Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 45 978
  • 486
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 19 296
Гайдурков сушено месо ли препоръчва?

# 226
  • Мнения: 10 210
Вече има производство без нитрит, както и с намалено съдържание на сол и продуктите са налични в големите вериги. Има и ферми, които правят това от години. Има и магазин в София, който предлага месо по системата, работят заедно с Гайдурков. Определено съм се научила как да си избирам храната, как да я приготвям - също. 🙂

Препоръчително е месото да е суровосушено, да, без вложена сол, само подправки.

# 227
  • София
  • Мнения: 2 319
Soul,би ли препоръчала марки в големите вериги, също и да споделиш кой е този магазин?
А готвено месо не се ли препоръчва от Гайдурков?

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Някой приемал ли е Шуслерови соли при хипофункция на щитовидната жлеза и при ниско желязо?
Препоръчаха ми да си взема номер 3, 2, и 5.
Но ме притеснява, че пише, че са имуностимулатор.

# 229
  • Мнения: 10 210
Нека не те притеснява. Не вредят, изпробвано. И въобще това за имуностимулаторите (стига да не са някакви агресивни химически препарати, предполагам) просто не е вярно - и клеева тинктура взимах най-редовно, и ехинацея, и какво ли не. Преди дни ми мина редовният контролен преглед, не са останали никакви ехографски данни за Хашимото, а при откриване на състоянието имаше очевидни такива и бях за назначаване на хормон. В кръвта все още имам някакви остатъци, проявяващи се предимно зимата.

Желязото ми също се е оправило - 20 е от последните изследвания, а бях в преданемичност дълго време. Много месо, много вит.Ц (от естествени източници) и млечна храна в минимално количество.

# 230
  • Мнения: 790
Някой консумира ли соево или бадемово мляко? Дали са подходящи при Хашимото? Сега съм в процес на търсене на алтернативни на млечни и глутен доколкото мога.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Аз - бадемово. Соевото четох, че не е добре да се приема при Хашимото, а и не го харесвам много. Simple Smile
Не знам дали е ОК, обаче.

# 232
  • Мнения: 11 836
Нека не те притеснява. Не вредят, изпробвано. И въобще това за имуностимулаторите (стига да не са някакви агресивни химически препарати, предполагам) просто не е вярно - и клеева тинктура взимах най-редовно, и ехинацея, и какво ли не. Преди дни ми мина редовният контролен преглед, не са останали никакви ехографски данни за Хашимото, а при откриване на състоянието имаше очевидни такива и бях за назначаване на хормон. В кръвта все още имам някакви остатъци, проявяващи се предимно зимата.
.........

Как е диагностицирано Хашимото, имало ли е завишени антитела или само на видеозон? Защото това с видеозона - искаш да кажеш, че преди е имало находки за Хашимото а сега вече няма? Ако те разбирам правилно, значи грешно са те видели единия от пътите на ехографа. За толкова време не съм чула на някой да му се възстанови увредена щитовидна жлеза. Ако е имало поражения те могат да се стопират, но да изчезнат е съмнително. Ако сега няма нищо и преди не е имало. И какви остатъци в кръвта има не разбрах?

А линията с имуностимулантите е следната - Хашимото е автоимунно заболяване (организма създава сам антитела) т.е. ако имунната система  се стимулира допълнително, то тя ще произведе още повече антитела и това ще влоши състоянието. Може да се приемат имуномодулатори, което е различно.


По повод млякото - соята не е за предпочитане за никого. Освен бадемово, има оризово също, кокосово.

# 233
  • Мнения: 10 210
За добро или зло медицинската логика издиша редовно и не само по отношение на Хашимото. Многократно съм имала ехографско потвърждение за Хашимото преди 5 години при различни ендокринолози. От една година многократно имам ехографско потвърждение, че жлезата не показва Хашимото, отново при различни ендокринолози. Имам остатъчни антитела, слабозавишени, както и понякога хващам неоптимално ниво на хормоните. И да, жлезите също могат да бъдат лекувани до излекуване, като всяка друга тъкан, колкото и това да стряска медицинските среди, защото цялото им зубрене отива на кино и се налага нужда от творчески подход в професията.

# 234
  • Мнения: 11 836
Не, аз въобще не говоря от медицинска гледна точка за логика или кого стряска или не. На мен ми е ясно, че тялото може да се самовъзстановява в много голяма степен. Но специално по тази тема съм чела, чета и следя доста, тъй като аз самата съм с това заболяване от над 25г, имам и други болни в семейството, отделно съм в две ФБ групи с по над 10 000 души и никога до сега не съм чула на някого да му се е възстановила увредената жлеза.
А иначе имам личен опит с доста ехографски прегледи и имам видени възли при един ендокринолог и после при друг 2 седмици след това ги няма, как при един жлезата ми е чудесна, при другия пък е с намалено кръвоснабдяване та от "специалист" до "специалист" диагнози хиляда, за съжаление. Дано при теб да е така както казваш.

Иначе антитела се свалят, това е ясно.

# 235
  • Мнения: 10 210
Вероятно постигналите излекуване не го тръбят, а неизлекуваните са болшинство. За пръв път чух преди години от колежка на майка ми, че е постигнала излекуване и много силно си пожелах и на мен да ми се случи. Не съм "бяла лястовица" (т.е. единствен уникален случай). Да не говорим, че повечето хора с Хашимото взимат и хормон и тогава шансовете за излекуване без следа са (почти, от уважение към природата) нулеви, защото хормонът води до атрофия в тъканта.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 889
Някой консумира ли соево или бадемово мляко? Дали са подходящи при Хашимото? Сега съм в процес на търсене на алтернативни на млечни и глутен доколкото мога.

Соята абсолютно не при Хашимото - нещо като ситуацията с глутена е. Така че по-добре не. Бих препоръчала кокосово и то от кен, без добавки. Бадемовите са със супер много консерванти, а и почти няма бадеми вътре. Освен това по-добре да не се преклаява с полиненаситените мазнини, защото водят до възпаление. Кокосът от друга страна е наситена мазнинина, издръжлива на температура и светлина, та за мен е най-добрият вариан.

# 237
  • Мнения: 790
А като им чета съдържанието все едно пия чаша здраве. Толкова добре звучат.
Ще ги махам от менюто.

# 238
  • Мнения: 10 210
Прави си домашни, ако изобщо ти понасят. Мен ядките ме възпаляват в количества. Кокосов орех мога да приемам.

# 239
  • Мнения: 6
Не, аз въобще не говоря от медицинска гледна точка за логика или кого стряска или не. На мен ми е ясно, че тялото може да се самовъзстановява в много голяма степен. Но специално по тази тема съм чела, чета и следя доста, тъй като аз самата съм с това заболяване от над 25г, имам и други болни в семейството, отделно съм в две ФБ групи с по над 10 000 души и никога до сега не съм чула на някого да му се е възстановила увредената жлеза.
А иначе имам личен опит с доста ехографски прегледи и имам видени възли при един ендокринолог и после при друг 2 седмици след това ги няма, как при един жлезата ми е чудесна, при другия пък е с намалено кръвоснабдяване та от "специалист" до "специалист" диагнози хиляда, за съжаление. Дано при теб да е така както казваш.

Иначе антитела се свалят, това е ясно.




Дам и според мен е много грешно твърдението на всички,че имунната ни система сама атакува жлезята!Аз чета много по темета и според мен по никаъв начин оргнизма не би си навредил сам на себе си. Има друга група ,в която се твърди,че причинителят на това заболяване е вирус Ебщайн Бар, и всъщност жлезата произвежда антитеела за да се бори с него ! Така,че ние трбява да и помогнем, с природни начини с положително мислене. И да жлезата се възстъновява сама и аз познавам няколко човека,които имат щастието това да им се случи! Но трябва промяна тотална ,в храненето, в начина на живот,в мисленето, в гледната точка за живота дори!!! И ЕДНО ОТ НЕЩАТА,КОИТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИМ Е ДА ВЯРВАМЕ С ЦЯЛОТО СИ ДУША,ЧЕ СМЕ ЗДРАВИ И ДА СИ ПРЕДСТАВЯМЕ,ЧЕ ЖЛЕЗАТА Е ЗДРАВА! Вярвайте в тялото си, то е наш дом и никога не би работило срещу нас  Simple Smile Heart

Общи условия

Активация на акаунт