92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 32 753
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 11 688
Коя е дамата до Бакалова?
Нина Добрев, ако не се лъжа.

# 511
  • Мнения: 2 278
Влезнах да питам кога са Оскарите и се изненадах да видя, че в темата не е писано от лятото, а вече сме в наградния период.

# 512
  • София
  • Мнения: 12 366
Оскарите отново ги отложиха.

# 513
  • Мнения: 19 005
На 27 март ще е церемонията.

# 514
  • Мнения: 4 511
Препоръчайте какво да се гледа междувременно.

# 515
  • Мнения: 2 742
Don't look up, вероятно ще е frontrunner във всички важни категории предвид каста.

# 516
  • Мнения: 19 005
Ревютата от критиците не са много положителни, та ме съмнява.
....
За сега най-интересното за мен е дали Франсис Макдорманд ще вземе 4-ти актьорски Оскар за Макбет.

# 517
  • Мнения: 2 278
А кога са Глобусите и БАФТА?

# 518
  • Мнения: 2 742
Ревютата от критиците не са много положителни, та ме съмнява.
....

Не е изобщо уау, но пък е болезнено "реална" сатира на последните две години. Според мен задава доста важни въпроси.

# 519
  • Мнения: 2 278
Любимия ми момент от филма беше с "Look up" - "Don't look up!" Grinning A собственика на Баш ми наподоби като герой на Илон Мъск и идеите му да спасява планетата и човечеството и как не иска да гледат на него като на бизнесмен Grinning

# 520
  • София
  • Мнения: 27 140
Интересна статия на variety за чукащия на вратата награден сезон.

Oscars Predictions: Best Picture – Is It Time to Take ‘Drive My  … national Feature?

# 521
  • София
  • Мнения: 27 140
Тазгодишното събитие ще бъде частно събитие и няма да се излъчва на живо.

-> ''Ще предоставяме актуализации в реално време за победителите на сайта на Златни глобуси и нашите социални медии.'' <-
goldenglobes
то си пише и на жълт фон:
Follow the winners of the 2022 Golden Globes, from 6PM (PT), Jan 9, exclusively here and on our social media

И защо така умре това второ по престижност нещо? Заради лошите бели журналисти ли, що ли?

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 10:10 от Diavolo

# 522
  • Мнения: 4 075
Лошите бели журналисти - мъже. Егати, всичко се изроди.
Всъщност, доколкото си спомням, NBC казаха, че няма да излъчват церемонията през 2022, но евентуално ще излъчат тази от 2023, ако междувременно Асоциацията на чуждестранните журналисти успее да приеме чернокожи членове.

# 523
  • Мнения: 4 511
Мдааа. Явно подобен тип награди и събития отиват към свършек. Ми как няма - то все по някой сърдит, обиден, ощетен, неоправдан ще се намери да вгорчи събитието.
От друга страна, с последните безумни изисквания, може би е по-добре да няма награди. Така всеки кинодеец ще се представи в най-добрата си светлина и ще показва това, което наистина иска да покаже, а няма да се стреми само да отмята изисквания в някакъв безумен чек-лист.

# 524
  • София
  • Мнения: 27 140
Проблемът е, че ако няма афрота или малцинства и ако няма поне един от лгбт не се допускат филмите да участват в селекциите. Ако ще да са мега шедьоври. Т.е. щом имаме номинирани топ заглавия за каквато и да е награда вече, то тя отговоря на новата директива.
Така че не знам към каква промяна може да се стигне, по-скоро по-зле ще става, а промяната ще дойде след години, когато се наиграят и загубят много.

Общи условия

Активация на акаунт