Помощ за избор на аквариум

  • 617
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, бих желал малко помощ.
Имам аквариум и готовност за неговото приложение, но нямам никаква идея за оформяне като дъно декорация и най-важното рибките.
Моля за предложения, аквариума е с вместимост 65л но разбира се няма целия да бъде напълнен.Ако някой има предложения моля да сподели.
За уточнение падам си повече по стадни рибки или по-елегантни и грациозни.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 69
Първо вземи тестове и измери параметрите на водата, с която смяташ да го пълниш - твърдост и киселинност. Най-малкото трябва да знаеш карбонатната твърдост преди да избереш рибите.

За оформление има всякакви стилове. От low-tech до невероятно изпипани дизайни. Ако ти се играе малко повече, може да потърсиш видеа с Такаши Амано или Джордж Фармър в ютуб за идеи и вдъхновение. Но пак би следвало да го съобразиш с видовете риби.

# 2
  • Мнения: 7
Благодаря за отговора.
Ще спазя съветите.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 431
Или да се обърнеш към професионалисти. В Младост има един магазин, много интересно изглежда...

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря, но аз съм от Русе.

# 5
  • Мнения: 11 918
Срещу Странджата има зоомагазин, в който има и аквариуми. Някъде около блока на Борците мисля, че съм виждала магазин за аквариуми, специализиран.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Първо трябва да пригодиш водата за избраните от теб видове риби. Като за начало, не е добре да се хвърляш на капризни такива. Правят се анализи на водата, ако не отговаря на изисквснията на рибите, се добавят съответни препарати за коригирането на параметеите. Добавят се и специални живи бактерии. Хубаво е, преди да пуснеш риби вътре, водата в аквариума да поседи около 2 седмици, за да може полезните бактерии да обрсзуват благоприятна среда. Но, мисля, че тези неща ще ви ги обяснят и в някой голям зоомагазин. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт