Мами раждали в Англия

  • 2 036
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Бременна съм в 28 г.с  В случай, че отида да живея при мъжа ми, в Англия ,и следователно да продължа консултациите си там, какво ще трябва да заплатя ? Знам,че трябва записване при Джи Пи и после контакт с Акушерка . Искам да знам от там нататък какво ще следва.🙂 Благодаря предварително на всяка 🤗 П.С. Имам иншуранс номер изваден от преди това,ако има някакво значение , също така мъжът ми работи там от 2 години като година и половина е на фултайм. И не искаме да родя там заради майчинства или детски,а за да сме заедно . Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 15:06 от Mammynanny

# 1
  • Мнения: 2
Здравей, поздравления за бременността ❤️
Мисля че не се заплаща нещо.
Малко са се затегнали нещата тук заради Брексит и някои джи пита може да поискат доказателство за работа от последните 9 месеца (но не всички джи пита).
За регистрация в джи пи по принцип ще ви поискат паспорт или лична карта и доказателство на адрес в Англия.
Те от там ще ви дадът данните на акушерка която ще ви поеме.
Препоръчвам да си вземеш каквито изследвания са ти правили от България (преведени на Английски ?)
Аз родих Януари месец и не сме плащали нищо.
Даже ако беше тук от началото, щяха да ти изкарат Maternity Excepmtion Certificate, това е карта която за две години не плащаш никакви, преписани от лекар, лекарства и една година на безплатно лечение при зъболекар.
Но попитай акушерката за по-подробно
Късмет

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря ти много Simple Smile Искам само да знам работила ли си преди да забременееш? Питам защото като се паразрових на места пишеше ,че след като си нямал стаж , няма как да ти е безплатно и раждането, и консултациите  ?

# 3
  • Мнения: 34
Здравейте мамиии, незнам дали въпросът ми е точно за тук но, ще съм благодарна ако някой ми даде съвеет.Бременна съм в 15 гестационна седмица, тъй като преди да забременея съм работила в агенция само за 3 4 месеца и няма как да вземам нормалното майчинство което се полага на всяка  жена притежаваща договор за работа .. та четох доста и видях че ще ми се полагат само 27 паунда седмично което е доста малко... та въпросът ми е има ли някой мама която е живяла в Англия и едновременно с това е вземала майчинство в България, и изобщо възможно ли е това? Нужно ли да е да си родилв България за да всемаш майчинство там? Ще се радвам ако някой може да помогне Simple Smile

# 4
  • Мнения: 130
Здравейте мамиии, незнам дали въпросът ми е точно за тук но, ще съм благодарна ако някой ми даде съвеет.Бременна съм в 15 гестационна седмица, тъй като преди да забременея съм работила в агенция само за 3 4 месеца и няма как да вземам нормалното майчинство което се полага на всяка  жена притежаваща договор за работа .. та четох доста и видях че ще ми се полагат само 27 паунда седмично което е доста малко... та въпросът ми е има ли някой мама която е живяла в Англия и едновременно с това е вземала майчинство в България, и изобщо възможно ли е това? Нужно ли да е да си родилв България за да всемаш майчинство там? Ще се радвам ако някой може да помогне Simple Smile
В България за социално майчиство ли питаш или за такова,ако си назначена на работа?Ако мъжа ти работи и взима английска  заплата,няма да ти дадът социално,защото надхвърляте минимума на човек - 350 лв..Отделно ти искат последните 6 месеца,докато родиш,да си в Бг.Но пък имаш право да вземеш тази първата помощ за дете,без значение къде е родено.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 04:40 от mache_93

# 5
  • Мнения: 130
Здравей, поздравления за бременността ❤️
Мисля че не се заплаща нещо.
Малко са се затегнали нещата тук заради Брексит и някои джи пита може да поискат доказателство за работа от последните 9 месеца (но не всички джи пита).
За регистрация в джи пи по принцип ще ви поискат паспорт или лична карта и доказателство на адрес в Англия.
Те от там ще ви дадът данните на акушерка която ще ви поеме.
Препоръчвам да си вземеш каквито изследвания са ти правили от България (преведени на Английски ?)
Аз родих Януари месец и не сме плащали нищо.
Даже ако беше тук от началото, щяха да ти изкарат Maternity Excepmtion Certificate, това е карта която за две години не плащаш никакви, преписани от лекар, лекарства и една година на безплатно лечение при зъболекар.
Но попитай акушерката за по-подробно
Късмет
Изследванията от Бг при мен и при всички други мои познати не бяха взети под внимание.Но не пречи да ги вземеш.

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте, бременна съм в Лондон, Англия и все още не съм си избрала болница. Може ли някакви препоръки и мнения за болници от майки които са раждали в Лондон. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт