Цветни контактни лещи за очи

  • 12 269
  • 40
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
Предлагам в тази тема да обсъждаме всичко, свързано с цветните контактни лещи за очи – цветове, конкретни марки и модели, магазини и цени.


Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 09:22 от bubanka

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
Отварям настоящата тема, тъй като повечето дискусии, свързани с този въпрос, са доста стари. Simple Smile

В миналото съм носила цветни лещи за очи, но моите бяха и с диоптър. Доколкото имам спомен, купувах си New Fabula – Smokey, от клиниката на "Клокотница" в София. Седяха наистина много ефектно, постоянно получавах комплименти за очите си, а като бонус – почти никой не се усещаше, че това, всъщност, са лещи. Laughing

Сега искам отново да преобразя цвета на очите си и сякаш съм се насочила към лещите на Solotica – водят ги едни от най-добрите в световен мащаб.
Някой ползвал ли ги е и може ли да сподели лични впечатления?

# 2
  • Мнения: 49
Бош едн ломб стоят най естествено. Има ги в Opticlasa и Leonardo от големите вериги.

# 3
  • Мнения: 234
Аз ползвам цветните лещи Adore dare, взимам сивите, защото моите очи са много тъмни. От всички цветни лещи, които съм позлвала, от тези съм най-доволна и седят най-естествено. Взимам с диоптър, но имат и без.

# 4
  • Мнения: X
На Бош и Ломб съм ползвала единствено лещи с диоптър, но изобщо не бях доволна, а им дадох доста голям шанс. Не искам да ги чувам повече.

Иначе и аз съм решила да експериментирам с цветни лещи вече. Очите ми са пъстри към зелени и затова си взех наскоро зеленикави, с надеждата цвета ми да стане по-наситен. Ефекта беше нулев, ползвах лещи на Alcon  - Air Optix Colors - Green. Сега съм в търсене на лещи, които реално ще ми променят очите.

# 5
  • Мнения: 49
Само едно допълнение да направя, ако сте с астегматизъм, няма цветни лещи.

# 6
  • Мнения: X
Купуват се лещи, които не го коригират, не е проблем, освен ако не е изключително голям и пречещ. Аз никога не съм купувала лещи за астигматизъм, пък имам на едното око и то не малък.

# 7
  • Мнения: 49
Да но правиш компромис за сметка на зрението. Просто казвам, че по принцип няма.

# 8
  • Мнения: X
Аз давам вариант, за хора, които искат да носят цветни лещи и имат астигматизъм. Компромиса със зрението е минимален, говоря от дългогодишен опит. Естествено, това е при мен, за друг може да е друго.

# 9
  • Мнения: 22 344
Ползвала съм Адоре с диоптър, но бяха изключително "тежки" като усещане и съм ги носила буквално няколко пъти. Твърде дебели са и не ми беше никак комфортно.
Последно си купих на Бош и Ломб без диоптър, слагам ги и после очилата.
Като усещане са далеч по-добре, но не ми харесва съвсем как стоят.

Сега гледах една нова марка на нашия пазар, но са доста скъпи и не ми се рискува сякаш.

# 10
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Нося цвят Jade/Бош и Ломб последните 10+ год, правя си ги с диоптър, за да не се занимавам с диоптрични очила през пролетта/лятото (диво ненавиждам фотосоларни диоптрични очила)

# 11
  • Popovo
  • Мнения: 1 628
Хайде и аз при вас.Нося лещи от 9 клас, сега съм на 42 г.Никога не съм носила цветни лещи обаче, а много ми се е искало.Диоптъра ми е -7 за очила,  лещи взимам -6.5.Но по- вечето цветни лещи са до -6.Има ли в темата някой като мен с голям диоптър и да ми препоръча марка лещи, които предлагат цветни и над -6 ?

# 12
  • Мнения: 14 243
Нося цвят Jade/Бош и Ломб последните 10+ год, правя си ги с диоптър, за да не се занимавам с диоптрични очила през пролетта/лятото (диво ненавиждам фотосоларни диоптрични очила)

И аз тези използвам, дори точно този цвят. Стои естествено при мен, харесва ми. Отдавна не съм взимала, но ми се ще пак да разнообразя. С кафяви очи съм, -5.5
И аз нося само лещи и астигматизма не коригирам, не ми пречи. Напротив - очилата ми са с корекция на астигматизма и безкрайно съжалявам, че ги направих такива. Нося го рядко и са ми неудобни

# 13
  • Мнения: 650
Хайде и аз при вас.Нося лещи от 9 клас, сега съм на 42 г.Никога не съм носила цветни лещи обаче, а много ми се е искало.Диоптъра ми е -7 за очила,  лещи взимам -6.5.Но по- вечето цветни лещи са до -6.Има ли в темата някой като мен с голям диоптър и да ми препоръча марка лещи, които предлагат цветни и над -6 ?
Здравейте,
има цветни лещи и с вашия диоптър, но се налага да се поръчат.
Доставят се в рамките на месец. Може да ги заявите в оптики Grand Optics или Joy Optics с 20% отстъпка от каталожната цена.

# 14
  • Мнения: 22 344
Поръчвала съм лещи -8 на Адор, имат ги в наличност по сайтовете и не се чака толкова.

Общи условия

Активация на акаунт