Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 17 604
  • 392
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 12 788
Да изпреварим родните медии + Уикипедията,
Ето и пълният списък с всичките номинации в отделните 23 категории. Simple Smile


Best Supporting Actor
Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”)
Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”)
Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”)
Paul Raci (“Sound of Metal”)
Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)


Best Supporting Actress
Maria Bakalova (‘Borat Subsequent Moviefilm”)
Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)
Olivia Colman (“The Father”)
Amanda Seyfried (“Mank”)
Youn Yuh-jung (“Minari”)


Best Costume Design
“Emma,” Alexandra Byrne
“Mank,” Trish Summerville
“Ma Rainey’s Black Bottom,” Ann Roth
“Mulan,” Bina Daigeler
“Pinocchio”


Best Original Score
“Da 5 Bloods,” Terence Blanchard
“Mank,” Trent Reznor, Atticus Ross
“Minari,” Emile Mosseri
“News of the World,” James Newton Howard
“Soul,” Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste


Best Animated Short Film
“Burrow” (Disney Plus/Pixar)
“Genius Loci” (Kazak Productions)
“If Anything Happens I Love You” (Netflix)
“Opera” (Beasts and Natives Alike)
“Yes-People” (CAOZ hf. Hólamói)


Best Live Action Short Film
“Feeling Through”
“The Letter Room”
“The Present”
“Two Distant Strangers”
“White Eye”


Best Sound
“Greyhound,” Odin Benitez, Jason King, Christian P. Minkler, Michael Minkler, Jeff Sawyer
“Mank,” Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance, Drew Kunin
“News of the World,” John Pritchett, Mike Prestwood Smith, William Miller, Oliver Tarney, Michael Fentum
“Soul,” Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker, Vince Caro
“Sound of Metal,” Phillip Bladh, Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés, Carolina Santana


Best Adapted Screenplay
“Borat Subsequent Moviefilm,” Peter Baynham, Sacha Baron Cohen, Jena Friedman, Anthony Hines, Lee Kern, Dan Mazer, Nina Pedrad, Erica Rivinoja, Dan Swimer
“The Father,” Christopher Hampton, Florian Zeller
“Nomadland,” Chloé Zhao
“One Night in Miami,” Kemp Powers
“The White Tiger,” Ramin Bahrani


Best Original Screenplay
“Judas and the Black Messiah,” Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenneth Lucas
“Minari,” Lee Isaac Chung
“Promising Young Woman,” Emerald Fennell
“Sound of Metal,” Abraham Marder, Darius Marder, Derek Cianfrance
“The Trial of the Chicago 7,” Aaron Sorkin


Best Actor
Riz Ahmed (“Sound of Metal”)
Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
Anthony Hopkins (“The Father”)
Gary Oldman (“Mank”)
Steven Yeun (“Minari”)


Best Actress
Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
Andra Day (“The United States v. Billie Holiday”)
Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)
Frances McDormand (“Nomadland”)
Carey Mulligan (“Promising Young Woman”)


Best Animated Feature Film
“Onward” (Pixar)
“Over the Moon” (Netflix)
“Shaun the Sheep Movie: Farmageddon” (Netflix)
“Soul” (Pixar)
“Wolfwalkers” (Apple TV Plus/GKIDS)


Best Cinematography
“Judas and the Black Messiah,” Sean Bobbitt
“Mank,” Erik Messerschmidt
“News of the World,” Dariusz Wolski
“Nomadland,” Joshua James Richards
“The Trial of the Chicago 7,” Phedon Papamichael


Best Director
Thomas Vinterberg (“Another Round”)
David Fincher (“Mank”)
Lee Isaac Chung (“Minari”)
Chloé Zhao (“Nomadland”)
Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)


Best Documentary Feature
“Collective” (Magnolia Pictures and Participant)
“Crip Camp” (Netflix)
“The Mole Agent” (Gravitas Ventures)
“My Octopus Teacher” (Netflix)
“Time” (Amazon Studios)


Best Documentary Short Subject
“Colette” (Time Travel Unlimited)
“A Concerto Is a Conversation” (Breakwater Studios)
“Do Not Split” (Field of Vision)
“Hunger Ward” (MTV Documentary Films)
“A Love Song for Latasha” (Netflix)


Best Film Editing
“The Father,” Yorgos Lamprinos
“Nomadland,” Chloé Zhao
“Promising Young Woman,” Frédéric Thoraval
“Sound of Metal,” Mikkel E.G. Nielsen
“The Trial of the Chicago 7,” Alan Baumgarten


Best International Feature Film
“Another Round” (Denmark)
“Better Days” (Hong Kong)
“Collective” (Romania)
“The Man Who Sold His Skin” (Tunisia)
“Quo Vadis, Aida?”(Bosnia and Herzegovina)


Best Makeup and Hairstyling
“Emma,” Marese Langan
“Hillbilly Elegy,” Eryn Krueger Mekash, Patricia Dehaney, Matthew Mungle
“Ma Rainey’s Black Bottom,” Matiki Anoff, Mia Neal, Larry M. Cherry
“Mank,” Kimberley Spiteri, Gigi Williams
“Pinocchio,” Dalia Colli, Anna Kieber, Sebastian Lochmann, Stephen Murphy


Best Original Song
“Fight for You,” (“Judas and the Black Messiah”)
“Hear My Voice,” (“The Trial of the Chicago 7”)
“Húsavík,” (“Eurovision Song Contest”)
“Io Si (Seen),” (“The Life Ahead”)
“Speak Now,” (“One Night in Miami”)


Best Picture
“The Father” (Sony Pictures Classics)
“Judas and the Black Messiah” (Warner Bros.)
“Mank” (Netflix)
“Minari” (A24)
“Nomadland” (Searchlight Pictures)
“Promising Young Woman” (Focus Features)
“Sound of Metal” (Amazon Studios)
“The Trial of the Chicago 7” (Netflix)


Best Production Design
“The Father,” Peter Francis, Cathy Featherstone
“Ma Rainey’s Black Bottom,” Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton
“Mank,” Donald Graham Burt, Jan Pascale
“News of the World,” David Crank, Elizabeth Keenan
“Tenet,” Nathan Crowley, Kathy Lucas


Best Visual Effects
“Love and Monsters”
“The Midnight Sky,” Matt Kasmir, Chris Lawrence, Dave Watkins, Max Solomon
“Mulan,” Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury, Steve Ingram
“The One and Only Ivan,” Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones, Santiago Colomo Martinez
“Tenet,” Andrew Jackson, Andrew Lockley, Scott R. Fisher, Mike Chambers

# 376
  • Мнения: 1 481
Евала на Приянка, че се е постарала да научи как се произнася Бакàлова!

# 377
  • София
  • Мнения: 12 788
Мария Бакалова е фаворит на букмейкърите за Оскар в своята категория. Ако и го дадат някои хора в България ще си прережат вените от яд, хаха. Само за това си струва да и стискам палци. А извън това ми е много симпатична, много я харесвам и искрено и желая успех. Simple Smile Не толкова самата и роля. И други биха се справили. Но ето на, нави се, хвърли се смело и стоеше повече от естествено.
Преди малко Бакалова бе на 'гости' при Цитиридис след като получи бленуваната номинация.
Тя е втория българин след Теодор Ушев (''Сляпата Вайша'') с номинация за Оскар, извън технологичните награди.

Саша Барон Коен с обръщение в туитър за нас


Както и предвидих, а и можеше да се очаква следейки наградния сезон и тенденциите, Розамунд Пайк въпреки че спечели Златен глобус не бе номинирана за Оскар. Това само доказва тезата ми, че не дадоха златния глобус на Бакалова (без значение дали заслужава или не) само за да не изпъкне Борат с цели 3 награди (единствен).

Любопитно е че Глен Клоуз за една и съща роля получи номинация за златна малинка и за Оскар. Grinning
за: ''Hillbilly Elegy'' като Bonnie "Mamaw" Vance

С най-много номинации (10) е Манк на Финчър, но така беше и на Глобусите, а не взе нищо. Няма да се учудя ако и тук се получи същото, все пак би трябвало да му дадат поне 1, макс 2 статуетки (за мен задължително за сценография трябва да му дадат). :о Ама не бих се обзаложил...
Обаче 10 номинации, а точно за монтаж няма?!?! Недоумявам...

С по 6 номинации са:
Judas and the Black Messiah
The Father
Minari
Nomadland
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Общо 20 филма получиха минимум 2 номинации.

Радвам се, че ''News of the World'' получи подобаващо внимание, мисля че се поизхвърлиха малко с ''Sound of Metal.''

# 378
  • Мнения: 16 671
Церемонията ще е на живо, номинираните са получили покани, няма да е разрешено включване онлайн.

# 379
  • Мнения: 2 021
Еее супер! Това с онлайн провеждането беше много смотано.

# 380
  • Мнения: 1 299
Абсолютно! Могат да им правят тестове на снимачната площадка всеки ден, не могат да ги тестват всичките за една церемония 🤦‍♀️ Няма да са толкоз много и толкова на гъсто просто, толкова ли е трудно...

# 381
  • София
  • Мнения: 12 788
От гилдията на продуцентите си казаха тежката дума. Вече само чудо трябва да се случи, че ''Номадланд'' да не спечели за най-добър филм.

Та, продуцентите избраха 'Земя на Номади' за най-добрия филм на 2020 г.
‘Nomadland’ Wins Top Film Prize at Producers Guild Awards, Likel …  Up at the Oscars


Големите победители:

Darryl F. Zanuck Award for Outstanding Producer of Theatrical Motion Pictures
Nomadland
Producers: Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey, Chloé Zhao

Outstanding Producer of Limited Series Television
The Queen’s Gambit
Producers: William Horberg, Allan Scott, Scott Frank, Marcus Loges, Mick Aniceto

Outstanding Producer of Televised or Streamed Motion Pictures
Hamilton
Producers: Thomas Kail, Lin-Manuel Miranda, Jeffrey Seller

Outstanding Producer of Animated Theatrical Motion Pictures
Soul
Producer: Dana Murray

Outstanding Producer of Game & Competition Television
RuPaul’s Drag Race (Season 12)
Producers: (Eligibility determination pending)

Norman Felton Award for Outstanding Producer of Episodic Television
“The Crown” (Netflix) – Season 4 –
Producers: Peter Morgan, Suzanne Mackie, Stephen Daldry, Andy Harries, Benjamin Caron, Matthew Byam Shaw, Robert Fox, Michael Casey, Andy Stebbing, Martin Harrison, Oona O’Beirn



Всички победители и номинации:

Скрит текст:
Darryl F. Zanuck Award for Outstanding Producer of Theatrical Motion Pictures
“Borat Subsequent Moviefilm” (Amazon Studios)
Producers: Sacha Baron Cohen, Monica Levinson, Anthony Hines
“Judas and the Black Messiah” (Warner Bros)
Producers: Charles D. King, Ryan Coogler, Shaka King
“Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix)
Producers: Denzel Washington, Todd Black
“Mank” (Netflix)
Producers: Ceán Chaffin, Eric Roth, Douglas Urbanski
“Minari” (A24)
Producer: Christina Oh
“Nomadland” (Searchlight Pictures) – WINNER
Producers: Mollye Asher, Dan Janvey, Frances McDormand, Peter Spears, Chloé Zhao

“One Night in Miami” (Amazon Studios)
Producers: Jess Wu Calder, Keith Calder, Jody Klein
“Promising Young Woman” (Focus Features)
Producers: Josey McNamara, Ben Browning, Ashley Fox, Emerald Fennell
“Sound of Metal” (Amazon Studios)
Producers: Bert Hamelinck, Sacha Ben Harroche
“The Trial of the Chicago 7” (Netflix)
Producers: Marc Platt, Stuart Besser

Outstanding Producer of Animated Theatrical Motion Pictures
“The Croods: A New Age” (DreamWorks Animation)
Producer: Mark Swift
“Onward” (Pixar)
Producer: Kori Rae
“Over the Moon” (Netflix)
Producers: Gennie Rim, Peilin Chou
“Soul” (Pixar) – WINNER
Producer: Dana Murray

“Wolfwalkers” (Apple TV Plus/GKIDS)
Producers: Paul Young, Nora Twomey, Tomm Moore, Stéphan Roelants

Norman Felton Award for Outstanding Producer of Episodic Television
“Better Call Saul” (AMC) – Season 5
Producers: eligibility determination pending
“Bridgerton” – (Netflix) – Season 1
Producers: eligibility determination pending
“The Crown” (Netflix) – Season 4 – WINNER
Producers: Peter Morgan, Suzanne Mackie, Stephen Daldry, Andy Harries, Benjamin Caron, Matthew Byam Shaw, Robert Fox, Michael Casey, Andy Stebbing, Martin Harrison, Oona O’Beirn

“The Mandalorian” (Disney Plus) – Season 2
Producers: Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy, Colin Wilson, Karen Gilchrist, John Bartnicki, Carrie Beck
“Ozark” (Netflix) – Season 3
Producers: Jason Bateman, Chris Mundy, Bill Dubuque, Mark Williams, Patrick Markey, John Shiban, Miki Johnson, Matthew Spiegel, Erin Mitchell, Martin Zimmerman, Peter Thorell

Danny Thomas Award for Outstanding Producer of Episodic Television – Comedy
“Curb Your Enthusiasm” (HBO) – Season 10
Producers: eligibility determination pending
“The Flight Attendant” (HBO Max) – Season 1
Producers: Greg Berlanti, Kaley Cuoco, Steve Yockey, Meredith Lavender, Marcie Ullin, Sarah Schechter, Suzanne McCormack, Jess Meyer, Raymond Quinlan, Jennifer Lence, Erika Kennair
“Schitt’s Creek” (Pop TV) – Season 6
Producers: Eugene Levy, Daniel Levy, Andrew Barnsley, Fred Levy, David West Read, Ben Feigin, Michael Short, Kurt Smeaton, Kosta Orfanidis – WINNER

“Ted Lasso” (Apple TV Plus) – Season 1
Producers: Bill Lawrence, Jason Sudeikis, Jeff Ingold, Bill Wrubel, Liza Katzer, Jane Becker, Jamie Lee, Kip Kroeger, Brendan Hunt, Tina Pawlik, Joe Kelly
“What We Do in the Shadows” (FX) – Season 2
Producers: Jemaine Clement, Taika Waititi, Paul Simms, Scott Rudin, Garrett Basch, Eli Bush, Stefani Robinson, Sam Johnson, Marika Sawyer, Derek S. Rappaport

David L. Wolper Award for Outstanding Producer of Limited Series Television
“I May Destroy You” (HBO)
Producers: eligibility determination pending
“Normal People” (Hulu)
Producers: Lenny Abrahamson, Sally Rooney, Ed Guiney, Andrew Lowe, Emma Norton, Anna Ferguson, Catherine Magee
“The Queen’s Gambit” (Netflix) – WINNER
Producers: William Horberg, Allan Scott, Scott Frank, Marcus Loges, Mick Aniceto

“The Undoing” (HBO)
Producers: Susanne Bier, David E. Kelley, Per Saari, Nicole Kidman, Bruna Papandrea, Stephen Garrett, Celia Costas, Deb Dyer
“Unorthodox” (Netflix)
Producers: Anna Winger, Henning Kamm, Alexa Karolinksi

Outstanding Producer of Televised or Streamed Motion Pictures
“Bad Education” (HBO)
Producers: Fred Berger, Eddie Vaisman
“Dolly Parton’s Christmas on the Square“
Producers: eligibility determination pending
“Hamilton” (Disney Plus) – WINNER
Producers: Thomas Kail, Lin-Manuel Miranda, Jeffrey Seller

“Jane Goodall: The Hope“
Producers: eligibility determination pending
“What the Constitution Means To Me“
Producers: eligibility determination pending

Outstanding Producer of Non-Fiction Television
“60 Minutes” (CBS) – Season 53
Producer: Bill Owens
“The Last Dance” (ESPN) – Season 1 – WINNER
Producers: eligibility determination pending

“Laurel Canyon” (EPIX)
Producers: eligibility determination pending
“McMillion$” (HBO) – Season 1
Producers: eligibility determination pending
“Tiger King: Murder, Mayhem and Madness” (Netflix)
Producers: eligibility determination pending

Outstanding Producer of Live Entertainment & Talk Television
“8:46 – Dave Chappelle (Special)” (Netflix)
Producers: eligibility determination pending
“The Daily Show with Trevor Noah” (Comedy Central) – Season 26
Producers: eligibility determination pending
“Last Week Tonight with John Oliver” (HBO) – Season 7 – WINNER
Producers: eligibility determination pending

“The Late Show with Stephen Colbert” (CBS) – Season 6
Producers: eligibility determination pending
“Saturday Night Live” (NBC) – Season 46
Producers: eligibility determination pending

Outstanding Producer of Game & Competition Television
“The Amazing Race” (CBS) – Season 32
Producers: Jerry Bruckheimer, Bertram van Munster, Jonathan Littman, Elise Doganieri, Mark Vertullo, Phil Keoghan
“The Masked Singer” (FOX) – Season 3, Season 4
Producers: eligibility determination pending
“Nailed It!” (Netflix) – Season 4
Producers: eligibility determination pending
“RuPaul’s Drag Race” (VH1) – Season 12 – WINNER
Producers: eligibility determination pending

“The Voice” (NBC) – Season 18, Season 19
Producers: eligibility determination pending

Outstanding Producer of Documentary Motion Pictures
“David Attenborough: A Life on Our Planet”
“Dick Johnson Is Dead”
“My Octopus Teacher” (Netflix) – WINNER
“Softie”
“A Thousand Cuts”
“Time”
“The Truffle Hunters”

Outstanding Sports Program
“Defying Gravity: The Untold Story of Women’s Gymnastics” (S1) (YouTube) – WINNER
“Hard Knocks: Los Angeles” (HBO)
“Real Sports with Bryant Gumbel” (S26) (HBO)
“Seeing America with Megan Rapinoe” (HBO)
“The Shop: Uninterrupted Featuring President Barack Obama” (HBO)

Outstanding Children’s Program
“Animaniacs” (S1) (Hulu)
“Carmen Sandiego” (S3) (Netflix)
“Looney Tunes Cartoons” (S1) (HBO Max)
“The Power of We: A Sesame Street Special” (HBO Max) – WINNER
“Star Wars: The Clone Wars” (S7) (Disney Plus)

Outstanding Short Form Program
“Better Call Saul Employee Training: Legal Ethics with Kim Wexler” (S3) (AMC)
“Between The Scenes – The Daily Show” (S5) (Comedy Central)
“Carpool Karaoke: The Series” (S3) (Apple TV) – WINNER
“Inside Pixar: Inspired” (S1) (Disney Plus)
“SNL Presents: Stories from the Show” (S1) (NBC)


# 382
  • Мнения: 16 671
Мария се размина със SAG-a
Следва Бафтата след 5 дни.

# 383
  • София
  • Мнения: 12 788
Да, това не е добър знак за нашето момиче.

Ето и пълния лист с победителие във всички категории. Аз съм много щастлив от последната
SAG Awards 2021: The Complete Winners List

# 384
  • Мнения: 33
Жалко за Бакалова, но победата на Юн Ю-джунг е напълно заслужена! Ролята й в Минари е великолепна, от онези, които на моменти те карат да смееш, а в други те натъжават.

# 385
  • София
  • Мнения: 12 788
Мария с прекрасна рокля на церемонията Simple Smile

# 386
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 289
На мен тази рокля защо не ми харесва? Някаква безвкусица ми е.
Иначе Мария я подкрепям, само защото е българка. Разбира се, че искам момичето да обере всички награди, да се прослави малко и нашата държава по света.

Относно ролята и още не мога да разбера какво толкова изгира, дето чак пък Оскар да и донесе. Поредната лудост на Борат.

# 387
  • Мнения: 24 669
Страшно ми харесва роклята на Диор. Създадена е за Мария. Много ми е спиматична тази жена, дано стане голяма звезда.

# 388
  • Мнения: 2 801
Уау! Роклята е възхитителна!

# 389
  • Berlin
  • Мнения: 9 606
Напомня ми за Алиса и Дама купа.😀

Общи условия

Активация на акаунт