СЕДМИ КЛАС. Какво ще се учи, детето не знае, обаче сърцето на мама не трае

  • 45 322
  • 767
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 974
Здравейте, бих искала да попитам посещаващите Регалия - как са резултатите от втория изпит по БЕЛ в сравнение с първия? При нас точките са надолу - за тестовата част си знаехме, но забелязвам, че преразказът този път е по-добре, а точките са една надолу. Чудя се, дали това не е трик за мотивиране за полагане на повече усилия.
И още един въпрос - на първия преразказ дъщеря ми не е сложила кавички на заглавието и са й го поправили - с кавички. Сега е сложила и са ги задраскали като грешка. Къде е истината?

За изпита от 14.04. ли става дума? Обявени ли са резултатите - не видях на сайта. По преценка на дъщеря ми (външна за школата, но с платена консултация след ПИ) резултатите й от тестовата част ще са по-ниски. Разгледах го - коментирано беше и тук - имаше подвеждащи въпроси и тя не е усетила уловката.

# 646
  • Мнения: 4 070

За изпита от 14.04. ли става дума? Обявени ли са резултатите - не видях на сайта. По преценка на дъщеря ми (външна за школата, но с платена консултация след ПИ) резултатите й от тестовата част ще са по-ниски. Разгледах го - коментирано беше и тук - имаше подвеждащи въпроси и тя не е усетила уловката.

да, за този изпит. Днес ги върнаха на децата, посещаващи школата. През седмицата ще публикуват на сайта, предполагам.

# 647
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте,
Хоп троп и аз тук.  Спунк Flowers Hibiscus
Следя Ви с интерес . Дъщеря ми май към френската започна да я влече Simple Smile, но да видим.
Наскоро директорката в училището им каза, че заявленията ще се подават само електронно тази година. Някъде има ли го изрично разписано?!

# 648
  • Мнения: 3 974

И още един въпрос - на първия преразказ дъщеря ми не е сложила кавички на заглавието и са й го поправили - с кавички. Сега е сложила и са ги задраскали като грешка. Къде е истината?
[/quote]
Отговорът е на дъщеря ми: ако след заглавието е посочен автор, заглавието се поставя в кавички, ако е само заглавие, без обозначен автор, не се поставят кавички.

# 649
  • София
  • Мнения: 1 210
[quote author=Шарлот link=topic=1102971.msg38589737#msg38589737

По преценка на дъщеря ми (външна за школата, но с платена консултация след ПИ) резултатите й от тестовата част ще са по-ниски.
[/quote]
Шарлот, дъщеря ти доволна ли е от консултацията след изпита? Заслужава ли си?
За матурата по език ние сме категорично против. Още един излишен стрес не бих й причинила доброволно, още повече, че не й трябва за нищо. Със сигурност пропускаме и даже и не съм се интересувала подробно от тази матура.

# 650
  • Мнения: 11 908
Аз за матурата по език се колебая, доколкото ми е любопитно докъде е стигнал. В училище обикновено не стига времето и представянето е различно в много широк диапазон. Но все още се колебая и за музика като резервен вариант. И така май стават много изпити

Има ли майки и деца цветя в темата? Ако има, да са здрави, щастливи, обичани! Честит празник на всички!

# 651
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Честит празник на всички "цветни" имена, както и на всички останали! Да бъде слънчево и цветно настроението ни! Flowers Hibiscus

Матурата по език не е задължителна. Изобщо и не сме помисляли да се явява, защото ходи на изпитите за Кеймбридж сертификат. Тази година ще пропуснем, но от догодина продължава нагоре с нивата.

След 20 юни мисля да го ударим на живот Grin

Дами, чули ли сте нещо за промяна в критериите за оценяване на преразказа? Щяло да се гледа повече пунктуация, правопис и граматика, отколкото предаденото съдържание Thinking

# 652
  • Мнения: 11 908
Много бих се радвала, ако е така. Имена трудно се помнят, ако са специфични. И не намирам, че точно показва знание на родния език. Правопис, създаване на смислени изречения, избягване на повторения е нещо различно. Но не съм чула за нови критерии.

# 653
  • Мнения: 722
Здрави, светли и уютни празници желая!
Синът ми се доста се е сринал на втория ПИ по БЕЛ..а уж това му е по-силният предмет и беше със самочуствие, че се справя..Но, мисля, че е за добро, за да се постресне и да не си мисли, че високите точки са му сигурни..
Вече не се надявам да подобри  Математиката, поне да я задържи...
Но... така е...мързелът си казва думата...
Хем съм тъжна, хем доволна, че си получава урока, но дали ще си вземе поука....дано!

На родителската среща на Регалия казаха, че ще има промяна в критериите за оценка на преразказа, някакво обединение на критерии....По-малко критерии, но някои от тях с подкритерии, нещо такова...но общо взето нищо нищо конкретно не се разбра..

# 654
  • София
  • Мнения: 7 053
Извинявайте, че ще се намеся, но мисля, че стряскането в последния момент не е най-доброто за децата.
Миналата година, след строг пробен по БЕЛ в училище и много труден преразказ, моето дете на същинското НВО направи преразказ за 20 т, при положение, че никога, нито на ПИ в Междучасие, нито на домашните там, не е изкарвал по-малко от 32-33 т. След изпита каза, че в последния момент е решил да смени времето на преразказа, защото така го бил сбъркал в училище... Започнал е да търси под вола, теле. Не можа да повярва на резултата, ходихме да си гледа работата.
Исках да кажа, че навлизате във фаза, в която каквото научили, научили! Вече се нуждаят от спокойствие и увереност, за да могат да покажат това, което знаят!

# 655
  • Мнения: 3 974

[/quote]
Шарлот, дъщеря ти доволна ли е от консултацията след изпита? Заслужава ли си?
[/quotе

Тя не е доволна, губела време, а аз съм доволна. Но отговорът е според конкретната ни ситуация. Нейното поведение е крайно енергоспестяващо и цялата й визия за НВО е театрално- демонстративна: "не стига, че като мечка на синджир ме водиш по разни пробни, а искаш и да слушам " глупости" след тях" ( причината е противоборство м- у нас за гимназията - тя иска да остане в ЧУ, а аз се мъча да разкъсам финансовите окови).
Т.е. зависи от детето ти. Работите се връщат коригирани. Ако то съвестно си разчете резултатите - няма смисъл!

# 656
  • Мнения: 21 455
Споделих преди време, че наблюдавам разпределение на точките от пробни изпити по математика в съотношение 60 на 40 ( преди беше 65 на 35) и се чудя дали и по БЕЛ няма да има подобно преливане на точки от първата част към преразказа.
Предполагам, че има поне частична яснота по въпроса. Все пак бяха проведени няколко обучения за оценители и по БЕЛ, и по математика.

# 657
  • Мнения: 722
Благодаря, Слънчевата! Просто се надявам, ако може да се замисли и преосмисли отношението си и поведението си. Трябват му повече упражнения, защото на теория уж ги знае нещата, но на практика не ги прилага...мързи го да се упражнява, особено на преразкази и подробно разписване на задачи...Надявам се, ако си вземе поука, да задълбочи упражненията...
На този пробен по БЕЛ на Регалия точките са 65/35..

Последна редакция: нд, 21 апр 2019, 11:34 от 6tiplio

# 658
  • Мнения: X
За преливане на точки към преразказа - не мисля. Учителката ни е проверител, щеше да каже.
По математика е различно. 21 и 22 зад. не са с трудност като досегашния втори модул. По-лесни са. Преходни някак, от лесните към по-трудните.
Ние категорично намаляваме темпото. Вкъщи прави 88 БЕЛ и 84 мат., не се целим в немска и СМГ, няма нужда от повече напън. В АК не успя, 190 място, не е на ниво топ 3, но нито аз го искам от него, нито той от себе си. Отделно има омраза и към немски, и към мат.
И моят син започва да коригира верни неща, учителката каза Стоп.

Последна редакция: нд, 21 апр 2019, 11:34 от Анонимен

# 659
  • Мнения: 21 455
За математиката има някакъв резон. Там беше добавена още една задача с описание на решението във втората част, а в първата част броят на задачите с избираем отговор беше увеличен с една за сметка на свободните отговори. Просто се чудех дали няма да се постараят пак да уеднаквят нещата. Все още смятам, че първоначалната идея беше изпитът да не е разделен на части, но не можаха да намерят приемливо решение за преразказа и покрай БЕЛ намаза и математиката.

Общи условия

Активация на акаунт