Спестяване на пари

  • 127 684
  • 2 245
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 57
Виждам, че много хора смятат, че второ жилище е добра инвестиция. А смятате ли, че ще има на кого да го давате под наем като населението на България се топи ? В кой градове смятате, че е добре да се купи евентуално второ жилище ?

# 751
  • Мнения: 54 061
Милки, коментирали сме инвестиционните имоти.
Струва си само в големите градове, с ниска безработица.
Иначе за какво ти е.

# 752
  • София
  • Мнения: 4 192
Аз дори боих стигнала по-далеч и казала - само в София...

# 753
  • Мнения: 30 802
Аз стигам още по-далеч: май има смисъл само на експати, с агенция за управление и за добра цена.

# 754
  • Мнения: X
И София след 5 години хората ще свършат. В момента много хора все още от едно поколение преди 5-8 години, студенти купуват в София защото там отсядат да живеят. От тогава някъде тръгнаха хора директно за чужбина. До няколко години и в София търсенето ще изтънее. То веднъж тренда обърне ли се, трябва да се бутнат старите панелни блокове за да се създаде търсене. Което няма да стане.

# 755
  • София
  • Мнения: 4 192
Е то рано или късно панелките са пътници.  Майка ми живее в тухла от 68-ма и е чудо вече...

# 756
  • Мнения: X
Блоковете ще почнат сами да падат, и тогава може и да почнат да ги бутат. Ти да си видял в България проблем да се реши навреме, справка водата в Перник. Чак като цирея гнояса, и почне да изхвърля гной на талази, го стискат. Иначе му се радват.

# 757
  • София
  • Мнения: 17 711
Глупости, старите тухлени блокове скоро няма да паднат, вие си купувайте картоните Laughing

# 758
  • Мнения: 668
Точно старата тухла ще надживее и децата ни.

# 759
  • Мнения: 54 061
Да бе, падат. Нито тухли, нито панели падат, само с новото имаше доста инциденти.

# 760
  • Мнения: 2 050
Заболя ме главата 😁
На мен пък мечтата ми е за ново жилище. Да, но сега не бил момента.
Поспестявам за малко ремонт на самата мен. Може би за вас са дребни разходи 😁 Изобщо интересно е как всеки възприема нещата толкова различно. Още не сме стигнали до там да можем да пестим такива големи суми. Към този момент всичко се инвестира.

# 761
  • Мнения: 2 478

Застраховки за лечение в чужбина в България има, но те няма да ти свършат работа. Не може в Германия, и не само, да плащаш 500евро на месец здравни, а в България някой за 40лв да те застрахова и да получиш същото каквото немеца. Те немците не са толкова прости, всички щяха да се прехвърлят в България да плащат здравни застраховки. Това имам впредвит. Не можеш да баламосваш, наляво и надясно без отпор.

Тук се изложи, трай си, личи си, че бъкел не знаеш за какво става дума и говориш наизуст.
Ето тези "чужбинските" с лимитите над 2 000 000 EUR не струват 40 лв. За деца почват от 25 EUR и стигат до 200-250 EUR месечно, спрямо това колко си дърт, ерго рисков, и спрямо това колко "VIP", и какви екстри искаш да имаш.
Работят и още как. Стига да направиш в бяла компания. То реално на пазара са 2-3 струващите си застраховки.
Да, не са за всеки, а за дисциплиниран човек. Пари се намират. Всеки харчи за глупости и боклуци всеки ден. Приоритизиране се нарича.

# 762
  • Мнения: 6
Инвестицията в имоти е добра само когато е в кеш.Апартаменти и къщи с кредит са доста глупава инвестиция,която не ви препоръчвам,ако не вземате заплата от сорта на 7,8 хиляди лева на месец.

# 763
  • Мнения: 1 781
Инвестицията в имоти е добра само когато е в кеш.Апартаменти и къщи с кредит са доста глупава инвестиция,която не ви препоръчвам,ако не вземате заплата от сорта на 7,8 хиляди лева на месец.
Защо?

# 764
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Защо говорите глупости, FBID+?! Къде живеете?! Имам предвид съвсем в настоящето ли живеете?!

Общи условия

Активация на акаунт