вечерно преяждане

  • 10 857
  • 195
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 8 860
Може и малко встрани да е поста ми, но от време на време влизам в темите за споделяне на дневни менюта. И това, което виждам за мен са доста обилни хранения, включващи салати, супи, пържени меса, майонези, кетчупи, хлябове, десерти и т.н. Повечето пъти тези комбинации на едно хранене. В комбинация със заседнал живот, резултатът е хора с наднормено тегло още от детска възраст става все по-масово. И не знам, дали ходенето на сто вида уроци по математика, български и т.н. е абсолютно необходимо, но един спорт в добавка не би навредил.

# 166
  • София
  • Мнения: 12 374
Влизала съм от любопитство в темата за снимки на кой какво е готвил, направи ми впечатление колко много тестени и сладки неща се показват. Кифли, соленки, баници, палачинки, торти - бъка от въглехидрати.

# 167
  • Мнения: 1 134
Тази тема я посетих веднъж и оттогава я подминавам. Ами няма как човек да не се изкуши като гледа снимки на вкусотии.

# 168
  • Мнения: 1 203
А зависи Grinning Аз само като видя нещо панирано/пържено и усещам киселините Simple Smile
Изобщо тези теми не ме съблазняват ... мазни въглехидрати ме успиват и ми докарват проблеми с храносмилането Simple Smile

А по темата с вечерното преяждане, аз имах навремето един по-скоро психологически трик - като се нахраня на вечеря си мия зъбите и слагам край на яденето за деня. Ако нещо ми се дояде по-късно - ходя и пак се мия със силно ментова паста Simple Smile Сега вече просто затварям прозореца за ядене с вечерята Hands Thumbsup

# 169
  • Мнения: 1 134
Е, чак панирано и мазно не ми се дояжда, но всякакви домашни сладкиши ме съблазняват Joy А номерът с миенето на зъбите наистина върши работа. Сега съм го преустановила, че бременният корем ме води с повод и без повод към хладилника. Но с нетърпение чакам да започна някакъв режим/диета на по-късен етап в съчетание със спорт.

# 170
  • София
  • Мнения: 38 431
Добре че съм мързелива и не правя никакви домашни печива и сладкиши.

# 171
  • UK
  • Мнения: 93
Миенето на зъбите е наистина много добър трик и аз го правя и наистина помага!

# 172
  • София
  • Мнения: 12 374
Добре че съм мързелива и не правя никакви домашни печива и сладкиши.
Хаха, и аз. Лошото е, че мъжът ми прави палачинки, мекици и пържени филии на детето, отделно и майка ми носи кексове и баници всяка седмица. Забелязвам обаче същия феномен, който бях забелязала преди години, когато тренирах кикбокс: колкото повече тренирам, толкова по-малко тестено и сладко ми се яде. Факт. Тогава покрай тренировките, по време на които треньорката ни изстискваше, със седмици не поглеждах изкушения, просто не ми се ядеше. Сега откакто се хванах с кростренажора и тренировки с тежести почти всяка вечер, историята се повтаря - не ми се яде сладко и тестено. Налитам на месо и зеленчуци, яйца, кашкавал..организмът си го иска.

# 173
  • Мнения: 8 860
Таис, и аз съм така. Понеже тренирам почти всеки ден, вечер като се прибера от тренировка нямам глад за въглехидрати. Особено след бокс съм на две яйца, салата и айде, чао Grinning

# 174
  • София
  • Мнения: 38 431
На мен повечето тестени неща са ми сухи, а сладките - твърде сладки.

# 175
  • UK
  • Мнения: 93
SmileДа ви кажа честно, вчера гледах едни хубави еклери и за първи път не ми се доядоха! Grinning

# 176
  • Мнения: 31 566
SmileДа ви кажа честно, вчера гледах едни хубави еклери и за първи път не ми се доядоха! Grinning

Аз от доста време съм така.
Само ми се прияжда сладко около цикъл.
Преди ядях промишлени количества. Единствено тортите са ми останали като голяма страст, но си позволявам месечно парче, максимум две около цикъл.
Номера с четката не го знаех. Много идейно. Но и без този номер съм успяла да се контролирам. Но бих го ползвала  Laughing

# 177
  • Мнения: X
Здравейте! Искам да попитам нещо хората, които успешно са си променили хранителните навици и са отслабнали трайно. Напълно ли сте изключили захар, брашно, колбаси и алкохол? А колко млечни к какви ядете? Картофи, плодове и ориз ядете ли и пак с каква честота? Благодаря.

# 178
  • Мнения: 7 723
Пия алкохол, млечни ям два пъти в месеца. И луканки ям, други колбаси избягвам, правя си домашно филе/пастърма. Другите изброени ги не ям.

# 179
  • Мнения: 31 566
Здравейте! Искам да попитам нещо хората, които успешно са си променили хранителните навици и са отслабнали трайно. Напълно ли сте изключили захар, брашно, колбаси и алкохол? А колко млечни к какви ядете? Картофи, плодове и ориз ядете ли и пак с каква честота? Благодаря.

Чак напълно не.
Но в началото като разбрах за ИР си направих две седмици прочистване от бялата захар. Просто защото ядях промишлено количество сладко. Като наркоман бях.
След две седмици ми се кротна организма. Пак похапвах, но много малко и по-рядко.
Кафето си го пия с много малко мед. Ако го пия със захар, то ще е меласа. От лепкавата тъмна захар.
Много хора казват, че нямало разлика, но като ми се наложи да си изпия кафето на работата с бяла, аз лично си усетих разликата.
Като съм в цикъл си позволявам от любимото ми сладко - парче торта или чийзкейк.
Колбаси не ям. Изключително рядко. Ям месо, не колбаси. От колбасите се вдига пикочната и се задръства организма от Е-тата.
Алкохол не обичам. На поводи пийвам. Ама вино и малко. Твърдо не.
Алкохола е чист въглехидрат и при ИР и диабет е забранен.
Картофи - да, но рядко. С тях ако правя - Зонирам.
Хляб - само Вита, и то рядко го ям. Пак ако зонирам.
Предимно лятото повечко съм в Зоната.
Ориз - също рядко и ако го ям ще е пълнозърнеси басмати.
Белия е боклук. Бърз въглехидрат, с премахнати витамини.
Плодове си ям, но ограничено. 2 плода на ден и гледам да са с нисък ГИ.
А колкото до честотата - ми ако съм яла вчера ориз и съм на НВ, то поне 2 седмици няма да го ям. А след 2 седмици сигурно леща ще хапна.
Картофи също някъде малко 2 пъти в месеца.
От млечните много рядко пия прясно мляко. Кисело също ми е рядкост. Просто  не ми се ядат. Но специално киселото и прясното са инсулиногенни, така че и затова ги избягвам. Лактозата е В.
Иначе си ям извара и сирене. Те не са чак толкова зле. Особено изварата е много добър протеин.

Общи условия

Активация на акаунт