Спестяване на пари

  • 127 975
  • 2 245
  •   1
Отговори
# 1 530
  • Мнения: 54 407
Те пък да нямат пари банките, че да предлагат такива дългосрочни оферти?!
5 години е много за депозит.
До 2 може, но повече не бих, лично аз.

# 1 531
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 039
Нещо странно има в тези оферти. Някой може ли да ми каже как точно се казва този "влог" дето го предлагат. Не мога да намеря такова нещо по страниците на банките като "влог" или "депозит", нито като "спестовна сметка" 🤨

# 1 532
  • София
  • Мнения: 16 024
По мои наблюдения го предлагат или по тел., или лично в офис.
И смешно - Супер, дупер, единствена оферта, само за тебе, само днес ти си избрания. Поне вчерашната шефка така се държа с мене. Как съм била възрастна, как е дошло време да помисля за като се пенсионирам, да си осигуря средства. Само да не си  помислите, че имам 6цифрена сметка в банката, малка е сумата.
По същия начин са ми предлагали и участие в инвестиционни фондове, то големи зарибявки бяха. Не чух, че резултатите са прогнозни, че не са сигурни и че може да настъпи загуба, сумата да намалее драстично. Слушам аз кротко как ще се печели от индекси - Дакс, СП и подобни и си поглеждам телефона от време на време. Накрая и показах личната си печалба от Дакса за времето в което ми декламира  глупостите си.

# 1 533
  • Мнения: 15 960
Задължават ги да предлагат определени продукти.

# 1 534
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Понеже не познавам българските банки и оферти - в кои банки това? И може ли всеки да отиде и да попита, т.е. някакъв специален продукт ли е? Питам за една възрастна жена, която има нещичко по сметка, но не желае да поема абсолютно никакъв риск, нито ще тръгне да инвестира по борсите. За нея 5% биха били чудесна оферта.

Ако не е подходящо за отговор в темата, може и на лични.

P.S. Гледам, че вече повечето е отговорено, докато успея да постна, освен дали случайно служител е споменал името на продукта, да знам какво да търся?

# 1 535
  • София
  • Мнения: 5 945
Държа ги в евро сметка, най-прост вид, която няма такса обслужване на сметката. Тъкмо днес проверих дали няма такса, нямало казаха Grinning Устройва ме. Но аз нямам големи суми де.. говоря за пари на страна които са се събрали..

# 1 536
  • Мнения: 5 262
Това с евро сметките може ужасно голяма тесла да излезне. Като гледам какво става в Германия  , Франция , Австрия, Италия и пр. не знам как ще се оправят с това евро. Аз се чудя дали европейска банка и валута са умно решение. В БГ ограниченияата са по малки и затова не се усеща за какво става дума.
Аз съм в голяма чуденка какво е умно и какво не е.

# 1 537
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 039
Какво му е на еврото? Като падне спрямо лева тогава вече може да кажеш че не става 😁

# 1 538
  • Мнения: 54 407
И аз съм се ориентирала към евро депозити.

# 1 539
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Какво точно става в Германия, Италия и другите европейски страни с еврото?

# 1 540
  • Мнения: 54 407
Да не би да намекват за нови exit-и? И разпадане на ЕС.

# 1 541
  • Мнения: 2 081
Ягода, аз рабрах обратното - не че на нея й искат 2,5%, а че тя би получила 2,5%, ако не пипа парите 5г. Ако се съгласи на тази оферта, но в идните 5г реши да използва парите, тогава би дължала 3% на банката (не казва дали годишно, в/у използваната сума или в/у цялата сума).

Точно така , не съм питала за подробности , защото смятам да използвам парите от депозита  и не ме  устройва предложението .
По телефона  ми се обадиха , служителката беше много любезна ( Уникредит ) , но и тя още от началото на разговора си знаеше , че няма да се съглася .

# 1 542
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 039
Харчат ги еврата из Европа, харчат, харчат, явно искат да се отърват от тях 😂

Абе мили дами (и господа евентуално), вие не четете ли "ситния текст" преди да си дадете парите някъде за 5г ? Някой обещава някакви проценти и айде. Мистерията явно си остава, какви са тези щедри предложения, така скришни.

# 1 543
  • Мнения: 5 262
Какво точно става в Германия, Италия и другите европейски страни с еврото?
На мен ми прави впечатление да размят все  милиарди . Вече по-малка еденица от милиард не се чува.
Допреди година за ремонта на едно училище колко се пазариха че нямали пари .. сега от някъде се взимат с големи количества за всичко.
Чудя се. 
Харчат ги еврата из Европа, харчат, харчат, явно искат да се отърват от тях 😂
 ...
нещо такова

Сега гледам чакаме дигиталното евро.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 20:12 от bella_ciao

# 1 544
  • София
  • Мнения: 4 192
Да си набиеш парите за 5 години за лихва 2.25 (като приспаднем данъка) е изключително недалновидно (да не кажа по-силна дума.

Общи условия

Активация на акаунт