Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 209
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 998
Съгласна съм с горното мнение да не е ЕТ, а ЕООД. Другото, което бих дала като съвет, е да не е с 2лв капитал, защото изглежда абсурдно, според мен. Когато си вкарате капитала в набирателната сметка, след това я прехвърляте в разплащателна и набирателната се закрива. Тогава можете да си изтеглите цялата сума, която сте определили за капитал, и да си разполагате отново с нея, но в счетоводството по този начин ще се отрази, че разполагате с някакви пари, с които фирмата може да посрещне първоначалните си разходи, преди да стартира дейността и да реализира някакъв приход.

# 241
  • Мнения: 10 514
Така е за фирма и ЕТ. Предвид ситуацията обаче в момента може и въобще да не може да се открие фирма. Или да се открие ООД/ЕООД когато спирт вече не се търси толкова много. За откриване на ЕТ процедурата е по-лесна.

Що да не може? Счетоводител с ел. подпис би трябвало да може да процедира изцяло онлайн.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 610
Така е за фирма и ЕТ. Предвид ситуацията обаче в момента може и въобще да не може да се открие фирма. Или да се открие ООД/ЕООД когато спирт вече не се търси толкова много. За откриване на ЕТ процедурата е по-лесна.

Що да не може? Счетоводител с ел. подпис би трябвало да може да процедира изцяло онлайн.

И как счетоводител с ел.подпис ще отрие нова фирма?! Smiling Imp
Обяснете всички да знаем как става Stuck Out Tongue

# 243
  • Балчик
  • Мнения: 731
Така е за фирма и ЕТ. Предвид ситуацията обаче в момента може и въобще да не може да се открие фирма. Или да се открие ООД/ЕООД когато спирт вече не се търси толкова много. За откриване на ЕТ процедурата е по-лесна.

Що да не може? Счетоводител с ел. подпис би трябвало да може да процедира изцяло онлайн.
Счетоводител с ел.подпис не може да открие фирма, сега заради самото извънредно положение може да се възползва човек от безплатен ел.подпис и сам да си отвори фирма. Мога да съдействам, без ангажименти, заплащане и т.н.

# 244
  • Мнения: 10 514
От къде безплатен ел. подпис? Я, сподели! Grinning

# 245
  • Мнения: 6 888
"Едномесечен безплатен електронен подпис може да бъде предоставен на гражданите и бизнеса, съобщи Държавната агенция „Електронно управление“.

Постигната е договореност с операторите „Борика“ и „Евротръст Технолъджис“, които ще предоставят онлайн възможност за заявяване на подписа."

# 246
  • Мнения: 1 397
Някой от вас има ли представа към кой можем да се обърнем за консултация - с мъжа ми имаме идея за създаване на сайт за продажба на детски играчки, по-творчески и художествени, тъй като и двамата се занимаваме с приложни изкуства. Знаем, че има много изисквания в тази област. Ние имаме вече направена фирма преди 4 години и ще разширим дейността й, но не знаем какви документи ни трябват за такова производство. Ако някой има идея към кой трябва да се обърнем за консултация ще бъда много благодарна!

# 247
  • Мнения: 10 514
Що не пробваш към някой от тия консултанти по инициатива на бг-мама? Имаше там за бизнес по време на ИП, брандиране и не знам какво още консултанти. Издири из форума.

# 248
  • Мнения: 66
Има ли някой практикуващ свободна професия - фотограф, за да ми обясни някои неща.. не съм наясно дали изискват сертификат или диплома за фотограф когато искаш да се самоосигоряваш?

# 249
  • Мнения: 10 514
Това най-добре го питай в Агенция по вписванията. За фотограф може да искат някакво образование по графични изкуства.

# 250
  • Мнения: X
Питай в групите за фрилансери, там са наясно с нещата.

# 251
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За самоосигуряващ се никой не ти иска никакви дипломи и изкарани курсове. Аз съм филолог, мога да си отворя бизнес в селското стопанство, например, никой не го интересува имам ли необходимото образование, стига да си плащам вноските и данъците навреме.

# 252
  • Мнения: 1 397
Здравейте! Преди време влязох в темата с едно питане.  Престраших се и стартирах фирма. Опитваме се да изкарваме някакви пари,без да спекулираме с изкуствено завишена цена поради дефицитните стоки в момента и  неприятното положение,в което се намираме (продаваме спирт за дезинфекция). Дойде ред да се издължа на държавата и ми призля като видях какви данъци и такси се дължат за всичко! Тази държава само взима и пречи на малкия бизнес.
Влязох,за да посъветвам тези,които още се колебаят дали да започнат,добре да си  направят сметката! Аз също уж бях запозната,но непрекъснато излиза нещо ново,което дължа на държавата...

# 253
  • Мнения: 445
Е, така е, ще ти мине първоначалният шок. После ще дойдат още изисквания и още такси. Намери начин да се справиш с това. Човек, за да е успешен в нещо трябва да прояви постоянство, и упорство, и гъвкавост Simple Smile

# 254
  • Мнения: 1 397
Е, така е, ще ти мине първоначалният шок. После ще дойдат още изисквания и още такси. Намери начин да се справиш с това. Човек, за да е успешен в нещо трябва да прояви постоянство, и упорство, и гъвкавост Simple Smile

Благодаря!

Какви ли неща не измислих. Гъвкавост проявих доста. Проблема е,че разчитам  на един единствен артикул и това ме ограничава. Не се отказвам. Просто го доизмислям още Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт