Кератинова терапия за коса

  • 45 267
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46

Здравейте, дами!
Напоследък слушам за тази кератинова терапия за коса. Направих тази тема, за да може всеки да каже мнението си и да сподели опит. Преди години също я е имало и до колкото разбрах много жени са си я правили, за изправяне, въпреки че сега не се използва за това. Чувала съм, че преди години много от хората не са били доволни, но сега може би е по-разработена, защото слушам добри отзиви. Според това,което ми обясниха разбрах, че се прави на много изтощена коса, да я подхрани и заздрави. Действа ли и доволни ли сте? Казват, че косата не се изправя, но се заглажда и изчезва този "freeze" ефект. Разчетох в доста сайтове и от цялата информация, която получих съм почти навита да си я направя. Притеснява ме, че на едно място видях, че при някои от продуктите има Formaldehydе, който е канцерогенен. Мисля, обаче че си зависи от продукта. Вие какво ще кажете? Запознати ли сте?
Ето на снимките как би изглеждала косата след терапията. До колкото знам издържа около няколко месеца 4-5.

Последна редакция: нд, 24 мар 2019, 08:37 от GIvanwyy

# 1
  • Мнения: 75
Правила съм си кератинова терапия в салон на Лореал два пъти, в началото косата е страхотна, но при мен държи месец - два и пак почва цъфтеж.

# 2
  • Мнения: 24
И аз съм си правила кератинова терапия, некъде 2015година, но съм от малък град и тук явно и с терапиите нещата са различни. 😀
В продължение на 6 месеца посещавах фризьора си и така общо процедурите бяха 6(всеки месец по една).
Косата не ми беше много къдрава, по-скоро чуплива. Аз терапията я правих с цел заздравяване, а не за изправяне. Ефекта беше много добър, не само, че се заздрави, а и се изправи, също така порасна цели 5 пръста за 6 месеца, а по принцип косата ми расте много бавно.
Сега 4 години по-късно не е толкова здрава, но за това си има други причини... но си остана права и дълга.
Аз лично съм много доволна от тази терапия и мисля скоро да повторя.

# 3
  • Мнения: 46
Е щом сте си правили и сте доволни значи страхотно... точно това ми трябваше, за да се реша. Щом си я направя ше споделя мнение. Моята коса е леко чуплива и точно това ми трябва - едно леко заглаждане... не буквално да се изправи, но да не е бухнала. А каква беше цената - горе-долу за ориентир?

# 4
  • Мнения: 24
Е щом сте си правили и сте доволни значи страхотно... точно това ми трябваше, за да се реша. Щом си я направя ше споделя мнение. Моята коса е леко чуплива и точно това ми трябва - едно леко заглаждане... не буквално да се изправи, но да не е бухнала. А каква беше цената - горе-долу за ориентир?

Ами тогава струваше по 10лв на процедура. Общо 60лв, но пак казвам аз съм от малък град и тук цените са по-приемливи..

# 5
  • Мнения: 46
Благодаря много за информацията! Blush

# 6
  • Мнения: 134
Правила съм кератинова терапия на Кeune  и протеинова на същата марка.По-доволна бях от протеиновата.Уплътни косъма,лесно разресвах косата си.Трайност около 2 месеца.Кератиновата нямаше почти никакъв ефект при мен.

# 7
  • Мнения: 46
Правила съм кератинова терапия на Кeune  и протеинова на същата марка.По-доволна бях от протеиновата.Уплътни косъма,лесно разресвах косата си.Трайност около 2 месеца.Кератиновата нямаше почти никакъв ефект при мен.
Благодаря много!

# 8
  • Мнения: 75
30-35 лв. е в Пловдив, но аз съм с тънка коса, целта ми беше да оправя цъфтежа и донякъде успях, при по-гъстите и плътни коси сигурно ефектът е по-добър.

# 9
  • Мнения: 46
30-35 лв. е в Пловдив, но аз съм с тънка коса, целта ми беше да оправя цъфтежа и донякъде успях, при по-гъстите и плътни коси сигурно ефектът е по-добър.
А косата ви заглади ли се? Имате ли този Freeze ефект или косата ви стана като на втората снимка ?

# 10
  • Мнения: 75
Косата ми по принцип е гладка, защото правя много маски, включително и кокосово масло преди всяко измиване, затова и при мен ефектът не беше уау.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 19:21 от sunnily27

# 11
  • Мнения: 46
Добре, благодаря!

# 12
  • Мнения: 7 352
А салон в София да препоръчате?

# 13
  • Мнения: 46
И салон в Пловдив ?

# 14
  • Мнения: 75
Всеки един салон, работещ с Лореал, правят кератинова терапия.

Общи условия

Активация на акаунт