Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 697
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 655
На бялото картонче с инфо за поливане не пише ли каква е точно?

# 466
  • Мнения: 642
Пише само Дендробиум

# 467
  • Мнения: 13 793
дендробиум фаленопсис хибрид предполагам пелоричеста форма на Ана Гриин.

# 468
  • София
  • Мнения: 698
_re_ge
Включвам се с малко информация относно пъпчиците по листата.
Днес ме свързаха с жена цветарка, занесох едното растение и това което ми обясни бе следното, че това е физиологично нарушение на тъканите, причинено от прекомерно натрупване на течност. Два пъти за последния месец слагах кубчета лед и явно сама съм ги причинила тези неща, на цветята.
Нищо различно не бях правила и за това много се учудих и притесних, като ги видях.
Намерих и тази статия, като предварително се извинявам , ако е публикувана по-рано някъде в темата, но ако мога да съдействам на някого в бъдеще ще се радвам.
http://orhidei.eu/пъпки-мехури-и-вдлъбнатини-по-листата/

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Момичета, може ли някой да ми обясни как точно се разрежда топсин?

# 470
  • София
  • Мнения: 771
Ray Of Light, точно това е  оедема (или едема) - задържане на вода

# 471
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Мимито, уникална красота Simple Smile да ти е честита!

# 472
  • Мнения: 13 793
_re_ge
Включвам се с малко информация относно пъпчиците по листата.
Днес ме свързаха с жена цветарка, занесох едното растение и това което ми обясни бе следното, че това е физиологично нарушение на тъканите, причинено от прекомерно натрупване на течност. Два пъти за последния месец слагах кубчета лед и явно сама съм ги причинила тези неща, на цветята.
Нищо различно не бях правила и за това много се учудих и притесних, като ги видях.
Намерих и тази статия, като предварително се извинявам , ако е публикувана по-рано някъде в темата, но ако мога да съдействам на някого в бъдеще ще се радвам.
http://orhidei.eu/пъпки-мехури-и-вдлъбнатини-по-листата/

Именно това е обяснението на това как се получава Оедема. Тъканни промени при резки температурни отклонения, често се случва при поливане и подлагане на цветето на студено, както е влажно. Процесът е необратим. Аз обаче  все пак продължавам да не съм сигурна. Никога не съм виждала толкова много петна навееднъж и то с жълта обкантка.

# 473
  • София
  • Мнения: 698
Благодаря ви момичета, ще ги следя и дано оцелеят.

# 474
  • София
  • Мнения: 771
ще оцелеят, ето го и моето листо с такива "точки":

не съм хванала кога са се появили, но след като ги видях за първи път (преди няколко месеца), няколко дни следях дали няма да се излюпи нещо от черните точици в центъра на светлите петна. Откакто ги следя, няма промяна, нито в броя на точките, нито в цвета. Ама аз ги понатърках и с кислородна вода де, ако все пак е болест, нещо да повлияя евентуално Simple Smile

# 475
  • Мнения: 8 057
Напълно съм откачила... всички минита са ми в почивка от цъфтеж и аз не устоях Thinking не с едно, а с две се самозарадвах Smiling Imp

# 476
  • Мнения: 9 436
Напълно съм откачила... всички минита са ми в почивка от цъфтеж и аз не устоях Thinking не с едно, а с две се самозарадвах Smiling Imp


С какво ги ториш?  Много са богати от към цветове.

# 477
  • Мнения: 8 057
С нищо, така ги купих Sunglasses
Махнах гъбестото и сложих в кори и отгоре сфагнум (<1/3)... първо напръсках корените с разтвор на топсин и верита.

# 478
  • Мнения: 6 387
Опасна си Joy Joy

# 479
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Напълно съм откачила... всички минита са ми в почивка от цъфтеж и аз не устоях Thinking не с едно, а с две се самозарадвах Smiling Imp


С какво ги ториш?  Много са богати от към цветове.
Колко струват и откъде ги купи?

Общи условия

Активация на акаунт