Елчин Сангу, Баръш Ардуч и колеги - проекти- настоящи и минали - тема 76

  • 55 434
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 973
Много силна сцена бе тази в джамията, която мога  да  нарека само като:- "повикът на кръвта". Вътрешната борба на Кузгун какво да прави при съсзадалата се ситуация с отвлечената  му  майка , споменът от играта с майка си, стеклата се сълза по лицето на Кузгун и гласът на малкия Кузгун. Целият замисъл и изпълнението за мен са блестящи.

Много ми хареса номера на Кузгун как  накара  Бора да освободи Мерием.  Колко хладнокръвно и безпардонно заяви на Бора, че той е убиецът на баща му. Много дръзко и непредвидимо за напред.

Накрая Дила реши да избере справедливостта. Наверно иска да успокои себе си, че най-после избира справедливостта за сметка на решението си преди 20 години, когато предаде семейството на Кузгун и цели 20 години е търсела отговори на въпросите си относно тази справедливост  и предпочела професията на адвокат, за да следва справедливостта. Дила предаде на правосъдието  всички доказателства по убийството на Шереф и флашката, на която се виждаше Кузгун.
Тази серия е направо и шах, и мат. Да видим развитието какво ще е . Ще чакам с голямо нетърпение първият трейлър, а превода още повече, защото в момента съм с разказ по картини.

# 16
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Прехвърлям си  поста от старата в новата тема, защото имам въпрос в него.


Подкрепям мнението на Рени за обсъжданите сериали.
Аз съм от щастливките, които харесват и двата сериала и двете двойки, по точно и трите (щото в Сблъсък са две.)
Имам забележки и по двата сценария, но вече съм им свикнала на турските сериали и много-много не придирям, наясно съм, че не гледам Тарковски и Вим Вендерс и гледам да не се ядосвам на нещата, които не ми харесват. И в двата сериала ми идват в повече насилието и жестокостта, продължителните побои,(особено като млатят вързан човек като боксова круша), но какво да се прави, такива са им любимите сюжети на комшиите. Но се радвам на играта на артистите, харесвам ги, с малки изключения. Естествено, че не им се получават еднакво добре всички сцени, намирам го за нормално.
Ще вметна само, че все пак цялостна представа се получава, като следиш сериала. Защото чета много съфорумки, които гледат оттук-оттам, с мишката или само трейлъри, фрагмани и клипове следят и добиват представа от тях. Не е същото, като да следиш целия сериал и си мисля, че разнобоят в мненията идва донякъде и от това.
Аз съм сигурна, че както и да се именува темата, добрият дух ще се върне тук, защото отдавна сме доказали, че сме толерантни към нехаресващите харесваното от нас.
Е, понякога има ексцесии, ама форум е, случва се.

Прочетох нещо за Баръш и роля, която много му пасвала в КА. Какво е КА? Защото съм го гледала само в ЛпН и Време за щастие, не знаех, че има и други роли. Извинявам се, че не запомних кой го написа, но имаше много постове за четене - това в мое оправдание.

# 17
  • Мнения: 9 540
Прехвърлям си  поста от старата в новата тема, защото имам въпрос в него.

Прочетох нещо за Баръш и роля, която много му пасвала в КА. Какво е КА? Защото съм го гледала само в ЛпН и Време за щастие, не знаех, че има и други роли. Извинявам се, че не запомних кой го написа, но имаше много постове за четене - това в мое оправдание.

КА е "Kiralik Ask" или "Любов под наем", както е превода... Но че Баръш има и други роли, също е истина  Wink Аз например се запознах с него в "Днешните придворни" /"Bugünün Saraylısı"/, а след това изгледах и "Раджон"/"Racon: Ailem İçin"/  Peace

И откъсчето за следващата седмица  Whistling




https://www.youtube.com/watch?v=EgrZxZtnbFE

# 18
  • Мнения: 1 973
Прехвърлям си  поста от старата в новата тема, защото имам въпрос в него.




Прочетох нещо за Баръш и роля, която много му пасвала в КА. Какво е КА? Защото съм го гледала само в ЛпН и Време за щастие, не знаех, че има и други роли. Извинявам се, че не запомних кой го написа, но имаше много постове за четене - това в мое оправдание.

Светълчо, без аз да съм го писала, но разбирам, че КА е Kiralik ask, тоест "Любов под наем".Hands Plus1

Темпи дублирали сме се в отговора. Няма лошо. Мерси за трейлъра.Flowers Bouquet

# 19
  • Мнения: 1 192
Откъс от 6та серия
https://youtu.be/EgrZxZtnbFE

# 20
  • Мнения: 13 725
Я,имаме си чисто нова къщичка с нова фасада  Laughing
Темпи Hug 

# 21
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ааа, благодаря ти, Темпи! Кой да се сети!
Този с придворните хубав ли е? Че аз се опитах преди време да го гледам, ако видях омразния ми Аднан (Селчук Йонтем ли, как му беше точно името) и търтих презглава да бягам. А Раджона нали го финализираха скоропостижно, та си мислех, че не е кой знае какво и да не се хабя не се пробвах. Ти какво казваш за него?

За мен и сегашната роля много му подхожда на Баръш - извади от него неща, които не съм подозирала, че има в него - този поглед, пълен с омраза и смразяващ, една гъвкавост на дива котка в движенията, характерна за хората, които се крият от нещо и някого, едно излъчване на лошо момче, което е много интересно и секси. Той излъчваше страхотен сексапил и в ЛпН, но тук го излъчва по друг начин, по-плашещ. И му отива. Онази аристократична префиненост на човек, който слуша Росини и чете Пруст и Джейн Остин, тук е отстъпила на смущаващата привлекателност на човека извън закона, от ъндърграунда, самотният отмъстител с добро сърце, което се е вкоравило от обстоятелствата и несправедливостта на съдбата. Хем го осъждаш, хем го оправдаваш. Това е много интересно противоборство в човека и той успява да го предаде с играта си.  

# 22
  • Мнения: 9 540
Бора, горкия, май хич и не разбра къде се намира... за два дена Кузгун така го заби, че ще му трябват още толкова да се освести.... Пък и Терзи не остана по- назад, хубаво го насоли и той, ццццц  hahaha hahaha Първо хващането на ръката, шок и ужас  Twisted Evil Joy После като не се появи за Мерием, още една изненада  Mr. Green А като за финал, не стига, че влезе ей така в дома му и докопа сина му, ми че и приказка му чете  Crazy Crazy Joy Joy Joy Joy Joy Жал ми стана за човека, честно  hahaha hahaha hahaha




Ааа, благодаря ти, Темпи! Кой да се сети!
Този с придворните хубав ли е? Че аз се опитах преди време да го гледам, ако видях омразния ми Аднан (Селчук Йонтем ли, как му беше точно името) и търтих презглава да бягам. А Раджона нали го финализираха скоропостижно, та си мислех, че не е кой знае какво и да не се хабя не се пробвах. Ти какво казваш за него?

И Придворние е финализиран просто така, на 36 епизод, дори без финал... Хубав е филма, ама тва спиране насред нищото буквално ми отрови нервите... по- добре не почвай, ако не си готова да си напишеш сама финала  Mr. Green Mr. Green С Раджон е долу горе същото  hahaha

# 23
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Димана, благодаря и на теб за отговора.

Темпи, а на теб - за новата къща. bouquet

# 24
  • Мнения: 1 973

За мен и сегашната роля много му подхожда на Баръш - извади от него неща, които не съм подозирала, че има в него - този поглед, пълен с омраза и смразяващ, една гъвкавост на дива котка в движенията, характерна за хората, които се крият от нещо и някого, едно излъчване на лошо момче, което е много интересно и секси. Той излъчваше страхотен сексапил и в ЛпН, но тук го излъчва по друг начин, по-плашещ. И му отива. Онази аристократична префиненост на човек, който слуша Росини и чете Пруст и Джейн Остин, тук е отстъпила на смущаващата привлекателност на човека извън закона, от ъндърграунда, самотният отмъстител с добро сърце, което се е вкоравило от обстоятелствата и несправедливостта на съдбата. Хем го осъждаш, хем го оправдаваш. Това е много интересно противоборство в човека и той успява да го предаде с играта си.  

Hands Plus1 Светълчо,  напълно споделям.

# 25
  • Мнения: 9 540
Интересно ми стана Мерием какво цели?! Май си мисли, че ако Дила "изхвърли", както тя се изрази, Кузгун от живота им, той ще се върне при нея?! В доста голяма заблуда ще е, ако мисли така! Ако ли не пази тази надежда, какво цели? Кузгун отново да остане сам?! Без никого до себе си, изгубен и отхвърлен от всички?! Не я разбирам аз тази любов- нито на едната шматка, нито на другата! Дила предаде Кузгун, мислейки си, че този път ще избере верния път, справедливостта! Но не осъзна напълно, че така отново го предава, този път съвсем съзнателно! А майка му- вместо да застане до него и да го приеме такъв, какъвто е, все още се опитва да го превърне в това, което е бил някога: момчето на мама! Е да, ама вече не е! И много скоро ще се наложи и двете да приемат това, което Кузгун е решил да им докаже- че за него те са просто едно минало!

# 26
  • Мнения: 13 725
Темпи, доколкото схванах, тя иска Дила да го отстрани от себе си и от семейството си, защото счита, че това е опасно за него, иска той да е настрани от лошите, от куршумите, от всичко, което семейството на Дила може да му причини.

# 27
  • Мнения: 50
Интересна теза, Темпи. Но дали Кузгун  е скъсал с тях и миналото си? Той каза думата "мама" и бързо я замени с г-жа пред брат си и сестра си,срина се зад вратата,тръгна да спасява майка си,беше готов да се жертва.Да, сцената в джамията беше трогваща. Видях един безпомощен, объркан,обеззверен човек,който за миг се предаде,но намери сили да продължи осъзнавайки благодарение на спомените си,че дълбоко е свързан с майка си и Дила.... Как ще издържа до следващата седмица ,до следващия епизод?!
В старата тема, май бях последна и също прехвърлям поста си:
Цитат
На мен  пък ми липсва тази  тема, но нейсе. прехвърлям се на новата. Благодаря ,Темпи за труда и грижата да ни събереш отново: мърморещи,бойки,толерантни,малко себични,но влюбени в един сериал ЛПН и неговите актьори!!
И макар,че се заканих да  не гледам непреведени серии ,тази вечер не издържах. И какво се случи? Предадоха я нашата врана....
Лека и спокойна вечер на всички!

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 00:27 от Abla

# 28
  • Мнения: 1 973
Сега да не би Кузгун отново да изпадне в нелегалност?  newsm78
Ще видим Дила дали го предава наистина, защото тя накрая на серията не чух да казва името му. Как го разбирате вие? От разговора между Мерием и Дила, от който нищо не разбирам, но  чета вашите постове и разбирам, че Мерием иска от Дила да отстрани Кузгун от себе си. Тогава изниква въпросът или по-точно, че той не е задържан. Ох, да престана да умувам, ами да си чакам превода и фрагмана.

# 29
  • Мнения: 9 540
Темпи, доколкото схванах, тя иска Дила да го отстрани от себе си и от семейството си, защото счита, че това е опасно за него, иска той да е настрани от лошите, от куршумите, от всичко, което семейството на Дила може да му причини.

А според нея ако се махне от тези лоши хора, къде ще попадне? Да, там е лошо за него, но според нея след всичко, което чу и разбра за миналото му, дали досегашният му живот не е бил по- лош? И дали, далеч от Ръфат и Дила, няма отново да попадне на някой по- лош от тях?! Доста егоистично решение, отново, от Мерием анъм!  Whistling Whistling Whistling

Интересна теза, Темпи. Но дали Кузгун  е скъсал с тях и миналото си?

Не е, и това доста си пролича! Затова написах "което Кузгун е решил да им докаже- че за него те са просто едно минало!" защото прд другите той ще продължи да играе точно тази роля! С цел да ги защити и опази той ще отблъсква всички! Майка си, брат си, сестра си, Дила! Защото ги обича и не иска да пострадат! Каза го и на Кумру: "Стойте далеч от мен, иначе ще изгорите!". Каза и на Дила: "Опитвам се да те предпазя!" ама кой ли го слуша него?!  hahaha hahaha hahaha Заради тях той ще страда, въпреки всички опити да го предотврати! Думите му към Бора на финала също бяха доста показателни, щом чак дори той се замисли над тях! За враговете си Кузгун трябва да е сам! И той ще се постарае да го направи! Думите "нямам слабост" трябва да бъдат потвърждавани отново и отново, докато не станат истина! И Бора, мисля, започна най- после да осъзнава този урок! А уж той щеше да бъде учителя  Mr. Green Mr. Green

Сега да не би Кузгун отново да изпадне в нелегалност?  newsm78
Ще видим Дила дали го предава наистина, защото тя накрая на серията не чух да казва името му.

Реално Дила не може да докаже нищо!
Видеото- влиза Кузгун в ресторанта и излиза от задния изход, качвайки се в колата на Шереф! Толкова! Какво е станало в колата, никой не може да докаже!
Пистолета- не може да се проследи, отпечатъци йок?! Върви доказвай откъде го взе и как го откри!
Телефонът- да, бил е в околността! Бил е с Ръфат, който веднага ще потвърди! Били са в околността, но не и на мястото, където е престъплението! Кой ще го докаже?!
Баща ѝ ще защитава Кузгун с всички сили! Според мени Бора, защото ще превърне всичко в лично отмъщение! А сама срещу всички, Дила е напълно безсилна!  Whistling Mr. Green

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 00:32 от tempestad

Общи условия

Активация на акаунт