Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 208
  • 757
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 16
Здравейте, замислям се след нова година да започна нещо свое. Колебая се между това, да изкарам гримьорски курс и да работя това (от доста години го мисля) , а друга идея която ми се върти в главата в последно време е да си отворя едно малко уютно арт - кафе .. като си го представям че няма да има кухня, само ядки и няколко вида десерти, върху кафетата и десертите ще се рисуват различни картини и надписи, а също така ще има и рафтове с книги за четене (понеже аз обичам да чета и у нас имам мнооогоо книги 😁) Та искам да попитам ако тук има някой, които се е занимавал с подобно кафене да сподели опит , колко пари г/д отиват като инвестиция , препоръки и т.н 😊

# 166
  • Мнения: X
Моята препоръка е да не започвате частен бизнес без да имате представа от нещата, защото със сигурност ще фалирате. Щом искате кафе отидете и поработете в някое, не е задължително да е арт, такива и без това в Бг се броят на пръсти, защото не са рентабилни. Задължително е да познавате работата отвътре, защото няма нищо общо с романтичните представи, които имате. Казвам го като човек, който се е занимавал с това. А инвестицията се смята така: наема на имота, оборудване, ремонти (сто процента изскачат някакви), пари за разрешителни, режийни, основаване и подръжка на фирма, осигуровки, заплати, зареждане на стока. Сядате и си пресмятате.

# 167
  • Бургас
  • Мнения: 6 842
Към инвестициите трябва да се добави и средства, с които да се издържате през първите 2-3 месеца. Много хора не предвиждат, че в началото докато потръгне ще има такъв период и още след месец удрят кепенците.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 480
Да не кажа 6м буферни задължително. Иначе изобщо не трябва да се почва.

# 169
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Наближава именния ден на дъщеря ми и отново осъзнавам, че в града където живея няма място,в което да се забавляват по-големи деца.
Отдавна обмислям да си отворя някакъв клуб за виртуална реалност или за креативни игри. Знам,че в София има доста такива и са запълнени за доста време напред.
Искаше ми се да бъде нещо като франчайз на някоя разработена верига,тъй като изобщо нямам представа какво ще ми е нужно и от къде да се сдобия с него.
Ще бъда благодарна на препоръки и мнения!

# 170
  • София
  • Мнения: 17 142
Щях да ти предложа да видиш Area 52 като трамплинен парк, не знам защо бях решила, че са франчайз, но им погледнах сайта и не видях подобна информация. Върти ми се обаче нещо, че съм гледала, чула, чела, не знам, но може да се поогледаш в тази сфера. Интересно е, според мен, има доста хора и доста РД. Какви са разходите обаче, идея си нямам Simple Smile

# 171
  • Мнения: 1 397
Щях да ти предложа да видиш Area 52 като трамплинен парк, не знам защо бях решила, че са франчайз, но им погледнах сайта и не видях подобна информация. Върти ми се обаче нещо, че съм гледала, чула, чела, не знам, но може да се поогледаш в тази сфера. Интересно е, според мен, има доста хора и доста РД. Какви са разходите обаче, идея си нямам Simple Smile

Не би трябвало да е голяма инвестицията. Разбира се - много е относително.
Благодаря Ви за коментара.

# 172
  • Мнения: 594
Щях да ти предложа да видиш Area 52 като трамплинен парк, не знам защо бях решила, че са франчайз, но им погледнах сайта и не видях подобна информация. Върти ми се обаче нещо, че съм гледала, чула, чела, не знам, но може да се поогледаш в тази сфера. Интересно е, според мен, има доста хора и доста РД. Какви са разходите обаче, идея си нямам Simple Smile

Не би трябвало да е голяма инвестицията. Разбира се - много е относително.
Благодаря Ви за коментара.

Инвестицията е зверска в нещо подобно. Още преди години, нямаше такъв парк в БГ, проучвах, но си трябва поне 500 хил. лв. за нещо с подобно качество и големина.

# 173
  • Мнения: 1 397
Щях да ти предложа да видиш Area 52 като трамплинен парк, не знам защо бях решила, че са франчайз, но им погледнах сайта и не видях подобна информация. Върти ми се обаче нещо, че съм гледала, чула, чела, не знам, но може да се поогледаш в тази сфера. Интересно е, според мен, има доста хора и доста РД. Какви са разходите обаче, идея си нямам Simple Smile

Не би трябвало да е голяма инвестицията. Разбира се - много е относително.
Благодаря Ви за коментара.

Инвестицията е зверска в нещо подобно. Още преди години, нямаше такъв парк в БГ, проучвах, но си трябва поне 500 хил. лв. за нещо с подобно качество и големина.

Градът,в който живея е около 100 хил.души, така че не говоря за нещо толкова мащабно. Имаше преди време и европроект за увеселителен център.

# 174
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Лично пред мен 2,3 деца се пребиха в Зона 52.Аз такъв точно таралеж не бих си сложила в гащите.Стени за катерене и подобни екстриймни дейности, където и критериите за безопасност ще са високи и със съответните изисквания.
Да не говорим че и модата с празнувания се мени.Сега например е популярно да се канят влогъри и те си изнасят рожденния ден в кафене или клуб. Само помещение за рож.дни не ми се вижда рентабилно.Имам и познат който направи клубче за малки , с добри отзиви, в голям квартал в Сф и затвори преди години още.Не знам как седи въпроса с ескейп стаите. Но пак ми се струва,  че хубаво е да имаш основна дейност и организацията на рож .дни да е допълнителен+. А дали ще правят дискотека, влогърска среща, парти, анимация, все тая. По- големите деца, 11,12, и на кино ходят и по моловете.Как ще ги привлечеш да им е забавно? Трудна работа.. А и в малък град, две три да разкажат и другите ще знаят и няма да им е толкова интересно да се върнат пак.
Не пишеш какви умения имаш.
Може да отвориш забавчка, с курсове, креативни занимания както писа, почасова грижа и рож.дни, който иска да наема помещението или част от него.Тук в две действащи кафенета в квартала , точно това правят допълнително обаче.Не може само да разчиташ на рож.дни.

# 175
  • Мнения: 1 397
Лично пред мен 2,3 деца се пребиха в Зона 52.Аз такъв точно таралеж не бих си сложила в гащите.Стени за катерене и подобни екстриймни дейности, където и критериите за безопасност ще са високи и със съответните изисквания.
Да не говорим че и модата с празнувания се мени.Сега например е популярно да се канят влогъри и те си изнасят рожденния ден в кафене или клуб. Само помещение за рож.дни не ми се вижда рентабилно.Имам и познат който направи клубче за малки , с добри отзиви, в голям квартал в Сф и затвори преди години още.Не знам как седи въпроса с ескейп стаите. Но пак ми се струва,  че хубаво е да имаш основна дейност и организацията на рож .дни да е допълнителен+. А дали ще правят дискотека, влогърска среща, парти, анимация, все тая. По- големите деца, 11,12, и на кино ходят и по моловете.Как ще ги привлечеш да им е забавно? Трудна работа.. А и в малък град, две три да разкажат и другите ще знаят и няма да им е толкова интересно да се върнат пак.
Не пишеш какви умения имаш.
Може да отвориш забавчка, с курсове, креативни занимания както писа, почасова грижа и рож.дни, който иска да наема помещението или част от него.Тук в две действащи кафенета в квартала , точно това правят допълнително обаче.Не може само да разчиташ на рож.дни.

Благодаря!
В нашият град има един смешен МОЛ,в който няма никакви забавления за деца. Ходят на кино,но после се търси и заведение за почерпка.
Аз не съм се занимавала с такова нещо,но ми изглежда доходоносно. Права сте,че такъв вид дейност крие и много рискове.
Педагог и химик  съм по образование,а работя във фармацевтичната сфера.
Ще го мисля...

# 176
  • Мнения: 297
Здравейте,търся начин да зареждам пакетирани сладки от Турция,тук има някой неща който се предлагат от фирмите ,но не е това което искам,има ли онлайн опции и доставка или единствен начин е пътуването до там,моля запознатите да посочат стъпките,естествено ще трябват и фактури

# 177
  • here and now
  • Мнения: 4 003
Отиваш в Турция, пазриш си, вземаш, фактури, декларираш си вноса, плащаш си каквото е необходимо(ДДС, мито).
Добре е да се консултираш със счетоводител, както и с БАБХ, ще трябва да си преведеш и етикираш стоките на български език.
Онлайн няма как да стане.

# 178
  • Мнения: 30
Здравейте  Blush
Бих искала да попитам тези , които са запознати  относно посредниците за пазаруване от английски сайтове.Конкретно тези, от които аз съм пазарувала детски дрешки за моите деца -  са от фейсбук страници , в които описват подробно условията за поръчка чрез тях.Има ли някой тук в групата , който знае - какво е необходимо за да  бъдеш посредник при пазаруване онлайн от английски сайтове ? Моята
идея е допълнителен доход към семейния бюджет.
Благодаря!

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 6 842
Тези, които са с фейсбук страници си го правят нелегално. Не отчитат никъде приходи и печалба. Така, че нищо не е ниобходимо.

Общи условия

Активация на акаунт