Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 45 970
  • 486
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 8 639
Моя приятелка си стопира Хашимотото, но тя го хвана много рано. Или е хванала някакво моментно вдигане на антителата. Докато моите стойности са по 400 и 900, нейните бяха например 190 и 55. Само след месец без глутен, стойностите и паднаха под референтните. Беше си правила експеримент-после пак консумираше глутен и се бяха вдигнали. От тогава не консумира или поне не в големи количества(знаете, нишесте има къде ли не). 
Но явно е хванала нещата отрано и причината е била в това или поне е бил главен дразнител.

# 136
  • Мнения: 10 210
Имала е късмет да хване точния дразнител.

# 137
  • Мнения: 432
Не знам как се спира глутен, има го в почти всичко.

# 138
  • Мнения: 10 210
О, постижимо е. С повечко четене на етикети. С приготвяне на храната само вкъщи. Месо, млечни, яйца, плодове, зеленчуци, ядки, варива, от зърнените и близки до нас - ориз основно...това са все храни без глутен. Може да се прочете. Големият проблем не е спирането на глутена. Големият проблем е, че е напълно възможно млечните и дори плодовете да се окажат по-тежък дразнител от глутена в малки количества.

# 139
  • Мнения: 11 834
Моят син е на диета без глутен, млечни, цитруси, какао, ядки и т.н. ...всичко е възможно още повече, че той е дете, което прави неща още по-гадни. Да, сменяш изцяло продуктите които ползваш и купуваш, не е лесно и не е евтино, но е напълно постижимо и се свиква.

# 140
  • Мнения: 725
mibobo, а защо детето е на такава диета? Да не би това да са резултати от  тест за непоносимости...

# 141
  • Мнения: 11 834
Ами първо той е с Хашимото и аз така или иначе обмислях спиране поне на глутен. Но направихме първо тест за хр.непоносимости и излязоха още много неща освен него. После вече от гастро-отделение след още изследвания назначиха диетата, която си е по протокол както се казва. В смисъл той лично проблем с мед, ядки и какао нямаше, но му ги забраниха също освен неговите си непоносимости.

# 142
  • Мнения: 725
При мен като резултати от теста за хранителни непоносимости излязоха почти същите неща+ яйца.  Не всички ядки са ми непоносими, а само някои видове.

Все още се чудя дали да вярвам на 100% на този тест.
А ти завинаги ще му ограничиш тези храни или са известен период от време ( както е по препоръка от лабораторията- 6мес. 1 г. ) ?

# 143
  • Мнения: 11 834
При моя син бяха много неща - 17 от 44храни, най-проблемно беше млякото и после глутен, но и цитруси и други.

Ние си ходим в отделението за следене. Вече е на диета година и половина, сега другия месец сме на контрола пак. Принципа е, червата да се оздравяват и често голяма част от тези поносимости изчезват , т.е. може да се каже, че диетата е временна. Но някои неща са си трайни, обикновено се вижда когато започнат да се връщат храните (при захранването се следи за реакция). При сина ми при изследване в болницата излезе , че няма антитела към глутена т.е. не е целиакия а само непоносимост, но му откриха лактозна непонсимост, тя също може да е временна, но трябва да се провери във времето. И двете лекарки (гастро и ендокринолог) казват, че заради Хашимото е добре за сега да не връщаме глутен и млечни (защото след диетата антителата му влязоха в норма и функцията на ЩЖ се подобри). Та може би те ще останат забранени за по-дълъг период, може би вече другите ще ги позволят тъй като червата вече трябва да са оздравени.

# 144
  • Мнения: 19 296
Мибобо, а кой тип Ig изследвахте?
По книгите пише, че това, което се изследва от алерголозите, не е показателно.

# 145
  • Мнения: 11 834
Мибобо, а кой тип Ig изследвахте?
По книгите пише, че това, което се изследва от алерголозите, не е показателно.

Това не е ресор на алерголозите, алергията е нещо съвсем различно от непоносимостта. Този проблем с хр.непоносимости е гастро проблем.

IgG изследвахме, ето тук е обяснено добре каква е разликата между тях

# 146
  • Мнения: 47 981
Би ли споделила при кои лекари ходите, на мен обратното ми казват и не желаят да назначават такива неща

# 147
  • Мнения: 11 834
Би ли споделила при кои лекари ходите, на мен обратното ми казват и не желаят да назначават такива неща

Разбира се,  но не съм от София а и лекарите са детски. Теста за хр.непоносимости си го плащах, той не е по каса. Препоръча ми го да го направя детската ни ендокриноложка д-р Мариана Москова се казва, след като открихме завишените тела. След това като излезе резултата ни изпрати в детското гастро отделение в Св.Марина във Варна, там лекуващ ни е д-р Рашева.

А много от неща си ги назначавам сама и на мен и на сина ми, защото от много време не разчитам на лекари...за съжаление. Аз сама открих на сина ми и проблема с ЩЖ (изследвах го защото аз съм с проблем) и две анемии (желязо и В12) и чак когато стигнах до споменатите лекари, вече можех да разчитам на адекватна помощ.
За мен все още не съм намерила такъв лекар, но не ми и трябва вече то се образовах достатъчно да се оправям сама Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 17:11 от mibobo

# 148
  • Мнения: 47 981
Ох, може би сме го дискутирали Hug Да, аз имам тестове и т.н., но лекарите не се вълнуват изобщо. Поне за витамин Д например се сещат, пааааак е нещо...повече от тези за възрастни...но Sad

# 149
  • Мнения: 11 834
Да, тъжно е но е факт, лекарите или по-голямата част от тях не се интересуват от нищо, лекуват ни от учебници преди 30-40г и не се интересуват от нищо ново открито, изследвано, доказано...
Моята ендокриноложка ми каза - Ако на изпит по ендокринология кажеш, че ще следиш антитела и ще те скъсат...т.е. и до сега повече са на мнение - Щом имаш веднъж засечени антитела, повече нищо не следиш то все ще ги има Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт