Изграждане на счупен зъб

  • 758
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Счупи ми се ръбче на зъб и ми го изградиха с фатополимер. След 1 месец падна. Изградиха ми го отново, изпилиха почти половината зъб за за се захване по лесно парчето, но отвътре останаха шупли и влизаше храна и се отчупиха. Сега има ръб който усещам с езика но поне изградената част си е още там.
При бондинг какво може да се очаква. Трайно ри е изграждането по принцип или за си знам че на няколко месеца ще го прявя.

# 1
  • Мнения: 3 781
След изграждане на мен ми поставиха коронка отгоре, тъй като ми каза, че ако съм без нея, до максимум година ще се счупи пак. Този материал не е чак толкова здрав явно..

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
И на мен ми поставиха коронка,като първо ми запечата с нещо зъба(не съм питала) и после направи коронката.Но понякога се случва да изпитвам болка,особено ако пия или ям нещо много студено.Може да е на съседен зъб,но го усещам сякаш е под коронката...

# 3
  • Мнения: 3 781
И на мен ми поставиха коронка,като първо ми запечата с нещо зъба(не съм питала) и после направи коронката.Но понякога се случва да изпитвам болка,особено ако пия или ям нещо много студено.Може да е на съседен зъб,но го усещам сякаш е под коронката...

Най-вероятно е сложила цимент.  Преди колко време е било? Ако е до 2-3 месеца назад е нормално, мен също ме болеше известно време, защото зъба беше доста травмиран от манипулациите.
Ако е повече,  направи снимка, тъй като майка ми се оказа, че има гранулом под коронка (на зъб с извадени нерви и запълнени канали) и ѝ направи огромни проблеми (накрая дори ѝ го извадиха)..

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Зъбът го правиха преди около 3 години, болка усещах в началото,после на моменти пак, правих снимка,не се видя проблем...

Общи условия

Активация на акаунт