Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • в морето до колене
The Academy Award of Merit е годишна награда на Академията на филмовите изкуства и науки на САЩ. Ето я и информационната статия в Уикипедия на български.
На официалния сайт на Академията можете да се запознаете с правилата за номиниране и определяне на наградените в общо 24 категории.

Най-добро изпълнение на главна мъжка роля
Най-добро изпълнение на поддържаща мъжка роля
Най-добро изпълнение на главна женска роля
Най-добро изпълнение на поддържаща женска роля
Най-добър пълнометражен анимационен филм * в тази категория се обявява съкратен списък, от който се избират номинантите
Най-добър дизайн  
Най-добро операторско майсторство
Най-добри костюми
Най-добър режисьор
На-добър пълнометражен документален филм * в тази категория се обявява съкратен списък, от който се избират номинантите
На-добър късометражен документален филм
Най-добър монтаж
Най-добър чуждоезичен филм * в тази категория се обявява съкратен списък, от който се избират номинантите
Най-добър грим и прически *  в тази категория се обявява съкратен списък, от който се избират номинантите
Най-добра оригинална музика към филм
Най-добра оригинална песен от филм
Най-добър игрален филм
Най-добър късометражен анимационен филм * в тази категория се обявява съкратен списък, от който се избират номинантите
Най-добър късометражен филм * в тази категория се обявява съкратен списък, от който се избират номинантите
Най-добър звуков монтаж
Най-добри звукови ефекти
Най-добри визуални ефекти * в тази категория се обявява съкратен списък, от който се избират номинантите
Най-добър адаптиран сценарий
Най-добър оригинален сценарий

Повечето подробности давам в скрит текст, за да съкратя малко началния пост.
Скрит текст:
Най-общото е, че за награда има право да кандидатства всеки филм, който е бил излъчван с комерсиална цел поне 7 последователни дни в поне един кино салон в окръг Лос Анжелис в периода между 01.01.2019 година и полунощ на 31.12.2019 година. (Т.нар. qualifying run.)
За някои от наградите има по-различни правила, които уточняваме допълнително, където е нужно. (Както примерно съм посочила, че в някои категории предварително се обявяват съкратени списъци.)
Формулярите, съдържащи официалната информация за продукцията – продуцентски и творчески колектив – трябва да бъдат представени на академията преди или след квалификационните прожекции (но не по-късно от два месеца след тях). И могат да бъдат оттегляни, но само преди да е приключило гласуването за номинациите.

Ето и графикът на новия награден цикъл – за филмите, излизащи през 2019 година:

16.11.2019 – връчване на наградите на Борда на управляващите на Академията (Governors Awards)
02.01.2020 – начало на гласуването за номинациите
07.01.2020 – край на гласуването за номинациите
13.01.2020 – обявяване на номинациите
27.01.2020 – обяд на номинантите
30.01.2020 – начало на гласуването за наградите
04.02.2020 – край на гласуването за наградите

Връчване на т.н. Научни и технически Оскари (за подобрения и изобретения на технически средства, използвани в киното) се планира да бъде пренесено през юни, но още няма подробности за това.

Правя едно уточнение относно официалните сайтове.
1.   Официалният сайт на Академията е oscar.org
2.   Телевизията-домакин на церемонията ABC е създала сайт, посветен на самата церемония oscar.go.com В момента този сайт все още е посветен на отминалата церемония - и скоро няма да бъде обновен. По мои спомени го обновяват към края на януари - мисля, че изчакват поне номинациите.
Церемонията ще се състои на 9 февруари 2020 година (неделя) в Dolby Theatre® at Hollywood & Highland Center® в Холивуд и ще се излъчва както винаги от телевизия АВС.
Предварително обявената дата беше 23 февруари, но в началото на септември миналата година Бордът на Академията е решил датата да бъде преместена две седмици по-рано, което не се отразява съществено на графика за този награден цикъл – изместването на основните дати е само с една седмица спрямо 91.те награди.
Засега не е ясно, дали това „подраняване“ ще остане валидно и за 93.те награди, за които предварително обявената дата е 28 февруари 2021 година.

Ето ги и предишните теми, от които можете да добиете представа за това как се списва темата и за какво се борим  Mr. Green
83rd Academy Awards OSCAR'2010 - началото на пътя и
84th Academy Awards OSCAR'2011 - "... и всичко е суета"
85th Academy Awards OSCAR'2012–Кого търсим? Най-добрия или най-конвенционалния?
86th Academy Awards OSCAR'2013–Започваме отрано, да видим докъде ще стигнем Simple Smile
86th Academy Awards OSCAR'2013 –тема 2– Точно на прага на новия сезон
87th Academy Awards OSCAR'2014–Честито на печелившите! А кои ще са следващите?
88th Academy Awards OSCAR'2015 - да предвидим ли победителите отсега...
88th Academy Awards OSCAR'2015 –тема 2– всеки мечтае за златния чичко
89th Academy Awards OSCAR'2016–И Лео получи Оскар, но животът продължава Simple Smile
90th Academy Awards OSCAR'2017 - замисляте ли се, за какво #ВреметоИзтече? Е, и #АзСъщо...
91st Academy Awards OSCAR'2018 - Ще има ли интрига, или вече наградите станаха предсказуеми? ...

Както казах в предишната тема, реших да опитаме с две паралелни теми:
- тази за вече отминалите награди, която да не се заключва и евентуално в нея да се коментират резултатите още известно време. Не знам, дали изобщо ще има още нови коментари, но пък няма лошо да си стои, не мислите ли?
- и тази за новия награден сезон, в която да се „трупат“ новини и мнения за ранните ни очаквания.

Съответно тази уводна публикация ще се налага да се редактира, когато дойде време за самите номинации. (Не се надявам, че темата ще бъде изписана преди това. Макар за сезони 2013 и 2015 да съм пускала по две теми… сега не очаквам до се стигне дотам.)

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 07:52 от bubanka

# 1
  • в морето до колене
Не съм напълно подготвена със "списък" Stuck Out Tongue Winking Eye, но ще опитам да нахвърля няколко заглавия, спрягани от тези, които се занимават с предвиждания.

“Ad Astra” (20th Century Fox)
“A Beautiful Day in the Neighborhood” (Sony Pictures)
“Clemency” - филмът спечелил голямата награда на журито на тазгодишния фестивал в Сънданс още няма разпространител...
“Downton Abbey” (Focus Features)
“Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile” (Netflix)
“Ford v. Ferrari” (20th Century Fox)
“Gemini Man” (Paramount Pictures)
“Harriet” (Focus Features)
“The Goldfinch” (Warner Bros.)
“The Good Liar” (Warner Bros.)
“The Irishman” (Netflix)
“The King” (Netflix)
“The Last Thing He Wanted” (Netflix)
“Little Women” (Sony Pictures)
“Once Upon a Time in Hollywood” (Sony Pictures)
“The Personal History of David Copperfield” (и този още няма разпространител)
“Queen & Slim” (Universal Pictures)
“The Report” (Amazon Studios)
“The Rhythm Section” (Paramount Pictures)
“Rocketman” (Paramount Pictures)
“Where’d You Go, Bernadette” (United Artists)
“The Woman in the Window” (20th Century Fox)

Допълвам и предложените от Bradley Cooper
“Gloria Bell” (А24) - макар че той беше показан на фестивала в Торонто миналата година и не помня особено "уау"
“Us” (Universal Pictures) - мярнях няколко ревюта от фестивала в Остин, който тече в момента и наистина го оценяват доста високо

За начало на дискусията мога да предложа "болната" тема от последната година - Нетфликс.
Като знаете, колко усилия и пари хвърлиха за "Рома", как очаквате да действат през новия сезон? Все пак сега ще залагат не на детските спомени в черно-бяло на един мексиканец, а на най-близкото до смятаното за върха на Холивуд (все пак да се въздържа да го определя като абсолютен връх... предвид напредналата им възраст вече) - триото Скорсезе / Пачино / Де Ниро.

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 11:58 от мячик

# 2
интересно ми е дали ще се справят изобщо с интерпретацията на Щиглецът, как ще съберат в 2 часа 800 страници...
от пресно излезлите филми с добър рейтинг ми прави впечатление Gloria Bell с Джулиан Мур и Us от режисьора на Get Out

# 3
Прехвалена книга, и да не се справят няма да плача много и да го отчета като нещастие
Още гледам филмите за тази година и съжалявам за Сиренити на кино, но още може тази седмица

# 4
  • София
Благодаря! Ще ви чета.

# 5
Много филми ще има да се гледат тази година. Ще ви следя с интерес.

# 6
Запис. И аз ще следя с интерес. Голямо "браво" на авторката за труда!
По повод "политкоректността" много кратко: Ами дразни ме много, изгуби ми се тръпката към Оскарите поради тази причина (не че пак не ги гледам). Тази година малко се въодушвих и то само и единствено заради "Бохемска рапсодия" и Рами Мелек, защото ми бяха слабост.
Сега всичко се свежда до "дай да не засегнем чернокожите, хомосексуалистите, емигранти, бежанци, малцинства и т.н.". Преди не беше така - "Титаник" беше най-добрият и гледан филм за годината и взе сумати Оскари и на никого не му пукаше има ли в него чернокожи или не и има ли изтерзани и онеправдани хомосексуалисти. Сега се награждават скучни, негледаеми филми. Извинявайте за мен примерно "Войната е опиат" е скучен и абсолютно не заслужаваше Оскар за режисура, пък дори и жена още 100 години да не бъде наградена в тази категория (при все, че и аз съм жена). "Черната пантера" - развлекателен, става за едно гледане, но да е номиниран за най-добър филм - никога. Примери такива безброй през последните години.
Аз съм за реални, заслужени, изработени награди. Не искам да бъдат раздавани под бройка - 5-ма чернокожи, 4-ри жени, 2-ма хомосексуалиста. Не искам награди, раздавани на база пол, раса, националност, сексуална принаджелност. Искам да бъдат наградени най-добрите, най-талантливите, най-харесваните от публиката, защото нали все пак това е смисълът на изкуството "кино".

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 10:22 от IvaMon

# 7
  • София
Аз поради гореописаните причини все не стигам до Фаворитката. Сигурна съм, че има добре изиграни роли, но нещо самият сюжет ми е съмнителен.

Благодаря за темата.

# 8
  • в сърцето на един мъж...
Мерси за темата, аз за поредна година ги проспивам Simple Smile Но поне тези ги гледах на запис.

# 9
  • в морето до колене
Днес обявиха филмите от официалната селекция за фестивала в Кан.
Слагам линк, ако някой реши да надникне - https://www.festival-cannes.com/en/infos-communiques/communique/ … fficial-selection
Пресконференцията ще гледам довечера и ще опитам да напиша повече подробности - кой е избран и кой не? кои от чаканите заглавия липсват и евентуално дали е станало ясно защо?

Засега да кажа основните факти:
фестивалът ще се проведе от 14 до 25 май
плакатът на фестивала е посветен на Агнес Варда, която почина на 29 март тази година
председател на журито за основната конкурсна програма е Алехандро Гонсалес Иняриту
председател на журито за програмата "Особен поглед" е Надин Лабаки
председател на журито за късометражни фирми е Клеър Денис

Почетна Златна палма ще връчат на Ален Делон

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 16:31 от мячик

# 10
  • в морето до колене
През последните дни излязоха няколко допълнения към официалната селекция на фестивала
и най-чаканото от тях (предполагам) - все пак Тарантино се е "напънал" и е монтирал скоростно филма си, за да го покаже в Кан. Stuck Out Tongue Winking Eye
Не че съм се съмнявала в обратното... но поне ни държаха в напрежение известно време.
Не мисля, че Куентин щеше да изпусне символиката на момента - на 25тата годишнина от показването на Pulp Fiction да покаже новия си филм (който той обявява като последен за режисьорската си кариера...)

Другият филм е втората част на сагата на А.Кешиш - Мектуб, моя любов
Първата част миналата година не беше готова за Кан и той я показа във Венеция
Тази година също се бавеше с монтажа, но в крайна сметка е готов - макар че филмът е четири часа!

Обявиха и филма, с който ще закрият фестивала - той ще е извън конкурсната програма и френски The Specials

Другите новини са обявените журита на трите програми на фестивала.
Давам линкове, за да си ги разгледате сами.
основното жури - https://www.festival-cannes.com/en/infos-communiques/communique/ … estival-de-cannes - прави ми впечатление, че е много "режисьорско" жури / аз лично изключително много се радвам на присъствието на Аличе Рорвахер и особено на Йоргос Лантимос, макар да мисля, че на него вече могат да поверят и председателско място
за другите две журита нямам поглед - познати са ми само председателите
"особен поглед" - https://www.festival-cannes.com/en/infos-communiques/communique/ … -regard-jury-2019
за късометражките - https://www.festival-cannes.com/en/infos-communiques/communique/ … efondation-jury-2

Фестивалът се открива след седмица.

П.П. Междувременно дали някой има поглед в/у фестивала в ТрайБеКа? Дали от него е излязло нещо, което ще има отзвук за наградния сезон? Аз все още не съм успяла да прочета мнения и обзори...

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 17:15 от мячик

# 11
  • в морето до колене
Няма как да избегна последователните публикации, но се надявам да не е проблем.

И така - двата големи есенни фестивала обявиха подборките си.
Набързо слагам два-три линка, за тези, които са пропуснали новините
1) за Венеция - фестивалът е от 28 август до 7 септември:
https://www.hollywoodreporter.com/news/venice-film-festival-unve … tm_source=twitter - това е статията в Холивуд Рипортър / с няколко най-общи първоначални коментара, които ми се сториха интересни (в това число и за "политкоректността")
https://www.labiennale.org/en/cinema/2019/lineup - това е сайта на самия фестивал / но тук все още информацията е малко / ще я обогатяват предполагам през следващите дни
2) за Торонто - фестивалът е от 5 до 15 септември:
https://deadline.com/2019/07/toronto-film-festival-2019-tom-hank … s-out-1202650850/ - един информативен материал на Дедлайн +
https://deadline.com/2019/07/oscars-toronto-film-festival-conten … 2651270/#comments - един пак техен, но по-скоро коментарен в светлината на очакванията за новия награден сезон
https://www.tiff.net/films - и отново сайта на фестивала

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 17:07 от мячик

# 12
  • с трима мъже :)
Смятам, че Speechless от Аладин ще е номинирана (песен).

# 13
  • в морето до колене
Ето ги и номинациите за Златен глобус.

Скрит текст:
Best motion picture, drama
“1917”
“Joker”
“Marriage Story”
“The Irishman”
“The Two Popes”
Best actress in a motion picture, drama
Charlize Theron, “Bombshell”
Renée Zellweger, “Judy”
Saoirse Ronan, “Little Women”
Scarlett Johansson, “Marriage Story”
Cynthia Erivo, “Harriet”
Best actor in a motion picture, drama
Adam Driver, “Marriage Story”
Antonio Banderas, “Pain and Glory”
Joaquin Phoenix, “Joker”
Jonathan Pryce, “The Two Popes”
Christian Bale, “Ford v Ferrari”
Best motion picture, comedy or musical
“Dolemite Is My Name”
“Jojo Rabbit”
“Once Upon a Time ... In Hollywood”
“Rocketman”
“Knives Out”
Best actress in a motion picture, comedy or musical
Awkwafina, “The Farewell”
Beanie Feldstein, “Booksmart”
Emma Thompson, “Late Night”
Ana de Armas, “Knives Out”
Cate Blanchett, “Where’d You Go, Bernadette”
Best actor in a motion picture, comedy or musical
Roman Griffith Davis, “Jojo Rabbit”
Daniel Craig, “Knives Out”
Eddie Murphy, “Dolemite Is My Name”
Leonardo DiCaprio, “Once Upon a Time ... In Hollywood”
Taron Egerton, “Rocketman”
Best director, motion picture
Bong Joon-Ho, “Parasite”
Martin Scorsese, “The Irishman”
Quentin Tarantino, “Once Upon a Time ... In Hollywood”
Sam Mendes, “1917”
Todd Phillips, “Joker”
Best supporting actress in a motion picture
Laura Dern, “Marriage Story”
Jennifer Lopez, “Hustlers”
Annette Bening, “The Report”
Margot Robbie, “Bombshell”
Kathy Bates, “Richard Jewell”
Best supporting actor in a motion picture
Al Pacino, “The Irishman”
Joe Pesci, “The Irishman”
Tom Hanks, “A Beautiful Day in the Neighborhood”
Anthony Hopkins, “The Two Popes”
Brad Pitt, “Once Upon a Time ... In Hollywood”
Best screenplay, motion picture
“The Irishman”
“Once Upon a Time ... In Hollywood”
“Parasite”
“Marriage Story”
“The Two Popes”
Best animated feature film
“Frozen II”
“Toy Story 4”
“How to Train Your Dragon: The Hidden World”
“Missing Link”
“The Lion King”
Best foreign language film
“The Farewell”
“Pain and Glory”
“Portrait of a Lady on Fire”
“Parasite”
“Les Misérables”
Best original score, motion picture
Thomas Newman, “1917”
Hildur Guðnadóttir, “Joker”
Alexandre Desplat, “Little Women”
Randy Newman, “Marriage Story”
Daniel Pemberton, “Motherless Brooklyn”
Best original song, motion picture
“Beautiful Ghosts,” “Cats”
“ (I’m Gonna) Love Me Again,” “Rocketman”
“Into the Unknown,” “Frozen II”
“Spirit,” “The Lion King”
“Stand Up,” “Harriet”

Да добавя и 10-те най-добри филма за 2019 според Американския филмов институт. Обикновено тяхната класация доста точно обхваща основните играчи за сезона:

Скрит текст:
Top 10 Films
    1917
    The Farewell
    The Irishman
    Jojo Rabbit
    Joker
    Knives Out
    Little Women
    Marriage Story
    Once Upon a Time in... Hollywood
    Richard Jewell

AFI Special Award - Parasite
Специално и отделно го отбелязват, защото не е американски.

Със сигурност има и още много новини вече, дано намеря време да ги систематизирам и публикувам....

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 18:00 от мячик

# 14
Еха. Когато поддържащата мъжка роля е най-силната категория и Ал Пачино е "най-слабото" предложение там Simple Smile

# 15
  • София
Уф, само ''Жокера'' и ''Имало едно време в Холивуд'' съм гледал от топ предложенията. :о
''Booksmart'' и ''Hustlers'' без номинации?

# 16
  • в морето до колене
Набързо спечелилите "Златен глобус" от тази сутрин:

Скрит текст:
Best Motion Picture, Drama:
WINNER: “1917”

Best Actress in a Motion Picture, Drama:
WINNER: Renée Zellweger, “Judy”

Best Actor in a Motion Picture, Drama:
WINNER: Joaquin Phoenix, “Joker”

Best Motion Picture, Musical or Comedy:
WINNER: “Once Upon a Time … in Hollywood”

Best Actress in a Motion Picture, Musical or Comedy:
WINNER: Awkwafina, “The Farewell”

Best Actor in a Motion Picture, Musical or Comedy:
WINNER: Taron Egerton, “Rocketman”

Best Supporting Actor in a Motion Picture:
WINNER: Brad Pitt, “Once Upon a Time … in Hollywood”

Best Original Score:
WINNER: “Joker”

Best TV Movie or Limited Series:
WINNER: “Chernobyl”

Best Actress in a TV Series, Limited Series or TV Movie:
WINNER: Michelle Williams, “Fosse/Verdon”

Best Director:
WINNER: Sam Mendes, “1917”

Best Actress in a TV Series, Drama:
WINNER: Olivia Colman, “The Crown”

Best Supporting Actress in a TV Series, Limited Series or TV Movie:
WINNER: Patricia Arquette, “The Act”

Best Original Song:
WINNER: “I’m Gonna Love Me Again” – “Rocketman”

Best TV Series, Musical or Comedy:
WINNER: “Fleabag”

Best Supporting Actress in a Motion Picture:
WINNER: Laura Dern, “Marriage Story”

Best Animated Feature Film:
WINNER: “Missing Link”

Best Screenplay:
WINNER: “Once Upon a Time … In Hollywood”

Best Actor in a TV Series, Drama:
WINNER: Brian Cox, “Succession”

Best Foreign Language Film:
WINNER: “Parasite”

Best Actress in a TV Series, Musical or Comedy:
WINNER: Phoebe Waller-Bridge, “Fleabag”

Best TV Series, Drama:
WINNER: “Succession”

Best Supporting Actor in a TV Series, Limited Series or TV Movie:
WINNER: Stellan Skarsgård, “Chernobyl”

Best Actor in a TV Series, Musical or Comedy:
WINNER: Ramy Youssef, “Ramy”

Best Actor in a TV Series, Limited Series or TV Movie:
WINNER: Russell Crowe, “The Loudest Voice”

Май има някои изненади, поне според заглавието на New York Post, откъдето копирах списъка:     
Golden Globes 2020 punched the awards season in the face
Признавам си, че този сезон изобщо не съм "в час"...
Очаквам вие да коментирате, дали наистина има изненадващи награди.

# 17
За мен няма изненади. Бях сигурна, че Хоакин и Рене ще грабнат статуетките. Страхотни са. "Имало едно време в Холивуд" за мен е голяма тъпотия, но и за него бях сигурна, че ще спечели.
Много се радвам и за моята любимка Оливия Колман.

# 18
Цял ден се пазя да не разбера кои са наградените, преди да гледам на запис довечера и... в темата за компроматите коментирали роклите Rolling Eyes
Радвам се за Патриша Аркет и Ръсел Кроу.

# 19
  • в морето до колене
Току що обявиха и номинациите за БАФТА:

Скрит текст:
BEST FILM

1917 Pippa Harris, Callum McDougall, Sam Mendes, Jayne-Ann Tenggren
    THE IRISHMAN Robert De Niro, Jane Rosenthal, Martin Scorsese, Emma Tillinger Koskoff
    JOKER Bradley Cooper, Todd Phillips, Emma Tillinger Koskoff
    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD David Heyman, Shannon McIntosh, Quentin Tarantino
    PARASITE Bong Joon-ho, Kwak Sin-ae

OUTSTANDING BRITISH FILM

1917 Sam Mendes, Pippa Harris, Callum McDougall, Jayne-Ann Tenggren, Krysty Wilson-Cairns
    BAIT Mark Jenkin, Kate Byers, Linn Waite
    FOR SAMA Waad al-Kateab, Edward Watts
    ROCKETMAN Dexter Fletcher, Adam Bohling, David Furnish, David Reid, Matthew Vaughn, Lee Hall
    SORRY WE MISSED YOU Ken Loach, Rebecca O’Brien, Paul Laverty
    THE TWO POPES Fernando Meirelles, Jonathan Eirich, Dan Lin, Tracey Seaward, Anthony McCarten

OUTSTANDING DEBUT BY A BRITISH WRITER, DIRECTOR OR PRODUCER

BAIT Mark Jenkin (Writer/Director), Kate Byers, Linn Waite (Producers)
    FOR SAMA Waad al-Kateab (Director/Producer), Edward Watts (Director)
    MAIDEN Alex Holmes (Director)
    ONLY YOU Harry Wootliff (Writer/Director)
    RETABLO Álvaro Delgado-Aparicio (Writer/Director)1

FILM NOT IN THE ENGLISH LANGUAGE

THE FAREWELL Lulu Wang, Daniele Melia
    PAIN AND GLORY Pedro Almodóvar, Agustín Almodóvar
    PARASITE Bong Joon-ho
    PORTRAIT OF A LADY ON FIRE Céline Sciamma, Bénédicte Couvreur

DOCUMENTARY

AMERICAN FACTORY Steven Bognar, Julia Reichert
    APOLLO 11 Todd Douglas Miller
    DIEGO MARADONA Asif Kapadia
    THE GREAT HACK Karim Amer, Jehane Noujaim

ANIMATED FILM

FROZEN 2 Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho
    KLAUS Sergio Pablos, Jinko Gotoh
    A SHAUN THE SHEEP MOVIE: FARMAGEDDON Will Becher, Richard Phelan, Paul Kewley
    TOY STORY 4 Josh Cooley, Mark Nielsen

DIRECTOR

1917 Sam Mendes
    THE IRISHMAN Martin Scorsese
    JOKER Todd Phillips
    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD Quentin Tarantino
    PARASITE Bong Joon-ho

ORIGINAL SCREENPLAY

BOOKSMART Susanna Fogel, Emily Halpern, Sarah Haskins, Katie Silberman
    KNIVES OUT Rian Johnson
    MARRIAGE STORY Noah Baumbach
    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD Quentin Tarantino
    PARASITE Han Jin Won, Bong Joon-ho

ADAPTED SCREENPLAY

THE IRISHMAN Steven Zaillian
    JOJO RABBIT Taika Waititi
    JOKER Todd Phillips, Scott Silver
    LITTLE WOMEN Greta Gerwig
    THE TWO POPES Anthony McCarten

LEADING ACTRESS

JESSIE BUCKLEY Wild Rose
    SCARLETT JOHANSSON Marriage Story
    SAOIRSE RONAN Little Women
    CHARLIZE THERON Bombshell
    RENÉE ZELLWEGER Judy

LEADING ACTOR

LEONARDO DICAPRIO Once Upon a Time… In Hollywood
    ADAM DRIVER Marriage Story
    TARON EGERTON Rocketman
    JOAQUIN PHOENIX Joker
    JONATHAN PRYCE The Two Popes

SUPPORTING ACTRESS

LAURA DERN Marriage Story
    SCARLETT JOHANSSON Jojo Rabbit
    FLORENCE PUGH Little Women
    MARGOT ROBBIE Bombshell
    MARGOT ROBBIE Once Upon a Time… in Hollywood

SUPPORTING ACTOR

TOM HANKS A Beautiful Day in the Neighborhood
    ANTHONY HOPKINS The Two Popes
    AL PACINO The Irishman
    JOE PESCI The Irishman
    BRAD PITT Once Upon a Time… in Hollywood

ORIGINAL SCORE

1917 Thomas Newman
    JOJO RABBIT Michael Giacchino
    JOKER Hildur Guđnadóttir
    LITTLE WOMEN Alexandre Desplat
    STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER John Williams

CASTING

JOKER Shayna Markowitz
    MARRIAGE STORY Douglas Aibel, Francine Maisler
    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD Victoria Thomas
    THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD Sarah Crowe
    THE TWO POPES Nina Gold

CINEMATOGRAPHY

1917 Roger Deakins
    THE IRISHMAN Rodrigo Prieto
    JOKER Lawrence Sher
    LE MANS ’66 Phedon Papamichael
    THE LIGHTHOUSE Jarin Blaschke

EDITING

THE IRISHMAN Thelma Schoonmaker
    JOJO RABBIT Tom Eagles
    JOKER Jeff Groth
    LE MANS ’66 Andrew Buckland, Michael McCusker
    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD Fred Raskin

PRODUCTION DESIGN

1917 Dennis Gassner, Lee Sandales
    THE IRISHMAN Bob Shaw, Regina Graves
    JOJO RABBIT Ra Vincent, Nora Sopková
    JOKER Mark Friedberg, Kris Moran
    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD Barbara Ling, Nancy Haigh

COSTUME DESIGN

THE IRISHMAN Christopher Peterson, Sandy Powell
    JOJO RABBIT Mayes C. Rubeo
    JUDY Jany Temime
    LITTLE WOMEN Jacqueline Durran
    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD Arianne Phillips

MAKE UP & HAIR

1917 Naomi Donne
    BOMBSHELL Vivian Baker, Kazu Hiro, Anne Morgan
    JOKER Kay Georgiou, Nicki Ledermann
    JUDY Jeremy Woodhead
    ROCKETMAN Lizzie Yianni Georgiou

SOUND

1917 Scott Millan, Oliver Tarney, Rachael Tate, Mark Taylor, Stuart Wilson
    JOKER Tod Maitland, Alan Robert Murray, Tom Ozanich, Dean Zupancic
    LE MANS ’66 David Giammarco, Paul Massey, Steven A. Morrow, Donald Sylvester
    ROCKETMAN Matthew Collinge, John Hayes, Mike Prestwood Smith, Danny Sheehan
    STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER David Acord, Andy Nelson, Christopher Scarabosio, Stuart Wilson, Matthew Wood

SPECIAL VISUAL EFFECTS

1917 Greg Butler, Guillaume Rocheron, Dominic Tuohy
    AVENGERS: ENDGAME Dan Deleeuw, Dan Sudick
    THE IRISHMAN Leandro Estebecorena, Stephane Grabli, Pablo Helman
    THE LION KING Andrew R. Jones, Robert Legato, Elliot Newman, Adam Valdez
    STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER Roger Guyett, Paul Kavanagh, Neal Scanlan, Dominic Tuohy

BRITISH SHORT ANIMATION

GRANDAD WAS A ROMANTIC. Maryam Mohajer
    IN HER BOOTS Kathrin Steinbacher
    THE MAGIC BOAT Naaman Azhari, Lilia Laurel

BRITISH SHORT FILM

AZAAR Myriam Raja, Nathanael Baring
    GOLDFISH Hector Dockrill, Harri Kamalanathan, Benedict Turnbull, Laura Dockrill
    KAMALI Sasha Rainbow, Rosalind Croad
    LEARNING TO SKATEBOARD IN A WARZONE (IF YOU’RE A GIRL) Carol Dysinger, Elena Andreicheva
    THE TRAP Lena Headey, Anthony Fitzgerald

EE RISING STAR AWARD

AWKWAFINA
    KAITLYN DEVER
    KELVIN HARRISON JR.
    JACK LOWDEN
    MICHEAL WARD

И обобщената информация от прес рилийза:

A total of 39 feature films received nominations today. Highlights include:

11 nominations for Joker
    10 nominations for The Irishman and Once Upon a Time… in Hollywood
    Nine nominations for 1917
    Six nominations for Jojo Rabbit
    Five nominations for Little Women, Marriage Story and The Two Popes
    Four nominations for For Sama, Parasite and Rocketman
    Three nominations for Bombshell, Judy, Le Mans ’66 and Star Wars: The Rise of Skywalker
    Two nominations for Bait
    One nomination for each of the following feature films: American Factory, Apollo 11, Avengers: Endgame, A Beautiful Day in the Neighborhood, Booksmart, Diego Maradona, The Farewell, Frozen 2, The Great Hack, Klaus, Knives Out, The Lighthouse, The Lion King, Maiden, Only You, Pain and Glory, The Personal History of David Copperfield, Portrait of a Lady on Fire, Retablo, A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon, Sorry We Missed You, Toy Story 4 and Wild Rose
    The following British short films were nominated: Azaar, Goldfish, Kamali, Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl), The Trap, Grandad Was a Romantic, In Her Boots and The Magic Boat

Това са последните номинации, които биха могли да повлияят на членовете на АМПАС. Днес се прекратява гласуването за номинации на Академията.
Очакваме обявяването на номинациите за Оскар следващия понеделник.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 10:26 от мячик

# 20
Уау, какви имена в мъжките поддържащи роли. Класика. Simple Smile Отдавна  не е имало такива.
И тук да питам за Хоакин, някакви проблеми с алкохола ли има? Твърдо съм за него в категорията му, но беше много тегаво представянето му на Глобусите.

# 21
  • в морето до колене
https://bg-mam.ma/p/632332/23786025
Ей тука сме го коментирали Хоакин преди години - след като се беше уж "отказал от киното" и после се завърна с The Master. И за него пак имаше фестивални награди и номинация, ама не стигна до статуетката тогава.
Той винаги си е бил особен темерут. А дали има сега конкретно "вещества" да добавят нещо към общата картина на характера му, не знам... но не изключвам и такава вероятност.

П.П. Виждам, че в другата тема са ти отговорили с диаметрално противоположно на моето мнение...
Та можеш да си избираш. Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 13:45 от мячик

# 22
Хоакин е имал лошо детство и никога не се е държал нормално.
И май не му се радват много останалите актьори.

# 23
  • До сърцето...
Марго Роби е номинирана два пъти в една и съща категория Rolling Eyes  Рядък талант ще да е.

Хоакин - аз пък не съм във възхита от изпълнението му. Много ми се иска Джонатан Прайс да ги отвее.

# 24
  • España
Тъкмо изгледах “Брачна история”. Мнооого добър филм,поне за мен ! Адам Драйвър ми е тотален фаворит! Макар и в началото подсъзнателно да очаквах да размаха лазерен меч 😜 ...

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 23:49 от dyvaromi

# 25
2 часа до номинациите
https://youtu.be/BEho_CNX43s

# 26
А защо толкова рано тяхно време се излъчват? Всяка година е така и ми е много чудно защо към 5:00ч ам

# 27
Интересно, да
Може би за да влезнат в сутрешните новини?

# 28
  • в морето до колене
Тъй като съм на работа и не съм сигурна, колко бързо мога да реагирам - моля, който има възможност, да публикува номинациите.

# 29
Уу Жокера се очертава от най-големите претенденти, май то ще получи най-много номинации.

# 30
Не мисля, по-скоро 1917, ще разберем след малко.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 15:43 от Bradley Cooper

# 31
НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР 2020

Best Picture:

Скрит текст:
"Ford v Ferrari”

“The Irishman”

“Jojo Rabbit”

“Joker”

“Little Women”

“Marriage Story”

“1917”

“Once Upon a Time in Hollywood”

“Parasite”
Lead Actor:

Скрит текст:
Antonio Banderas “Pain and Glory”

Leonardo DiCaprio “Once Upon a Time in Hollywood”

Adam Driver “Marriage Story”

Joaquin Phoenix “Joker”

Jonathan Pryce “The Two Popes”

Lead Actress:

Скрит текст:
Cynthia Erivo “Harriet”

Scarlett Johansson “Marriage Story”

Saoirse Ronan “Little Women”

Charlize Theron “Bombshell”

Renee Zellweger “Judy”
Supporting Actor:

Скрит текст:
Tom Hanks, “A Beautiful Day in the Neighborhood”
Anthony Hopkins, “The Two Popes”
Al Pacino, “The Irishman”
Joe Pesci, “The Irishman”
Brad Pitt, “Once Upon a Time in Hollywood”

Supporting Actress:

Скрит текст:
Kathy Bates, “Richard Jewell”
Laura Dern, “Marriage Story”
Scarlett Johannson, “Jojo Rabbit”
Florence Pugh, “Little Women”
Margot Robbie, “Bombshell”

Director:

Скрит текст:
Martin Scorsese, “The Irishman”

Todd Phillips, “Joker”

Sam Mendes, “1917”

Quentin Tarantino, “Once Upon a Time in Hollywood”

Bong Joon Ho, “Parasite”
Animated Feature:

Скрит текст:
“How to Train Your Dragon: The Hidden World” Dean DeBlois

“I Lost My Body” Jeremy Clapin

“Klaus” Sergio Pablos

“Missing Link” Chris Butler

“Toy Story 4”  Josh Cooley
Animated Short:

Скрит текст:
“Dcera,” Daria Kashcheeva
“Hair Love,” Matthew A. Cherry
“Kitbull,” Rosana Sullivan
“Memorable,” Bruno Collet
“Sister,” Siqi Song

Adapted Screenplay:

Скрит текст:
“The Irishman,” Steven Zaillian

“Jojo Rabbit,” Taika Waititi

“Joker,” Todd Phillips, Scott Silver

“Just Mercy” Destin Daniel Cretton and Andrew Lanham

“Little Women,” Greta Gerwig

“The Two Popes,” Anthony McCarten
Original Screenplay:

Скрит текст:
“Knives Out,” Rian Johnson

“Marriage Story,” Noah Baumbach

“1917,” Sam Mendes and Krysty Wilson-Cairns

Advertisement

“Once Upon a Time in Hollywood,” Quentin Tarantino

“Parasite,” Bong Joon-ho, Jin Won Han

Cinematography:

Скрит текст:
“The Irishman,” Rodrigo Prieto

“Joker,” Lawrence Sher

“The Lighthouse,” Jarin Blaschke

“1917,” Roger Deakins

“Once Upon a Time in Hollywood,” Robert Richardson
Best Documentary Feature:
Скрит текст:
“American Factory,” Julia Rieichert, Steven Bognar

“The Cave,” Feras Fayyad

“The Edge of Democracy,” Petra Costa

“For Sama,” Waad Al-Kateab, Edward Watts

“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

Best Documentary Short Subject:

Скрит текст:
“In the Absence”

“Learning to Skateboard in a Warzone,” Carol Dysinger

“Life Overtakes Me,” Kristine Samuelson, John Haptas

“St. Louis Superman”

“Walk Run Cha-Cha,” Laura Nix

Best Live Action Short Film:

Скрит текст:
“Brotherhood,” Meryam Joobeur
“Nefta Football Club,” Yves Piat
“The Neighbors’ Window,” Marshall Curry
“Saria,” Bryan Buckley
“A Sister,” Delphine Girard

Best Foreign Language Film:

Скрит текст:
“Corpus Christi,” Jan Komasa

“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

“Les Miserables,” Ladj Ly

“Pain and Glory,” Pedro Almodovar

“Parasite,” Bong Joon Ho

Film Editing:

Скрит текст:
“Ford v Ferrari,” Michael McCusker, Andrew Buckland

“The Irishman,” Thelma Schoonmaker

“Jojo Rabbit,” Tom Eagles

“Joker,” Jeff Groth

“Parasite,” Jinmo Yang
Sound Editing:

Скрит текст:
“Ford v Ferrari,” Don Sylvester
“Joker,” Alan Robert Murray
“1917,” Oliver Tarney, Rachel Tate
“Once Upon a Time in Hollywood,” Wylie Stateman
“Star Wars: The Rise of SkyWalker,” Matthew Wood, David Acord

Sound Mixing:

Скрит текст:
“Ad Astra”
 “Ford v Ferrari”
“Joker”
“1917”
“Once Upon a Time in Hollywood”

Production Design:

Скрит текст:
“The Irishman,” Bob Shaw and Regina Graves

“Jojo Rabbit,” Ra Vincent and Nora Sopkova

“1917,” Dennis Gassner and Lee Sandales

“Once Upon a Time in Hollywood,” Barbara Ling and Nancy Haigh

“Parasite,” Lee Ha-Jun and Cho Won Woo, Han Ga Ram, and Cho Hee

Original Score:

Скрит текст:
“Joker,” Hildur Guðnadóttir
“Little Women,” Alexandre Desplat
“Marriage Story,”Randy Newman
“1917,” Thomas Newman
“Star Wars: The Rise of Skywalker,” John Williams*“The King,” Nicholas Britell
Original Song:
Скрит текст:
“I Can’t Let You Throw Yourself Away”

“I’m Gonna Love Me Again,” “Rocketman”

“I’m Standing With You,” “Breakthrough”

“Into the Unknown,” “Frozen 2”

“Stand Up,” “Harriet”

Makeup and Hair:

Скрит текст:
“Bombshell”

“Joker”

“Judy”

“Maleficent: Mistress of Evil”

“1917”

Costume Design:

Скрит текст:
”The Irishman,” Sandy Powell, Christopher Peterson
“Jojo Rabbit,” Mayes C. Rubeo
“Joker,” Mark Bridges
“Little Women,” Jacqueline Durran
“Once Upon a Time in Hollywood,” Arianne Phillips

Visual Effects:

Скрит текст:
“Avengers Endgame”

“The Irishman”

“1917”

“The Lion King”

“Star Wars: The Rise of Skywalker”

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 15:53 от -True Blue-

# 32
Joker 11 номинации
Irishman , Once upon a time.., 1917 с по 10 номинации

Няма изненади като цяло..

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 15:57 от Bradley Cooper

# 33
  • в морето до колене
На сайта на Академията още няма прес рилийз със статистиките, но според BBC води Жокерът -

The films nominated in the most categories are:

Joker - 11
Once Upon A Time... In Hollywood – 10
The Irishman - 10
1917 – 10
Marriage Story – 6
Parasite - 6
Little Women – 6
Jojo Rabbit – 6
Ford v Ferrari – 4

И другото, което ми направи впечатление - Скарлет Йохансен е номинирана и за главна, и за поддържаща роля
имам спомен, че Ал Пачино има такива две номинации в една година
за друг не се сещам на прима виста, трябва да проверя

П.П. проверих - доста повече са
и освен Ал Пачино и Джейми Фокс останалите 6 са жени - Скарлет е седмата жена
Добра компания:
Скрит текст:
1982 (55th) Jessica Lange
Actress in a Leading Role – Frances
Actress in a Supporting Role – Tootsie *
1988 (61st) Sigourney Weaver
Actress in a Leading Role – Gorillas in the Mist
Actress in a Supporting Role – Working Girl
1992 (65th) Al Pacino
Actor in a Leading Role – Scent of a Woman *
Actor in a Supporting Role – Glengarry Glen Ross
1993 (66th) Holly Hunter
Actress in a Leading Role – The Piano *
Actress in a Supporting Role – The Firm
Emma Thompson
Actress in a Leading Role – The Remains of the Day
Actress in a Supporting Role – In the Name of the Father
2002 (75th) Julianne Moore
Actress in a Leading Role – Far from Heaven
Actress in a Supporting Role – The Hours
2004 (77th) Jamie Foxx
Actor in a Leading Role – Ray *
Actor in a Supporting Role – Collateral
2007 (80th) Cate Blanchett
Actress in a Leading Role – Elizabeth: The Golden Age
Actress in a Supporting Role – I'm Not There

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 16:06 от мячик

# 34
Радвам се за Жокера, още като излязох от киното си знаех, че това ще си остане моя фаворит. Не съм гледала Ирландецът и 1917, но едва ли ще ми променят предпочитанията. А Имало едно време.... не го догледах.

П.С. Тъкмо вчера гледах Ричард Джуъл, филмът е нищо особено, но бях сигурна, че Кейти Бейтс ще бъде номинирана.

П.С. Какви имена само при мъжките поддържащи... Simple Smile

П.С. Само един чернокож в номинираните (Синтия Ериво), прав си беше Рики Grinning

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 16:18 от -True Blue-

# 35
Македонците с 2 номинации. Скоро Оскар ще бъде най-популярното мъжко име за новородено в Македония.

# 36
  • постоянно
Жокера ще е първият филм взел Оскар за една и съща роля играна от  различни актьори. Hug

# 37
  • София
Е, това ще е уникално наистина, ако стане (вярвам, че ще)! Този Жокер ще го увековечат направо като някакъв емблематичен герой/персонаж. А всъщност е злодей.  Wink

Аз съм гледал малко от номинираните филми, но по всичко изглежда тази година ще е много силна като качество на номинираните. Особено каста визирам.  Simple Smile

# 38
  • DE
Интересно ми е само по една причина, корейският филм взел толкова номинации Thinking
И то заради един коментар от друг филмов форум
"Питам се, от толкова добри корейски режисьори, точно Бонг ли трябваше да пробие?"
Допълвам с толкова типично корейско заглавие - разкази с неочакван край newsm78
Според мен е яхнал вълната на интереса към азиатското кино и музика, да видим какво ще се случи.

# 39
Ако има справедливост филмът на Мендес трябва да вземе всичко за което е номиниран. Македонският филм е много хубав, направи солидна фестивална обиколка, дано да вземе оскар. При актьорите всичко изглежда ясно, а Тарантино със сигурност ще вземе поне един оскар  (този за сценарий). Най-много се радвам на номинацията на Бандерас, чудесна роля направи.

# 40
  • София
Аз мисля, че в чуждоезичната категория колебанието ще е между Pain and Glory на Алмодовар и Parasite.
По-скоро ще уважат втория, заради присъствието му и в режисьорската и във филмовата категория. Така се получи и миналата година с "Рома".

Във връзка с коментарите по чужди форуми за корейския филм, лично на мен ми хареса "Паразити". Има си съспенс, държи в напрежение и е непредсказуем до самия край, а ролите на злодеите и жертвите се сменят непрекъснато. Честно казано най-много ме учудва Златната му палма от Кан, просто защото обикновено не награждават подобен тип филми.

"Болка и величие" нещо не ми допадна. Прекалено муден, меланхоличен и доста хаотичен ми се стори.

Македонският Honeyland го открих и ще го погледна от любопитство към работата на съседите.

# 41
В Кан точно по такива филми си падат. Няма да има изненади при чуждоезичния филм, можеш главата да си заложиш, че "Паразити" ще спечели.

# 42
това не е свързано с Оскар нали?

# 43
# 44
Не, слава богу. Кому беше нужен този филм така и не стана ясно.

# 45
на феновете на сериала, разбира се!

# 46
  • срещу двата комина :)))
да се намърдам и аз тук Simple Smile като новоизпечена фенка на Адам Драйвър много ми се иска той да спечели, но се съмнявам Simple Smile

# 47
Стискам палци на азиатците, филмът много ми хареса. Йохансон ми е антипатична, не знам защо. Драйвър не го харесвам. Не ме разбирайте погрешно, не отричам качествата и на двамата. Просто нали знаете, има изпълнители, които те грабват и такива, които не ти въздействат, колкото и добре да се справят с ролята си.
Като цяло номинациите са интересно. Ал Пачино и Джо Пеши са номинирани за поддържащи роли в един и същи филм. Това преди случвало ли се е ?

# 48
Случвало се е. Пачино дори има опит с това да е номиниран и за главна и за поддържаща роля (печели за главна).

# 49
  • в морето до колене
Много пъти се е случвало да има по двама актьори / две актриси номинирани в една и съща категория за един и същи филм. Най-пресните примери, за които се сещам - Ема Стоун и Рейчъл Уайз за Фаворитката, Уди Харелсен и Сам Рокуел за Трите билборда...

Имало е и по трима в една и съща категория, но само 5 пъти в историята на наградите и е било отдавна - последните такива са били през 70те години за мъжките поддържащи роли в Кръстника I  и II

П.П. Вчера се канех да пиша, но не успях, затова сега допълвам двете новини, които ми излязоха:
1. От АВС са обявили, че при връчването на Оскарите и тази година, както миналата, няма да има водещ на церемонията.
2. От друга страна пък NBC са обявили, че за Златните Глобуси догодина отново са поканили Тина и Ейми за водещи. (Макар че и те след 2015 бяха казали, че им е за последно Wink)

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 12:35 от мячик

# 50
А случвало ли се е някой номиниран за главна и поддържаща да вземе и двата Оскара? Simple Smile

# 51
  • в морето до колене
Не Sunglasses
Само единия.
След Ал Пачино е била Холи Хънтър за Пианото и последен засега е Джейми Фокс за Рей.

Аз всъщност бях дала назад по-съвременните такива наминации. Сега ще ги копирам отново, за да ги видят тези, които се интересуват. Отбелязаните със звездичка са наградените роли:
Скрит текст:
1982 (55th) Jessica Lange
Actress in a Leading Role – Frances
Actress in a Supporting Role – Tootsie *
1988 (61st) Sigourney Weaver
Actress in a Leading Role – Gorillas in the Mist
Actress in a Supporting Role – Working Girl
1992 (65th) Al Pacino
Actor in a Leading Role – Scent of a Woman *
Actor in a Supporting Role – Glengarry Glen Ross
1993 (66th) Holly Hunter
Actress in a Leading Role – The Piano *
Actress in a Supporting Role – The Firm
Emma Thompson
Actress in a Leading Role – The Remains of the Day
Actress in a Supporting Role – In the Name of the Father
2002 (75th) Julianne Moore
Actress in a Leading Role – Far from Heaven
Actress in a Supporting Role – The Hours
2004 (77th) Jamie Foxx
Actor in a Leading Role – Ray *
Actor in a Supporting Role – Collateral
2007 (80th) Cate Blanchett
Actress in a Leading Role – Elizabeth: The Golden Age
Actress in a Supporting Role – I'm Not There
Преди тези има още три случая за подобни от 1938, 1942 и 1944 (Тях не съм ги сложила - първо, защото са доста стари и надали на някого са му познати тези филми; второ, защото тогава правилата са били по-различни и е имало възможност един актьор/актриса да има двойна номинация за една и съща роля. Всъщност номинацията от 1944 е именно такава. Сега вече правилата не го позволяват.)

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 13:43 от мячик

# 52
Изгледах Parasite , не мога да разбера еуфорията около него, че и за Оскар номиниран?! Не знам, сигурно в мен е грешката, но филма не е нищо особено.

# 53
  • DE
Моята теза за "Паразит" е, че е яхнал халю(така се нарича разпространението на корейската култура, музика, кино по света) вълната  след BTS. На хората им е интересно, защото не са гледали много азиатско кино.
За такива като мен които от години гледат основно такова, това е един от многото в стил манджа с грозде жанр и разкази с неочакван край. Актьорската игра е добра, но те са традиционно добри в това.
Според мен ще вземе поне за чуждоезичен, а може и още една.

# 54
Филмът на Алмодовар толкова ли е зле?

# 55
Няколко пъти заспивах. Скучен и протяяяжен. И не виждам причина за номинацията на Антонио.

# 56
  • София
Хоакин е имал лошо детство и никога не се е държал нормално.
И май не му се радват много останалите актьори.
Той е интроверт. не виждам нищо ненормално в това. И да, имал е проблеми с алкохола - че кой няма ? В този бизнес е много трудно да НЕ злоупотребяваш, хората и за по -малко стават алкохолици повярвайте ми.
Всеки човек е различен и има различен емоционален капацитет. някои реагират на тежки събития много интензивно и бурно, други - не реагират изобщо.
Е как да му се радват- 90% от холивудските звезди са пълни лицемери и гъзолизци. Много ясно че няма да се радват ако някой им казва истината или се държи по неудобен за тях начин. На някой различен. Хоакин какъвто и да е , поне е честен и не се преструва, не се усмихва фалшиво и не прави мили очички за да угоди на хора, които не харесва - това заслужава похвала и респект.

# 57
Ясно, не знаех, че това си му е нормалното състояние и държание. Досега не го бях гледала в интервю дори.

# 58
Не визирам алкохола. А неадекватните и често агресивни интервюта, които дава през годините + "кариерата му" като рап певец.

И Шон Пен е изтъкнат лайньо, но нямаше неловно мълчание, когато си прибираше статуетките.

# 59
  • София
Хоакин, че е особняк си личи, но защо да не са му се радвали другите актьори?
Като спечели Глобуса му се радваха, даже му станаха на крака, само Бийонсе остана седнала, но и не изглежда нацупена.
А Ди Каприо даже го прегърна доста приятелски.

# 60
  • София
Аз не съм била там и не мога да кажа дали е имало неловко мълчание в залата. Grinning  Докато гледах не съм го усетила.

Били са приятели с Хийт Леджър.
Taron  също му е фен и  много го харесва /и ако мога да съдя по снимката - чувствата са взаимни! /.

# 61
  • в морето до колене
Наградите на актьорската гилдия от снощи:

Outstanding Performance by a Cast in a Motion Picture
Parasite
Outstanding Performance by a Male Actor in a Leading Role
Joaquin Phoenix, Joker
Outstanding Performance by a Female Actor in a Leading Role
Renee Zellweger, Judy
Outstanding Performance by a Male Actor in a Supporting Role
Brad Pitt, Once Upon a Time in Hollywood
Outstanding Performance by a Female Actor in a Supporting Role
Laura Dern, Marriage Story

Това понамества пластовете за актьорските Оскари.
Обаче с наградата за ансамбъл нещата стават забавни...
Обикновено тя е доста сериозен показател за очакванията към Оскара за най-добър филм. А сега с награждаването на корейския ансамбъл не е много сигурно, накъде ще се развие ситуацията.

# 62
ансамбъл ще спечели Ирландецът.

# 63
на мен ми се затвърди мнението, че Хоакин ше вземе Оскара тая година, а за жените може би Рене Thinking

# 64
Пуснали са скрийнър на 1917.

# 65
  • София
Пуснали са скрийнър на 1917.

Да, и качеството е доста добро за гледане. Blush

# 66
Хора, гледайте 1917 на кино, моля ви. Дийкинс е минал през ето това за да има филм:

# 67
  • София
Хора, гледайте 1917 на кино, моля ви. Дийкинс е минал през ето това за да има филм:
..........
Изгледах почти всичко, което се коментираше, вкл. и горното показано, но не се впечатлих толкова много, но съм впечатлена от The Two Popes, великолепна игра и много хубав филм, без ефекти, без напрежение, но с разкошен диалог и фантастични актьори. За мен това ми е фаворит за тази година.

# 68
  • София

Така е, филмът си е за голям екран, безспорно. Изключително ефектна визуалност, както и дизайн и сценография. Камерата е плавна и стабилна (при този сложен терен и препятствия) и човек не получава мозъчно замайване, което е голям плюс. Не мога даже да си представя мащабите на подготовката за подобно заснемане.
Лично за мен обаче историята някак си се изгубва, остава на заден план и се превръща в семпъл детайл към цялата техническа показност.
Ясно е през какво е преминал Роджър Дийкинс, но вероятно си е струвало, операторският Оскар му е почти сигурен, а може би и не само за него.
Просто си личи, че филмът е направен с тази демонстрационна цел. Не си падам много по този тип правене на кино. Същото се отнася и за актьорите, които гладуват почти до смърт само и само да се доберат до заветната награда. Както знаем обаче - целта оправдава средствата.

# 69
Мендес е решил, че тази надпревара с времето трябва да се разкаже в реално време. Логично, предвид динамиката на историята. В този смисъл решението не е самоцелно, задачата на режисьора е да избере най-доброто за разказа. Няма нищо демонстративно. Просто историята го изисква. Друг е въпроса доколко историята като такава е оригинална и интересна, това е дискурс в полето на драматургията.

# 70
  • София
Мендес е решил, че тази надпревара с времето трябва да се разкаже в реално време. Логично, предвид динамиката на историята. В този смисъл решението не е самоцелно, задачата на режисьора е да избере най-доброто за разказа. Няма нищо демонстративно. Просто историята го изисква. Друг е въпроса доколко историята като такава е оригинална и интересна, това е дискурс в полето на драматургията.

Да, те и игрите за PC или за  PS4 са разказани в реално време, предвид динамиката на историята им и за съпричастност на играещия. Та в този смисъл това си е точно демонстративен похват, само че идващ от полето на   кинематографията. Grinning
Както и е въпрос на възприятие за всеки един отделен зрител. Hands V

# 71
Аналогията е неуместна поради куп причини.
За втори път - това е режисьорско решение продиктувано от търсенето на най-подходящият подход към разказа. Никой не прави филми за да демонстрира самоцелно технически похвати. Много скъпо излиза.

Ти как би избрала да разкажеш историята на двама вестоносци, които се надпреварват с часовника?

# 72
Каква е историята около филма 1917, че не ми се рови за информация. Обикновено го правя след като изгледам филм, който ме е впечатлил.

# 73
Историята е в това, че Мендес е решил целият филм да бъде един кадър. Което означава много труд, планиране и нужда от оператор, който да се справи с това предизвикателство. Спорим за това дали този избор е самоцелна ефектна демонстрация на техническо майсторство или добре обосновано режисьорско решение.

# 74
  • София
Аналогията с компютърните игри за теб може да е неуместна, но за мен си е чисто асоциативен похват да се въвлече зрителят в епицентъра на действието. И Мендес го прави - въвлича ни в една гонитба, в една надпревара с времето, но толкова се е увлякъл да демонстрира тази техническа ефектност, че е изпуснал доста сценария и историята на моменти направо е като съшита с бели конци.
Но пак казвам, че това е въпрос на възприятие и споровете са напълно излишни.

# 75
Няма да спорим.

Препоръчвам ви "Асансьор към ешафода" на Луи Мал (сега го мярнах по Скай Италия). Филмът е стар, черно-бял и много хубав. Оригинално заглавие - Ascenseur pour l'échafaud

# 76
Цялият филм "Брачна история" за мен се крепи на една сцена - сцената, в която сестрата Каси връчи бракоразводните документи на Чарли. Олеле мале, Мерит Уивър направи невероятна игра - умрях от смях, гледах сцената доста пъти! Трябваше да я номинират за Оскар за поддържаща роля и да го спечели! Trophy

Скрит текст:
Запис. И аз ще следя с интерес. Голямо "браво" на авторката за труда!
По повод "политкоректността" много кратко: Ами дразни ме много, изгуби ми се тръпката към Оскарите поради тази причина (не че пак не ги гледам).
Тази година малко се въодушвих и то само и единствено заради "Бохемска рапсодия" и Р
Скрит текст:
ами Мелек, защото ми бяха слабост.
Сега всичко се свежда до "дай да не засегнем чернокожите, хомосексуалистите, емигранти, бежанци, малцинства и т.н.". Преди не беше така - "Титаник" беше най-добрият и гледан филм за годината и взе сумати Оскари и на никого не му пукаше има ли в него чернокожи или не и има ли изтерзани и онеправдани хомосексуалисти. Сега се награждават скучни, негледаеми филми. Извинявайте за мен примерно "Войната е опиат" е скучен и абсолютно не заслужаваше Оскар за режисура, пък дори и жена още 100 години да не бъде наградена в тази категория (при все, че и аз съм жена). "Черната пантера" - развлекателен, става за едно гледане, но да е номиниран за най-добър филм - никога. Примери такива безброй през последните години.
Аз съм за реални, заслужени, изработени награди. Не искам да бъдат раздавани под бройка - 5-ма чернокожи, 4-ри жени, 2-ма хомосексуалиста. Не искам награди, раздавани на база пол, раса, националност, сексуална принаджелност. Искам да бъдат наградени най-добрите, най-талантливите, най-харесваните от публиката, защото нали все пак това е смисълът на изкуството "кино".

Мина много време, откакто гледах Бохемска рапсодия. Онзи ден слушах парче на Куин по радиото и си спомних Фреди...нищо общо с този от филма. Всъщност, сега, почти година, откакто го гледах осъзнах, че това е един ужасен филм. По никакъв начин Фреди от филма има нещо общо с мачото, харизматичният, мъжествен, прекрасен и неповторим Фреди Меркюри. Тия от Куин май верно са го мразели яко, щом са го издокарали такъв във филма Бохемска рапсодия - а той ги е направил милионери - толкова то - храни куче да те лае.

Скрит текст:
Не съм напълно подготвена със "списък" Stuck Out Tongue Winking Eye, но ще опитам да нахвърля няколко заглавия, спрягани от тези, които се занимават с предвиждания.

“Ad Astra” (20th Century Fox)
“A Beautiful Day in the Neighborhood” (Sony Pictures)
“Clemency” - филмът спечелил голямата награда на журито на тазгодишния фестивал в Сънданс още няма разпространител...
“Downton Abbey” (Focus Features)
“Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile” (Netflix)
“Ford v. Ferrari” (20th Century Fox)
“Gemini Man” (Paramount Pictures)
“Harriet” (Focus Features)
“The Goldfinch” (Warner Bros.)
“The Good Liar” (Warner Bros.)
“The Irishman” (Netflix)
“The King” (Netflix)
“The Last Thing He Wanted” (Netflix)
“Little Women” (Sony Pictures)
“Once Upon a Time in Hollywood” (Sony Pictures)
“The Personal History of David Copperfield” (и този още няма разпространител)
“Queen & Slim” (Universal Pictures)
“The Report” (Amazon Studios)
“The Rhythm Section” (Paramount Pictures)
“Rocketman” (Paramount Pictures)
“Where’d You Go, Bernadette” (United Artists)
“The Woman in the Window” (20th Century Fox)

Допълвам и предложените от Bradley Cooper
“Gloria Bell” (А24) - макар че той беше показан на фестивала в Торонто миналата година и не помня особено "уау"
“Us” (Universal Pictures) - мярнях няколко ревюта от фестивала в Остин, който тече в момента и наистина го оценяват доста високо

За начало на дискусията мога да предложа "болната" тема от последната година - Нетфликс.
Като знаете, колко усилия и пари хвърлиха за "Рома", как очаквате да действат през новия сезон?
Скрит текст:
Все пак сега ще залагат не на детските спомени в черно-бяло на един мексиканец, а на най-близкото до смятаното за върха на Холивуд (все пак да се въздържа да го определя като абсолютен връх... предвид напредналата им възраст вече) - триото Скорсезе / Пачино / Де Ниро.

Рома ми хареса много!
Колкото до политкоректността - ужасяваща е! Отблъскващо е натрапването на идеали и ценности, които не са типични за социума. Има една приказка - всяка жаба да си знае гьола. Обаче не, та не....!

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 00:01 от DeltaAzimut

# 77

Мина много време, откакто гледах Бохемска рапсодия. Онзи ден слушах парче на Куин по радиото и си спомних Фреди...нищо общо с този от филма. Всъщност, сега, почти година, откакто го гледах осъзнах, че това е един ужасен филм. По никакъв начин Фреди от филма има нещо общо с мачото, харизматичният, мъжествен, прекрасен и неповторим Фреди Меркюри. Тия от Куин май верно са го мразели яко, щом са го издокарали такъв във филма Бохемска рапсодия - а той ги е направил милионери - толкова то - храни куче да те лае.

Изключително инфантилно и некомпетентно изказване. Епохата Куийн очевидно не е в обсега Ви на интерес, иначе няма друга причина да обобщавате така. Затова ви е простено Innocent
Фреди е неповторим и всички са наясно. В тоя ред на мисли очевидно е актьорска смелост изобщо да се захванеш с такова превъплъщение. А филмът си свърши работата и запали чисто ново поколение почитатели.
Хубаво е преди да се ръсят умности, да има фактологическа култура. Rolling Eyes

# 78
  • София
Всъщност, абсолютно точно изказване. Такова е и моето мнение от първото ми гледане на филма, та до сега. Смятам, че Браян Мей и компания си направиха филм, в който да покажат колко са страхотни.
Харесвам Рами Малек, но това не беше неговия Оскар.

# 79
Много от тези, на които Куин е бил в обсега на интерес, смятат, че това не е истинския Фреди Simple Smile

# 80
Много от тези, на които Куин е бил в обсега на интерес, смятат, че това не е истинския Фреди Simple Smile

JoyJoyJoy

E, не истинския е ...Това е филм! Има и доста художествени интерпретации...Иначе трябваше да използват холограма на Фреди и тогава всичко щеше да е точно, нали?

Моят коментар е повече посветен на болднатото от цитата...Да анализираш, пак повтарям, епохата Куийн би трябвало най-малкото да имаш информация извън двучасовия филм. А другият вариант е да си бил част от живота им, за което подозирам пишещите тук нямаме този житейски късмет.

# 81

JoyJoyJoy

E, не истинския е ...Това е филм! Има и доста художествени интерпретации...Иначе трябваше да използват холограма на Фреди и тогава всичко щеше да е точно, нали?

Моят коментар е повече посветен на болднатото от цитата...Да анализираш, пак повтарям, епохата Куийн би трябвало най-малкото да имаш информация извън двучасовия филм. А другият вариант е да си бил част от живота им, за което подозирам пишещите тук нямаме този житейски късмет.

Аз живях епохата Куин, винаги съм била огромен фен, ходих и на филма за тяхното турне в Будапеща (не този, който е преработен, а оригиналът, който излъчиха по време на социализма, не помня добре годината, но беше през 80-те) - не можах да отида на концерта в Будапеща, поради финансови причини - бях младо момиче все още без собствени доходи. Имам поглед върху групата и честно казано не мога да понасям Браян Мей (той и във филма си призна, че не са одобрявали "ексцентричността" на Фреди, но са одобрявали парите, които им носи, нали?) - как ли не се опитва да се изкара доайен и да напечата още пари на гърба на Фреди. Направи огромен концерт на Уембли - все още имам VHS касета с този концерт по повод смъртта на Фреди, в който концерт световни звезди пяха песните на групата, но входът не беше свободен. После направи световно турне, като покани други вокали - разбира се се провалиха с гръм и трясък, защото солистът на Бед Къмпани Пол Роджърс не е Фреди. Смятам, че имам основания за добре подплатено мнение за Бохемска рапсодия. Филмът е ужасен, защото обрисува Фреди в краски, които не са верни. И не става въпрос толкова за актьорска игра (малко ми е като в Две капки вода - неуспешен опит за имитация), а за самото актьорско присъствие, филмов сценарий, разказ и съответно внушение - не, не и пак не!

# 82
Гледате им в парите.
Не мислите в посока на това, че държат жива Легендата Куийн. Подържат пламъчето на това постоянно да се връщаме назад във времето с великите концерти, документалните филми, да четем пак книгите и т.н.
Това е ценното.
Другото е бизнес.
Животът продължава.
Просто има незаменими хора. Фреди!

p.s. Дисни съсипаха Стар Уорс при жив създател, вие...Joy

# 83
Мен парите им не ме интересува. Интересува ме, че нарисуваха един образ, който не отговаря на истината, а е ориентиран към съвременните тенденции на себеопределяне. Никой никога не е чувал за Фреди нищо от личния му живот, до последно, докато не си призна, че е болен, не се говореше или да се споменаваше, че е имало нещо. А той просто бързо след това почина. Нескопосания опит за имитиране няма да го говорим. Да, сценичните му костюми и облекла са интересни, но жестовете му никога не са били на гей, а на истински мъжкар. Затова и изненадата беше огромна тогава. И е много лесно да създадеш някакъв такъв образ, когато човека вече го няма, за да каже - не беше така.

За Стар уорс - за мен нещата не са еднозначни. В крайна сметка Дисни променя посоката заради по-младите фенове. И да, първите филми бяха наистина нещо велико и ново, но в света на новите технологии няма как да отговорят по друг начин.

# 84
После направи световно турне, като покани други вокали - разбира се се провалиха с гръм и трясък, защото солистът на Бед Къмпани Пол Роджърс не е Фреди.

Бях на концерта им в Белград и категорично не беше опит за имитация, а великолепен трибют към Фреди. Публиката плачеше и пееше. Определено не изглеждаше като провал. По-скоро колаборацията с Адам Ламбърт има предимно финансов импулс.

# 85
Мен парите им не ме интересува. Интересува ме, че нарисуваха един образ, който не отговаря на истината, а е ориентиран към съвременните тенденции на себеопределяне. Никой никога не е чувал за Фреди нищо от личния му живот, до последно, докато не си призна, че е болен, не се говореше или да се споменаваше, че е имало нещо. А той просто бързо след това почина. Нескопосания опит за имитиране няма да го говорим. Да, сценичните му костюми и облекла са интересни, но жестовете му никога не са били на гей, а на истински мъжкар. Затова и изненадата беше огромна тогава. И е много лесно да създадеш някакъв такъв образ, когато човека вече го няма, за да каже - не беше така.

За Стар уорс - за мен нещата не са еднозначни. В крайна сметка Дисни променя посоката заради по-младите фенове. И да, първите филми бяха наистина нещо велико и ново, но в света на новите технологии няма как да отговорят по друг начин.

Че то ние си бяхме зад Желязната завеса. Дори и през 1991г., когато почина много неща не стигаха до нас. Само "Куийн в Будапеща" по кината /даже се чудя как ни го пуснаха тогава../. Отделно, че докато си е жив самият Фреди държи настрана таблоидите от себе си.
После започнаха с книгите. Препоръчвам да прочетете мемоарите на Джим Хътън и Питър Фриистоун.

# 86
Историята е в това, че Мендес е решил целият филм да бъде един кадър. Което означава много труд, планиране и нужда от оператор, който да се справи с това предизвикателство. Спорим за това дали този избор е самоцелна ефектна демонстрация на техническо майсторство или добре обосновано режисьорско решение.
Birdman не беше ли и той в един кадър?

# 87
После направи световно турне, като покани други вокали - разбира се се провалиха с гръм и трясък, защото солистът на Бед Къмпани Пол Роджърс не е Фреди.

Бях на концерта им в Белград и категорично не беше опит за имитация, а великолепен трибют към Фреди. Публиката плачеше и пееше. Определено не изглеждаше като провал. По-скоро колаборацията с Адам Ламбърт има предимно финансов импулс.

Както казах, когато почина Фреди, на концерта на Уембли големи звезди от сорта на Джордж Майкъл, Елтън Джон, Дзукеро и пр., пяха песни на групата. И да, всеки има свой стил, звучаха прекрасно.  Така че всичко това само направи разликата между тези звезди и Фреди още по-фрапантна. Примерно Адам Ламберт - също звучи добре, но има откровено гей излъчване, каквото Фреди нямаше, точно напротив - имаше мачовско излъчване.  Но тук все пак обсъждаме филмът Бохемска рапсодия и по-конкретно образът на Фреди Меркюри в него.

За съжаление при тази суша на световни рок звезди, може би младата публика има нужда от трибюти, защото просто няма съвременен добър материал за слушане. Но трибютите на класиците не могат да надминат оригиналите. А и когато се прави биографичен филм не мисля, че е редно да се изкривява истината, да се "осъвременява", защото тогава става чисто и просто една лъжа. Това при положение, че има живи съвременници като мен, които се дразним от тази лъжа.

И за да съм по темата за Оскарите, какъв мислите, че ще е основният цвят на роклите тези година? От разходката по червения килим през февруари ще зависи какво ще обличаме.... Simple Smile )))

# 88
  • София
Тази година голям провал са тези оскари- вече дори не мисля да ги гледам. Повечето филми изобщо не ме интересуват. Жокера е ясен победител и номиниран в 11 категории но другите ?  Пренебрегнати и игнорирани има много в същото време е ясно защо , защото просто няма място за всички.

# 89

Не.

# 90
Хм... спомням си, че и при него имаше някакво уникално операторско майсторство, но не се сещам какво.  Или пък режисьорско беше?

# 91
Има няколко по-специални кадъра.

# 92
От номинираните ленти за Оскар ми останаха за гледане "Жокера", "Джоджо заека" и "Малки жени". Не съм сигурна кой ще ми е фаворит още. Засега клоня към "Имало едно време в Холивуд" заради различната перспектива върху случката, която дава Тарантино...
Тези, които изгледах ми харесаха и всеки по-различен начин.

# 93
  • In The Middle Of Nowhere

Не.

"Дюнкерк" май беше точно такъв, но не съм го гледала.

# 94
1917 обра почти всички БАФТА снощи http://www.bafta.org/film/awards/ee-british-academy-film-awards- … nees-winners-2020

# 95
  • София
Ами на мен ми хареса филма 1917. Разбирам защо на някои хора може да им е скучен или монотонен, но за мен  беше много красиво заснет филм, с послание и  много емоционален.

# 96
Angeles, "Дюнкерк" не е в един кадър.

# 97
  • In The Middle Of Nowhere
Angeles, "Дюнкерк" не е в един кадър.

Ок, може аз да не съм разбрала Simple Smile

Преди 2-3 вечери гледах Ирландецът, но не съм очарована. Почти целия филм ми беше като едно дежа-вю.

# 98
И понеже не ми харесва сюжетът на Малки жени, ако ще и 1000 адаптации да направят, няма да ми харесат. Та така и с последната, от която има номинации за Оскар. Ако ще не Мерил Стрийп, а Господ Бог да слезе от небето да играе роля в този филм, пак няма да ми хареса. Моля, не ме критикувайте - въпрос на вътрешно усещане - повярвайте, аз съм огромен фен на костюмни филми. Но този не ми е в кръвната група.

# 99
1917 - страшно много ми хареса филма! Сменям си фаворита от Жокера на него Simple Smile Много интересно направен и много въздействащ., отдавна не бях гледала по-хубав филм. Заслужено обира наградите. Яд ме е , че не го гледах на кино.

А този ефрейтор Алфред Мендес, на който благодарят накрая в надписите и по чиито разкази е правен филма ,има ли роднинска връзка с режисьора?

# 100
  • София
Да, дядо е на режисьора Сам Мендес.

# 101
  • София
И понеже не ми харесва сюжетът на Малки жени, ако ще и 1000 адаптации да направят, няма да ми харесат. Та така и с последната, от която има номинации за Оскар. Ако ще не Мерил Стрийп, а Господ Бог да слезе от небето да играе роля в този филм, пак няма да ми хареса. Моля, не ме критикувайте - въпрос на вътрешно усещане - повярвайте, аз съм огромен фен на костюмни филми. Но този не ми е в кръвната група.

И аз съм от нехаресващите сюжета, въпреки, че се имам за романтична натура, а освен това също много си падам по костюмните драми. Скучен ми беше филмът, но го изгледах, за да съм в час с номинациите.
Екранизацията от 1994 година съм я гледала заради Крисчън Бейл, че съм му фен. Grinning Сякаш една идея е по-интересен, според мен.
Сегашната версия между другото е четвърта поред. Rolling Eyes

/извинявам се за двойния пост/ Hands V

# 102
Усещането за 1917 наистина е все едно си в компютърна игра, но това го прави още по-вълнуващ.

# 103
Здравейте!
Утре къде ще гледаме червения килим? Трябва да си намерим линкове из нета.

# 104
На мен ми липсваше нещо на финала на "1917". Чаках още нещо да се случи, но иначе е интересен филм.

# 105
Здравейте!
Утре къде ще гледаме червения килим? Трябва да си намерим линкове из нета.
По Нова ще дават на живо от 23:50ч

# 106
  • Ланкър, планините Овнерог
От номинираните съм гледала 3 филма - 1917, Жокера, Имало едно време в Холивуд. Който и от първите 2 да вземе наградата, ще съм доволна. Хоакин ми се ще да вземе за актьор, 1917 трябва да вземе за оператор и монтаж, Жокера за музика. Много добре направен е 1917 - все едно е на един дубъл целия филм.

# 107
Много харесвам Брад Пит и Леонардо ди Каприо, харесвам и филмите на Тарантино, обаче по-тъп филм от този, който сега има 10 номинации, не бях гледала от много отдавна. Издържах вчера час и десет минути и го спрях. Надявам се да не вземе нищо. Миналата година имаше няколко филма, които си заслужаваха и гледах с удоволствие, но тази е пълна скука.

По Нова ще дават на живо от 23:50ч
...С водещи Мон Дьо и Ива Софиянска-Божкова (не е ли време тази да се скрие някъде?).

# 108
Много си издържала, аз го приключих на след първия час Grinning Но сигурно грешката е в нашия телевизор, щом има толкова номинации. Simple Smile

# 109
  • София
Да помолим модератор да смени заглавието на темата и да пуснем анкета?!

# 110

...С водещи Мон Дьо и Ива Софиянска-Божкова (не е ли време тази да се скрие някъде?).

По про зибен също ги дават, там оставят цялата церемония на английски, само червения килим е придружен от коментари на немски

# 111
  • DE
Една година гледах по Про зибен и ми хареса. Българските коментарни студия са ужасни. Глупави коментари, нескопосан дублаж/превод.

# 112
  • София
Да помолим модератор да смени заглавието на темата и да пуснем анкета?!
Аз писах, скоро ще можем да гласуваме.. Wink За анкетата - не съм си играла да пиша българските имена на филмите и актьорите..

След малко ще го гледам, един от последните, които ми останаха и не мога да дам още мнение, но сюжетът е от 1868 г., нормално! Simple Smile Хубав е именно с простотата си, каквито са и книгите!

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 17:15 от Сиси ♥♥

# 113
Много си издържала, аз го приключих на след първия час Grinning Но сигурно грешката е в нашия телевизор, щом има толкова номинации. Simple Smile

Ти си го спряла точно там, където започва интересното. Вчера гледах по някоя от телевизиите 10минутна "пауза", в която говореха точно за този филм и разказаха цялата истинска история, по която е сниман. Ужасих се, не знаех, че става въпрос за Роман Полански Sad Съпругата му е била убийствено красива - показаха нейни снимки и видео. Не случайно са взели Роби Марго да я изиграе. Да не казвам голяма дума, но "оригиналът" май е по-красив и от Роби.

# 114
  • София
На мен филма адски ми хареса, но аз си знам историята за Полански и Менсън, не знаех спойлера накрая и ми беше интересно.
А начина, по който нахрани всичко, що е политкоректно в момента в Щатите просто ме изпълни Simple Smile Нямаше нито една силна, пробивна, много подценявана, но спасила света жена; нямаше расово разнообразие, а даже се е*аваха с някакви латини там; хипитата си бяха мърлявите наркоманчета, а за сцената с Брус Лий просто каквото и да кажа ще е малко Heart Eyes

# 115
  • София
galaBG, актрисата е Марго Роби Hands V

Не е само случаят "Полански". Ако човек не знае или не се е интересувал изобщо, или просто не е задълбавал в културата на 60-те години - киното, музиката, рекламите, телевизията, радиото, афишите, снимачните площадки, звездите на това време, хипи движението, комуните и т.нар. "семейство" на Чарлс Менсън - то филмът би останал напълно неразбран или скучен.
Тарантино е направил един личен филм чрез цял калейдоскоп на десетилетието, изпипвайки нещата и детайлите до невъзможност, демонстрирайки цялата си пристрастност. И му се е получило страхотно.

# 116
Ами да се присъединя, викам.
Няма да гледам наживо може би, ще изпусна червения килим, но ще се опитам да стана по-рано за топ категориите.

# 117
Стискам палци на Хоакин за Жокера и на Брад Пит за второстепенна роля.

# 118
  • София
Ооо, най- много мразя да гледам подобни събития на български или с български коментатори.

# 119

След малко ще го гледам, един от последните, които ми останаха и не мога да дам още мнение, но сюжетът е от 1868 г., нормално! Simple Smile Хубав е именно с простотата си, каквито са и книгите!

Гордост и предразсъдъци е от 1818, а обожавам сюжета и екранните му превъплъщения. Wink

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 19:46 от DeltaAzimut

# 120
Лиа, винаги и бъркам имената, при все че безкрайно я харесвам Simple Smile

Та...къде ще гледаме днес? Някакви линкове нещо появиха ли се из нета?

Тия от НОВА ще си пуснат студиото и нищо няма да видим.

Това намирам: https://ew.com/oscars/2020/02/09/oscars-2020-red-carpet-livestre … fkiHmzd8tlmNfTYnQ

https://www.eonline.com/news/1118638/how-to-watch-the-2020-oscar … -on-tv-and-online

https://fortune.com/2020/02/09/how-to-watch-stream-oscars-2020-a … l-abc-start-time/

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 22:14 от galaBG

# 121
  • София
За съжаление не можах да изгледам всички номинирани филми преди самата церемония, но какво да се прави. Поне отметнах не малко. Но нямаше как, твърде много работа, уф.
Другата седмица ще донаваксам, ама церемонията ще е минала вече. Нищо де. Simple Smile
Очаквам 1917 да вземе за най-добър филм.
Прогнозирам също така, че Ирландецът няма да вземе Оскар и ще е големия губещ на вечерта, ако може така да се каже.
Стискам палци на Брад Пит специално.

Това е засега от мен.

# 122
Не знам, дали ще гледам цялата церемония, но засега съм тук. Започна червеният килим. Този Били ми е много противен и роклята му е грозна. Grinning

# 123
аз тук гледам
https://ew.com/oscars/2020/02/09/oscars-2020-red-carpet-livestre … fkiHmzd8tlmNfTYnQ

Този не го видях, но видях, че по НОВА го дадоха. Кой е той?

# 124
Нова не бих си я причинила за нищо на света. Били е актьор, който обича да се появява с рокли на церемониите.

О, Реджина е прекрасна Heart Eyes  Тази рокля ми се очертава вече като фаворит.
Роклята на Идина е с хубав цвят.

# 125
  • София
аз тук гледам
https://ew.com/oscars/2020/02/09/oscars-2020-red-carpet-livestre … fkiHmzd8tlmNfTYnQ

Този не го видях, но видях, че по НОВА го дадоха. Кой е той?

От нашите кои ще дават церемонията - Нова или Кино Нова? И директно ще я излъчват ли цялата или само килима?
Преди бТВ Синема даваха всичко.

# 126
нова

# 127
  • София
Да, пуснах и ги видях - Софиянска и Мондьо ... кошмар! Grinning
Благодаря ти, Гала!

# 128
Сигорни Уивър изглежда много царствено, макар зеленото да не ми е любим цвят.
Америка Ферера е добре без лентата на челото.
За Лора съм разколебана, тези пискюли нещо не ми харесват.
Минди също ми харесва.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 01:31 от Emelie

# 129
  • София
Анджелина дали ще дойде и дали ще доведе поне по-големите деца, за да уважат татко им? Съмнявам се, че е способна на някакво благородство тази.

# 130
свърши Sad
а сега къде да гледаме?

# 131
# 132
  • София
Не по Нова, по Кино Нова ще дават самата церемония от 03:00 ч.
По Нова са до 03:00 ч. и после минават на Кино Нова.

Иначе до тук аз повече зяпам по PRO 7. В студиото на Нова тъпизми след тъпизми. Крак повлече Блатечки с глупостите по адрес на Брад Пит и Хоакин Финикс и така и не чук нещо смислено.

# 133
  • София
Ясно, мерси за пояснението, Дяволо!
Кажи с две думи какво каза нашето "светило" Блатечки за Брад и Хоакин? Grinning

# 134
  • София
Че ако дадат оскара на Брад, той трябвало засрамен да го върне?!
И че поне още 15 американски и 10 български актьори могат да изиграят толкова добре Жокера колкото Хоакин Финикс. Grinning

# 135
  • София
Че ако дадат оскара на Брад, той трябвало засрамен да го върне?!
И че поне още 15 американски и 10 български актьори могат да изиграят толкова добре Жокера колкото Хоакин Финикс. Grinning

Неее, не може да бъде истина това!!! JoyJoyJoyJoyJoy Как е възможна подобна комплексарщина?!

# 136
Още не са пристигнали най-големите звезди, а на мен вече ми харесаха 3-4 рокли.
Хванах точно като снимаха Америка Ферера. Не можах да я позная, но е хубава.
Антонио Бандерас се държеше с фотографите като застаряващ коцкар. Но приятелката му много ми хареса. Много елегантна!
Имаше и една дама с много красива рокля. Напомни ми за "добрия стар Холивуд". За жалост не ѝ знам името.
А онази с "металната" роклята с качулка... чак ми стана жал за нея. Grinning