Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 9

  • 26 715
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Здравейте, момичета,
Аз идвам с въпрос. Ако след развод детето остане при майката, а бащата има определени дни в месеца, в които може да взима детето при него, може ли майката да отиде в чужбина заедно с детето и какво ще стане в такъв случай със свижданията с бащата?

# 631
  • Мнения: 1 678
Когато стигнеш до извода, че можеш да живееш и без мъж, нещата се подреждат от самосебе си.
Самостоятелна съм от доста ранна възраст,така стоят нещата и в семейството ми!Първо винаги да разчитам на себе си,ако вече нещата не се случват поради обстоятелства външни или нямам физическата възможност,разчитам на партньора,близки,приятелка,не съм от момичетата тип "принцеса" да си призная...Просто го обичам,но все повече разбирам,че не е човека изглежда,който съм си представяла до мен!Сега сиг ще кажете "Къде спа ,когато го избираше?"...Ми спала съм,минал е вече момента,мисля сега за настоящето и бъдещето!Комуникативен човек съм и така просто ще се побъркам,не че затова само искам да се съберем,не ме разбирайте погрешно Simple Smile

# 632
  • София
  • Мнения: 10 577
Тук, в тази тема, "Къде спа" не е много силен довод😂.

Когато се разделихме, и аз изпадах в началото в паника как ще се случват нещата без мъж, къде си намеря друг и т.н.
Обаче то се оказа по-хубаво без мъж 😁.
Първо, не очаквай и не искай да се случат нещата за една нощ, с малки стъпки, според това колко е спешно, прави нещата.
Слагаш мъжа (който и да е) на последно място. Подреждаш си живота според децата и тогава мислиш за мъж.
И без да ви познавам, ще си позволя да ти кажа- не се връщай при бившия.

# 633
  • Мнения: 122
То тук всички сме "спали", но ние сме си измислили оправдание "той се промени" 😁
Всички ее променяме. Ситуациите ни променят. Нито ние сме знаели мъжете как ще се държат след раждането на децата, колко ще се грижат, нито те са знаели ние в каква степен ще върнем, като родим... Щото всяка жена от кача малко или много, особено първите месеци (година) и ставаме кофти. Отговорностите и за двамата рязко нарастват и се почва "аз това правя, ти онова не правиш" и любовта си "такова" майката

# 634
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте, момичета,
Аз идвам с въпрос. Ако след развод детето остане при майката, а бащата има определени дни в месеца, в които може да взима детето при него, може ли майката да отиде в чужбина заедно с детето и какво ще стане в такъв случай със свижданията с бащата?

Дефинирай "отиване в чужбина" - да отидеш на екскурзия или да отидеш да живееш там?
За да излезеш в чужбина ти трябва:
- решението от развода (ако има такова) където фигурира разрешение за пътуване в чужбина
- валиден паспорт на детето или пълномощно от другия родител за издаване на паспорт ако той не те придружи до паспортното

Ако няма нищо упоменато за пътуване в решението от развода или нямаш изобщо такова решение ще ти трябва:
- декларация - съгласие от другия родител за конкретното пътуване или по принцип

Ако пък не ти дава такава декларация:
- по съдебен път се иска заместващо съгласие

И двата документа (решение или декларация) трябва да се носят и в оригинал и да имат копие за изходната паспортна проверка от България за чужбина. Много е важно да има принтнато копие, защото то се задържа при паспортната проверка !

Ако ще ходиш да живееш в чужбина можете да се споразумеете за по-дълги интервали да се виждат за повече дни. Например през ваканциите /когато не използваш годишния си отпуск/ да пребивава при него. Има една тема отскоро където е обсъдено това.

Поне така е при мен: баща му има право да го вижда всички ваканции когато не използвам годишния си платен отпуск + коледни и великденски празници.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 09:43 от Линдичка

# 635
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Здравейте, момичета,
Аз идвам с въпрос. Ако след развод детето остане при майката, а бащата има определени дни в месеца, в които може да взима детето при него, може ли майката да отиде в чужбина заедно с детето и какво ще стане в такъв случай със свижданията с бащата?
Губи тази възможност за “виждания” докато детето не е в България.
Бащата може обаче да пътува и да не губи нищо. Ако иска ....

# 636
  • Мнения: X
Да, майката иска да отиде да живее в чужбина, но въпроса ми е ако споразумението вече е направено, има ли възможност да се промени? И бащата може ли да попречи по някакъв начин на майката и детето да заминат? В случая бащата също е от друга държава и преди развода казваше, че ще си отиде в неговата страна рано или късно. Но, мисля, че, ако той сам се откаже да вижда детето е съвсем различно от това майката да си отиде с детето и един вид да принуди бащата да няма тази възможност. Също да упомена, че детето е много малко, все още не ходи на училище дори.

# 637
  • София
  • Мнения: 1 626
Да, майката иска да отиде да живее в чужбина, но въпроса ми е ако споразумението вече е направено, има ли възможност да се промени? И бащата може ли да попречи по някакъв начин на майката и детето да заминат? В случая бащата също е от друга държава и преди развода казваше, че ще си отиде в неговата страна рано или късно. Но, мисля, че, ако той сам се откаже да вижда детето е съвсем различно от това майката да си отиде с детето и един вид да принуди бащата да няма тази възможност. Също да упомена, че детето е много малко, все още не ходи на училище дори.

За споразуменията трябва консултация с адвокат със сигурност.
Да, съвсем различно е ако не се виждат поради нежелание на бащата, но пък майката има право да пътува свободно или да се премести в друга държава щом има възможност за това.
Щом бащата също има намерение да се премести просто ще посещава държавата, където е детето или ще осигурява на майката с детето всички условия за да му  гостуват в родната му държава.
Дали тя ще пътува от България или от Полша примерно, няма особено значение - той трябва да подсигури билет и място, където да настани майката с детето.
Запозната съм с този казус, защото имам и съм имала разговори по този повод с бащата и роднините му, които отказват да посетят детето тук. Аз трябва да го водя там. Кофтито е, че пътните разходи и за майката и за детето би трябвало да са за сметка на бащата и отделно трябва да плати издръжка. Така се натрупва недоволство у бащата, защото когато се вижда с детето разходите му се увеличават и това води до постепенното му нежелание да ги поема и съответно да се вижда с детето.

# 638
  • Мнения: 1 678
То тук всички сме "спали", но ние сме си измислили оправдание "той се промени" 😁
Всички ее променяме. Ситуациите ни променят. Нито ние сме знаели мъжете как ще се държат след раждането на децата, колко ще се грижат, нито те са знаели ние в каква степен ще върнем, като родим... Щото всяка жена от кача малко или много, особено първите месеци (година) и ставаме кофти. Отговорностите и за двамата рязко нарастват и се почва "аз това правя, ти онова не правиш" и любовта си "такова" майката

Да си дойдем на думата!Започва едно безкрайно обвиняване,на него самият му е трудно да се справя с детето като са двамата.Той толкова своенравен,че може да побърка човек,но моят мъж веднага се впкисва,сякаш нз как да реагира,как да отстоява себе си и детето му се качва на главата....Започват едни безкрайни нерви,напрежение,това ме влудява мен ...Абе лудница с една дума!

# 639
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 174
Здравейте, момичета,
Аз идвам с въпрос. Ако след развод детето остане при майката, а бащата има определени дни в месеца, в които може да взима детето при него, може ли майката да отиде в чужбина заедно с детето и какво ще стане в такъв случай със свижданията с бащата?
при така зададен въпрос - майката може, детето НЕ.

# 640
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте, момичета,
Аз идвам с въпрос. Ако след развод детето остане при майката, а бащата има определени дни в месеца, в които може да взима детето при него, може ли майката да отиде в чужбина заедно с детето и какво ще стане в такъв случай със свижданията с бащата?
при така зададен въпрос - майката може, детето НЕ.
Бонгич ама защо да не може детето?  Просто трябва преди това или да се споразумеят или  ако не могат да се споразумяват да се съдят отново.
Не може естествено ей така да грабне детето и да замине, защото бащата ще има пълни основания да я съди за неспазване на решението.

# 641
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Не се самообвинявайте момичета.Всички сме спали явно преди да се съберем и оставим с мъжете.
Моята операция се отложи.Точно в деня,в който щях да влизам в болницата за нея се разболях.Сега да се оправя и след две седмици каза доктора да му се обадя да насрочим нова дата.

# 642
  • Мнения: 4 733
Добро утро.Да си изплача това дето ми тежи...С малкия ни хоспитализират в друг град.С баща.им сме в нулеви отношения.Дори когато съм звъняла за нещо важно телефона ми се затваря.Реших,че трябва да знае че ни приемат в болница и казах на дъщеря ми да му каже по телефона ситуацията и че аз ще му звънна да обясня.Отговорът беше „Не” и затвори.Просто „Не”. Издръжката не е преведна, човекът е просто „не”.Домъчня ми за децата,защото го чуха,а не са малки и разбират.Толкова съм уморена,заспивам седнала с дрехите за да имат всичко,за да съм винаги на линия, за да ,за да....А те въпреки всичко желаят да ходят при г—н „Не”.Не го проумявам,ума ми не го асимилира

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 14:57 от Kasidy

# 643
  • Мнения: 1 678
Как може да съществуват такива....идиоти не знам просто! Rage Извинявайте, не се стърпях просто!

# 644
  • Мнения: 4 733
Такъв е. Аз от седмица не проумявам как ще разбера че детето.ми  ще ходи в болница и аз няма да искам да знам,да попитам,да помогна.И няма никакъв Господ,ако имаше такива хора щяха да си получават заслуженото

Общи условия

Активация на акаунт