Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 март 2019, 16:57 ч.

Подмяна на вертикални щрангове

• 311
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,
Блокът в който жиевем е на 38 години и понеже правим ремонт на кухнята, се наложи да се сменят тръбите от метални с пластмасови. Никога не сме имали течове, но знам, че с времето ще се наложи подмяна на вертикалните щрангове. Не ми се иска да оправя банята и след като съм изсипала торба с пари за плочки, гърнета и съм изживяла ужаса на мръсотията и ремонта да го правя наново. За това питането ми е следното: възможно ли е да си подменим само нашите вертикални щрангове, без да се включваме в бъдещ мащабен ремонт или просто на този етап да не пипам банята? Ако има майстори тук, ще бъда много благодарна да разбера вашето мнение!

Благодаря предварително!

# 1
Искам само да ви кажа, че вашата част на тръбите започва от водомера на долния етаж и свършва при водомера на вашия етаж. ( за първия етаж започва от мазето и  свършва при вашия водомер). По принцип можете да си го направите само за вашите тръби, но е най-добре да е целия щранг. Не е нито кой знае колко скъпо, нито много мръсно. После обаче, ако осталите по редицата решат да сменят щранга, може да се наложи и при вас да се смени, зради някои технически особености..... Има фирми, които за половин ден сменят на всички по редицата.
Не забравяйте да си смените и сифоните и канала по пода.

# 2
Благодаря Ви! В блока, в който живее майка ми, ги сменихме след като съседите емигрирали в чужбина се завърнаха и беше седмица без баня и тоалетна, а блока е 4 етажен, т.е само на 4 апартамента смяна на щрангове и мръсен канал. В нашия блок обаче хората не са толкова разбрани и докато не им протече и не са наводнят няма да искат да правят ремонт.Ще го обмислим тези дни дали да включим и банята в ремонта .Благодаря за полезната информация!

# 3
Това означава само, че фирмата и служителите ѝ нещо не им е в ред..... 

# 4
  • София
А на кой етаж сте.И може ли снимка на щранговете.

# 5
На трети, от 6 етажен блок панелка. За съжаление нямам снимка, защото докато тече ремонта сме в друг апартамент. Но по тръбите няма корозия, нито ръжда, никога не е имало течове във входа. Притеснява ме , ако ги сменим с пластмасови да не текне от нас и после да имаме проблем със съседите, единия от които е пияница и може да влезе с ритници  в нас, както вече се е случвало в деня на къртенето на лятата мивка в кухнята.

# 6
  • София
Ако ще сменяте вертикалните щрангове ще трябва да влезете и на 2 и на 4 етаж .иначе е безсмислено ако е само на вашия етаж.А по въпроса с пияницата пуснете жалба до кварталния.

# 7
Втори етаж е общинско празно жилище, четвърти са си сменили плочките, не искат да участват. Явно няма как да стане. Благодаря за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт