Спестяване на пари

  • 127 674
  • 2 245
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 490
Че какво лошо има да си стиснат? 🤣
Особено за пари за глупости.

# 166
  • Мнения: 54 059
То не е стиснат, а разумен, да си цениш парите.
Как ли пък не, ще дам пари за заря??? Shocked

# 167
  • Мнения: 8
Здравейте, темата продължава да е актуална. Описах подробно доходите, разходите си и спестяванията. Сетих се от другата тема за автомобила да спомена, че нямам кола, което сте и прочели. За мен това е начин за пестене на пари Simple Smile Мога да си позволя хубава кола, но за момента избрах да нямам. Друго нещо е пестя от гримове, не купувам често дрехи...не ходя всеки ден на кафе...определените 10 лева за обяд...се стремя да ги намаля....Ако се сетя ще пиша още нещо. Успех на всички Simple Smile

# 168
  • Мнения: 54 059
10 лв. за обяд може да си ги спестиш, ако си носиш храна.

# 169
  • Мнения: 8
Да, също сайтовете за колективно пазаруване като grabo, deals и т.н. За ресторанти резервирам от rezzo.bg. Това ми спестява доста парички. Simple Smile

# 170
  • Мнения: 4 808
Моите деца отдавна са ми казали, че ако решат да се женят, сами ще си правят сватбите. И двамата не държат на сватби, щерката казва, че ще направи ако чак толкова и се прииска да се види булка. Синът ми и приятелката му са решили, че пари за глупости нямат и даже синът ми каза, че когато му дойде времето, просто ще отидат да се разпишат и даже и може ние, родителите, да разберем по–късно, което мен малко ме натъжава, защото ми се иска да споделят този празник с нас. Сигурна съм, че и майката на приятелката му ще е разочарована, защото тя е единствено дете. Но никога не бих им наложила моите виждания. Навремето моята сватба беше с 400 гости, от които повече от 300 от страна на свекърите, сульо и пульо бяха поканени, даже чух тогава приказки, че сме нямали род, щом имаме толкова малко?! гости. Свекърът ми каза "Когато ти правиш сватба, тогава ще решаваш", нищо, че аз и синът му се женехме, а не той, на което отговорих, че децата ми ако искат, и в самолет да си правят сватбите, но те ще си решават. Но децата, слава Богу, са разумни, може би защото виждат, че на нас с баща им бракът и сватбата не ни донесоха щастие и че има по–важни неща.

# 171
  • Мнения: 468
За телефон си имам лимит, макс. 300 лв., нито стотинка повече. Сега съм си харесала един Самсунг, за 264, ще си помисля още, дали да е той или Ксайоми. Старият още кара, 4-та година. Simple Smile


На съпругата взех Самсунг, защото на такъв е свикнала - доволна си е, на малката принцеса взех Ксияоми - и тя е много доволна. Е малко  се чумери на програмата за родителски контрол, която и сложих, но от телефона е очарована Wink

Клипче тест на Xiaomi Redmi Note 7:
https://www.youtube.com/watch?v=qPfCl8LitXE
https://www.youtube.com/watch?v=ecgPrEZleU0

по-евтината версия Redmi 7 влиза в посочената цена:
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/?st= … 6TeoaAgVjEALw_wcB

# 172
  • Мнения: 54 059
Благодаря, kokopapa! bouquet

# 173
  • Мнения: 57
много интересна тема ...
Аз пък съм на следният принцип, преди да купя нещо си отговарям на три въпроса:
1. Наистина ли ми трябва, тоест мога ли да карам без него и защо ми е ?
2. Колко часа съм работила за това ?
3. По-какъв начин ми помага да напредна в живота ?

Тази схема се появи с времето ...
Преди около 10 години, когато изчислих, че с пролетното разчиствне изхвърлих една седмица от живота ми Simple Smile
(се прибавиха въпрос едно и две )
А по-късно 3, след един филм за производствените храни и газираните напитки ... За сега така се справям и успявам да заделя до 15% от дохода ми...

# 174
  • Мнения: 4 808
Аз напоследък нищо не успявам да спестя, защото през последните шест месеца си позволих повече пътувания, трябваше да отделя пари и за бала на племенничката, за зъболекар, даже вчера се наложи да посегна на спестените, че внезапно решихме да ходим на почивка есента и трябваше да дам за капарото, а в момента нямах толкова. Толкова много неща имам запланувани, че се чудя дали до есента ще мога да отделя и един лев. Т.е. аз ще успея да отделя, но после ще ги изхарча и дано да ми стигнат.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз напоследък нищо не успявам да спестя, защото през последните шест месеца си позволих повече пътувания, трябваше да отделя пари и за бала на племенничката, за зъболекар, даже вчера се наложи да посегна на спестените, че внезапно решихме да ходим на почивка есента и трябваше да дам за капарото, а в момента нямах толкова. Толкова много неща имам запланувани, че се чудя дали до есента ще мога да отделя и един лев. Т.е. аз ще успея да отделя, но после ще ги изхарча и дано да ми стигнат.

За пътувания си струвааа Heart Eyes

Аз пък се наложи да се оперирам в София и тук за месец вече ходих поне 5 пъти и ще ходя поне още 2, така че за месец-два нищо спестено няма да има, но... здраве да е.

# 176
  • Мнения: 4 808
Аз напоследък нищо не успявам да спестя, защото през последните шест месеца си позволих повече пътувания, трябваше да отделя пари и за бала на племенничката, за зъболекар, даже вчера се наложи да посегна на спестените, че внезапно решихме да ходим на почивка есента и трябваше да дам за капарото, а в момента нямах толкова. Толкова много неща имам запланувани, че се чудя дали до есента ще мога да отделя и един лев. Т.е. аз ще успея да отделя, но после ще ги изхарча и дано да ми стигнат.

За пътувания си струвааа Heart Eyes

Аз пък се наложи да се оперирам в София и тук за месец вече ходих поне 5 пъти и ще ходя поне още 2, така че за месец-два нищо спестено няма да има, но... здраве да е.
О, дааа, определено си струва за пътувания и почивки! И здравето е най-важно! Дано всичко при теб е благополучно! Аз още доста пари за зъби ще трябва да дам, все ги правя и все има още работа по тях.

# 177
  • Мнения: 54 059
Аз спестявах доста време за образованието на дъщеря ми и съм доволна от резултата. Обаче така се случи, че тя не кандидатства м.г. и започна работа. Сега е решила да продължи да си работи, защото е много добре заплатена, и да учи задочно.
Така че, хем се оказах с добри спестявания, хем вече нямам никакви разходи по нея и пак спестявам, защото нямам големи разходи.

Глухарче, успех с лечението. Hug

# 178
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ви Simple Smile

# 179
  • Мнения: 840
Здравейте!

В момента тече съвместният проект на BG-Mamma и "ЕЛАНА Фонд Мениджмънт", който Ви дава възможността да направите индивидуални консултации с доказани финансови специалисти, като едновременно с това Ви предоставя ценна информация за спестяванията и тяхното управление. Консултантите ще отговарят на всички Ваши въпроси с професионализъм и внимание както в темата, така и на лично съобщение.

Можете да видите повече ТУК.

Общи условия

Активация на акаунт