Как да предпзим дома си от крадци

  • 3 362
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Ще съм благодарна да споделите снимки!
Камера, която не е вързана със СОТ а с лична поща на мъжа ми. Аларма, която само свири и пак не е вързана със СОТ, а създава дискомфорт на съседите. И една злобна каракачанка у нас.
Има и още едно нещо дето е патент ма майстора у нас. Снимки пращам на лично

# 16
  • Мнения: 888
За съжаление без СОТ няма спасение. Пробваха да влизат веднъж като нямаше никой, бързо са избягали при включване на алармата.
Спи се на нощен режим, пак ще писне, ако се отвори прозорец, врата.
И на СОТ са му намерили заглушаване, но там не са кокошкари, които ще тръгнат да влизат на посоки.
Иначе опасани в решетки, като в затвор, дори на високи етажи вече гледам слагат...
Камерите не стряскат никой, всяка сутрин ги показват по телевизията как си влизат и крадат и въобще не ги интересува, че ги снимат и ще ги разпространят.

# 17
  • Мнения: 1 531
А тези, които имате СОТ /за апартамент става въпрос/, горе долу колко плащате на месец? Вярно, че и за различните градове ще има различни цени, но ориентировъчно. От скоро съм се замислила и все не остава време да отида на място и да разпитам.
36 лв плащаме на месец за СОТ.
За жалост преди 1г и 5м бяхме потърпевши и ние.Никога не бях мислела ,че може да ни се случи.Имаше бум на кражбите тогава.Със синът ми бяхме в болницата и съпругът ми ми звъни и ми съобщава новината,бях в шок.Първата ми мисъл беше за кучето дали са взели,слава Богу не бяха.Взеха всичко ценно,дрехите ,чанти,пари ,всичко от което може да изкарат лев.Най ми е болно за лаптопа със снимките и спомените ни.Другото майната му.
Е сложихме Сот и нова блиндирана врата със сто вида заключване (имаме две входни врати) ,но след дъжд качулка.Долу входната врата на блока и тя се заключва,но те са си чакалили.Така че, вземайте мерки всякакви за да си предпазите дома.

# 18
  • Мнения: 417
Ох, аз си мислих, че кучето евентуално би ги спряло.
Голямо е и лае адски много, дори при преминаване на хора покрай вратата. Да не говорим ако се отвори и види чужди хора...
Иначе, със съжаление ще кажа, че освен , че ни се заключва външната врата, ние имаме също и портиер... и въпреки това не ги е спряло..
А тези, които имате СОТ /за апартамент става въпрос/, горе долу колко плащате на месец? Вярно, че и за различните градове ще има различни цени, но ориентировъчно. От скоро съм се замислила и все не остава време да отида на място и да разпитам.
36 лв плащаме на месец за СОТ.
За жалост преди 1г и 5м бяхме потърпевши и ние.Никога не бях мислела ,че може да ни се случи.Имаше бум на кражбите тогава.Със синът ми бяхме в болницата и съпругът ми ми звъни и ми съобщава новината,бях в шок.Първата ми мисъл беше за кучето дали са взели,слава Богу не бяха.Взеха всичко ценно,дрехите ,чанти,пари ,всичко от което може да изкарат лев.Най ми е болно за лаптопа със снимките и спомените ни.Другото майната му.
Е сложихме Сот и нова блиндирана врата със сто вида заключване (имаме две входни врати) ,но след дъжд качулка.Долу входната врата на блока и тя се заключва,но те са си чакалили.Така че, вземайте мерки всякакви за да си предпазите дома.

# 19
  • Мнения: 1 531
Ох, аз си мислих, че кучето евентуално би ги спряло
Нашето куче е малко(чихуахуа)

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 21:07 от Не се сърди, човече

# 20
  • Мнения: 933
Точно такива райбери монтирахме и ние, даже в нашия град са по 4,90 лв. И мен най-вече ме е страх да не влязат когато спим. Другото което много ме напряга е, че се съгласих входната врата на домът ни да е от ПВЦ и има хем стъкла, хем един термо панел, който е квадрат 60 см на 60 см. Ей това си мисля, че като нищо ако решат ще го разглобят и от там могат да се промушат,тъй като сме в къща и вратата е от към двора и няма кой да ги забележи. Мъжът ми и съседите ми се смеят, че съм се филмирала, а аз едва спя като е нощна смяна той.
СОТ-а нощно време ако става някой до тоалетна, как се постъпва?

# 21
  • Мнения: 40 310
СОТ-ът има нощен режим - охранява само вратите и прозорците. Но ако ти избушат термопанела и влязат СОТ-ът няма да реагира. При такава афиф врата аз бих сложила допълнително и решетка или някаква метална ролетка със заключване.

# 22
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
СОТ-ът има нощен режим - охранява само вратите и прозорците. Но ако ти избушат термопанела и влязат СОТ-ът няма да реагира. При такава афиф врата аз бих сложила допълнително и решетка или някаква метална ролетка със заключване.
Или, ако има възможност и разположението го позволява, да работи само този обемен датчик, който е в помещението, към което е вратата. Но там нощно време трябва да няма движение, което май не е възможно, ако е коридор. Може да си сложите и паник бутон, който се натиска от вас, ако чуете, че някой разбива. Паник бутоните се обслужват с приоритет, поне от нашия СОТ. Но и повикването се заплаща.

# 23
  • Мнения: 933
Благодаря Ви сърдечно Черна станция, blue.angel  Heart Eyes
ще искам нещо да се измисли. Да, коридор е и няма как да стане.
И още нещо да Ви попитам металната, ролетна решетка, се заключва отвътре или отвън. Или има и двете възможности?

# 24
  • Мнения: 40 310
Нямам опит, но не виждам причина да не може да се направи всякакси.

# 25
  • Мнения: 1
По въпроса със СОТ-а - не е вярно, че спира крадците. Нищо не ги спира, СОТ-а се заглушава, не знам какво друго се прави, мъжът ми е полицай и масово влизат и ограбват къщи със СОТ.

# 26
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Професионалните крадци нищо не ги спира. Като проучвах за фирма за охрана със СОТ на наш имот, попаднах на историята на собственик на СОТ, който е обран, въпреки че го охранява собствения му СОТ+патрул нон-стоп пред дома му+куче. Държал е много голяма сума пари извън касата в дома си само за един ден и точно тогава са намерили начин да влязат. Бяха активирали фалшиви повиквания на адрес през две пресечки от неговата къща на няколко пъти и така патрулът се е отклонил, като през това време крадците са свършили работата.
СОТ-ът по-скоро го слагаме заради кокошкари, които ги е страх от бой, не заради професионални крадци.

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 10:06 от blue.angel

# 27
  • Мнения: 417
Аз също съм по-скоро негативно настроена към СОТ-овете и именно за това мисля за някакви други алтернативи.
В момента ми се върти в главата някаква ужасно силна аларма, която в случай на влизане с взлом да говори и да казва в кой апартамент е било проникнато. Така, дори евентуалбо съседи биха могли да отреагират какво се случва...

# 28
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Забравих да напиша, нашият СОТ има доста пронизителна аларма. Майка ми беше се затруднила един път да въведе кода и опищя цялата махала. Половината съседи наизскачаха да видят какво става+довтаса патрул с бясна скорост. За село става въпрос, не за град.
Може на входната врата да се сложи жичен магнитен датчик. Алармата реагира и при срязване на кабела или отскубване на датчика от стената. Сигурно има вече и начини да се дублира сигнала през интернет, например, не само по традиционния начин.

# 29
  • Мнения: 4 808
През две пресечки от къщи има магазин за хранителни стоки. По едно време алармата пищеше всяка нощ много силно и пронизително. Понякога се случваше и по два-три пъти на нощ. По едно време срещнах собственика и го питах какво става, толкова ли много опити за кражби има, вярно че са близо до циганската махала, ама чак пък всяка нощ?! Той малко с неудобство призна, че имали мишки в магазина и вечер като наизлязат от дупките си, задействали сензорите за движение. Друг познат пък, който работи в склад, ми разказа за огромно морско конче, кой знае как озовало се там и той се чудел защо пищи алармата като няма нищо.
Ако слагам вкъщи, сигурно ще е такава да пищи ако се опитат да отворят врата, ама не знам за прозорците, за къща на два етажа дали няма да ми излезе златна.

Общи условия

Активация на акаунт