Дарак-къде?

  • 1 067
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Имам два чувала вълна и не намирам къде мога да я обработя.Някой знае ли къде да намеря да ми я обработят?

# 1
  • Мнения: 11 565
Едно време имаше в малките села с турско население, но май вече отмряха дараците.
Дано някой се включи.
За кой район?

# 2
  • Мнения: 11 575
Имам два чувала вълна и не намирам къде мога да я обработя.Някой знае ли къде да намеря да ми я обработят?
Изпрана ли е? Ако не е, го направи. Най-добре с домашен сапун или сапун за пране. Но в домашни условия е трудно. Трябва си течаща вода и място за съхнене. Ако не намериш дарак, два чувала не са кой знае колко много и можеш и на ръка да го направиш малко по малко. За какво смяташ да я ползваш?

# 3
  • Мнения: 377
Имам два чувала вълна и не намирам къде мога да я обработя.Някой знае ли къде да намеря да ми я обработят?
Изпрана ли е? Ако не е, го направи. Най-добре с домашен сапун или сапун за пране. Но в домашни условия е трудно. Трябва си течаща вода и място за съхнене. Ако не намериш дарак, два чувала не са кой знае колко много и можеш и на ръка да го направиш малко по малко. За какво смяташ да я ползваш?
Изпрана е. Не съм мислила какво ще я правя не ми се иска и да я изхвърля.

# 4
  • Мнения: 11 575
Имам два чувала вълна и не намирам къде мога да я обработя.Някой знае ли къде да намеря да ми я обработят?
Изпрана ли е? Ако не е, го направи. Най-добре с домашен сапун или сапун за пране. Но в домашни условия е трудно. Трябва си течаща вода и място за съхнене. Ако не намериш дарак, два чувала не са кой знае колко много и можеш и на ръка да го направиш малко по малко. За какво смяташ да я ползваш?
Изпрана е. Не съм мислила какво ще я правя не ми се иска и да я изхвърля.
Сакън! Никакво изхвърляне, това е скъп продукт. Няма да се развали, само ѝ сложи нещо против молци, че да не вземат да си я харесат.
Не знам дали това е актуално (зикупуване и заменяне):
http://tpkunion.com/cp/main/?business=%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D … D0%BD%D0%B8%D0%BA

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 13:02 от petiaivanov

# 5
  • Мнения: 11 565
Тя като не е влачена на дарак, може ли да се чепка, а после някоя баба да изпреде вълната и оплете шушони? Mr. Green
Друго, което ми хрумва, е да се ползва за пълнеж на възглавнички, декоративни, примерно.
И трето- да я занесеш в някое текстилно предприятие и там да ги помолиш да я обработят. newsm78

# 6
  • Мнения: 1 914
За кой район на България става дума? За източна България знам, че единственият дарак е във Вълчи дол. Надявам се още да работи. http://bnr.bg/varna/post/100919160/na-gosti-v-edinstvenia-darak- … iztochna-balgaria

Общи условия

Активация на акаунт