14 784
Ами не знам. В нашия офис,който е само един,винаги има опашка. Даже сложиха втори компютър и наеха още едно момиче. От там съдя,че има работа. Възрастните хора се научиха и отиват там,дават номера и плащат накуп всичко. Не могат да се оправят онлайн. Удобно им е. Вече колко е доходоносно нямам идея. Процентите са малки,но офисите си работят. Поне не се изисква голяма инвестиция и не пречи да се пробва.

# 460
  • Мнения: 624
Покупка на готов бизнес или старт от нулата? Плюсове и минуси на покупката на готов бизнес и какви са подводните камъни? Ако някой е минал по този път ще се радвам да сподели.

# 461
  • София
  • Мнения: 5 717
Зависи от бизнеса. Има голяма разлика между производство, търговия и услуги.

# 462
  • Мнения: 18 530
Хубаво е да имаш поне някакво понятие от този бизнес. Нашият и сега не мога да кажа, че знам всичко, всеки ден се уча, а си е наш от години. Ако бизнесът е наистина добре разработен, с процедури за всичко, ще се справите, разбира се. Но цялото ноу хау пак трябва да мине през теб един вид. Иначе и мениджър да сложиш, ти няма как да следиш дейността му реално.

# 463
  • Мнения: 262
Здравейте.
Живея в град близо до София. Имам малък собствен бизнес. Но казват, човек е голям, колкото са големи мечтите му. Имам 2 деца на 5г и  на 2г. Попринцип те ми дадоха идеята за бизнеса ми сега/кафе сладкарница с детски кът/  и покрай тях пак ми се върти нещо в главата. Не знам обаче дали въобще е възможно.
Тук макар и близо до столицата, нямаме нито един педиатър, нормален лекар, рентген, дори спешни в поликлиника та е под всякаква критика, смисъл не могат дори да зашият малка рана, камо ли да махнат абокат... Лаборатория има 1 и се редом в най-добрия случая по 1ч. Винаги, ако трябва преглед някакъв, да не кажем спешен трябва да се ходи до София. А тук стават много хора, местят се все повече млди семейства. Таа
Идеята. Ми е изграждане на медицински център с лаборатория и всичко необходимо за спокойствието на хората. Нормлани лекари, апарратури, лаборатория и спешни. Да идват някои дни в седмицата специалисти като пулмолог, алерголог, очен и тн. Основно да има хирург, педиатър, лаборатория и семеен лекар. Не знам дали тези европрогрми вървят с мярка 6.4.в момента. Дали мога да пусна запитване към някоя болница, примерно Софиямед за филиал тук примерно. Някой има ли някаква идея, или това е просто невъзможно. Благодаря, хубав ден.

# 464
  • Мнения: 18 530
Имаш сграда, в която да се разположи центъра ли?

Общи условия

Активация на акаунт