Мечтая си ...

  • 2 388
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
160, повече нито искам, нито ще си позволя. Страх ме, въпреки че имам възможност да карам по прекрасни пътища. Нека, страх лозе пази!

# 46
  • Мнения: X
Разбирам, ама какво правим, ако изкочи сърна или някакво камъче се "приплъзне", все пак са си пътища за обществено ползване, не затворени писти. Спирачен път "нямаш" при 300+.
Сякаш до 140-160 ми е "психологическата" граница.
Толкова и съм вдигал с Алфата, може и до 200 гаранция, но няма да рискувам никога.
Ясно, че няма как да я сравнявам с горните "изроди", но все пак. Щото пък тя е и кола, с която усещаш всичко по пътя.
Остави въртящия момент, конете и поколението машини.
Ако изкочи сърна на магистралата и караш с 300 вероятно ще се мре. Като цяло в Германия редовно (когато трафика позволява) карат с над 180- 200, а не са редки случаите когато някой ще те подмине даже с 250-300. Също така там въпреки високите скорости жертвите процентно са по-малко от доста страни с ограничение на скоростта. Явно скоростта не е проблем. За камъчетата мисля, че не си прав. На магистралата няма зони с множество камъчета, а единично такова няма даже да го усетиш независимо дали караш със 150 или с 300. Също така ще спомена, че гореспомената кола движейки се с 200-220 е по-добре управляема и стабилна, отколкото алфата ти (и въобще този клас коли) със 150 км/ч. Разбира се да се кара продължително с 300 км/ч е рисковано и обикновено такива скорости се развиват за по-кратко време. Правиш си кефа и намаляваш 😄. П.П. Тарталета, 140-160 е нормална скорост за жена. Няма нужда от по-висока. Казвайки за жена имам предвид, че мъжете се увличаме по екстремни скорости и мощни коли. Това са нашите играчки. Жените си имате други интереси и забавления.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 12:14 от Анонимен

# 47
  • Мнения: 2 998
Също така ще спомена, че гореспомената кола движейки се с 200-220 е по-добре управляема и стабилна, отколкото алфата ти (и въобще този клас коли) със 150 км/ч.
Колата може и да е, но шофьорът не може да реагира така адекватно с 300км/ч както, ако кара с 150км/ч. Те за това много се мислят за безсмъртни.

# 48
  • Мнения: X
Също така ще спомена, че гореспомената кола движейки се с 200-220 е по-добре управляема и стабилна, отколкото алфата ти (и въобще този клас коли) със 150 км/ч.
Колата може и да е, но шофьорът не може да реагира така адекватно с 300км/ч както, ако кара с 150км/ч. Те за това много се мислят за безсмъртни.
То затова съм написал с 200-220 км/ч и, че с 300 е рисковано, и се вдигат за кратко на ненатоварен участък за да си направиш кефа.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 14:40 от Анонимен

# 49
  • Мнения: 15 223
Цитат
Също така там въпреки високите скорости жертвите процентно са по-малко от доста страни с ограничение на скоростта. Явно скоростта не е проблем.

Скороста и тук не би била проблем, ако магистралите бяха направени с повече и по-широки ленти, и ако половината виражи не бяха обратни. Но, тъй като се гледа да се пести от всичко, то лентите са доста по-тесни от техните, а това води до ограничаване на скоростта, за да не се стига до ПТП-та.

Но и аз не бих си позволила да карам с толкова висока сторост, без значение колко ми е бърза колата. Дори и на аутобан

# 50
  • Мнения: X
Пак повтарям, че високите скорости са за мъжете, за да се порадват на играчките си. Няма смисъл жена да кара с над 150-160 км/ч, особено с неподходящ за целта автомобил. Mercedes s 63 amg, Audi s8 и много други автомобили от висок ценови клас са несравнимо по-стабилни от масовия среден клас Опел, Рено, Кия и т.н.

# 51
  • Мнения: 552
Моляяя, най-любимото ми нещо в света са колите ми и съм си жена! Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 478
NikoT, съгласен съм за анализа ти за скоростите и колите. Все пак са различни поколения, десетилетие ги дели, няма как да се сравняват, окачване, тампони, гуми, аеродинамика и т.н. Естествено, че описаните ти модели са по-стабилни и лягат по-добре сигурно и от Giulia, доста по-големи са. Но, ако трябва да избирам, искам Quadrifoglio.
Или айде, може и Veloce TI, червена. Не ми трябват чак 500-600 коня за универсална кола.  Sunglasses
Въпреки че, ако трябва да говоря от сърце, искам 156 GTA 3.2 V6 Busso след моята, и тогава да скоча на Giulia. Wink
Но, както е тръгнало май ще си я карам, че не се знае как ще се развият нещата по-натам, а запазени бройки все по-трудно ще се намират.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 18:17 от FragranceFanatic

# 53
  • Мнения: X
https://www.youtube.com/watch?v=dfRzLJdGWK0

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 22:44 от Анонимен

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Слава богу, че мъжът ми има глава на раменете си и нито мре за играчки, нито за високи скорости! Пу, пу!

# 55
  • Мнения: X
Слава богу, че мъжът ми има глава на раменете си и нито мре за играчки, нито за високи скорости! Пу, пу!
Не знаех, че хората, които си купуват коли като тези от клипчето по-горе нямат глави на раменете. Обикновено е точно обратното.

# 56
  • Мнения: 552
Една кола не е нужно да я имаш като играчка. Да имаш кола и да купиш такава стойностна, е нещо което ти е необходимост. Освен това, за мен най-важното е една кола да е сигурна и надеждна на пътя.
Всеки със разбиранията си. Има хора, които казват : Ще си купя Опел Корса от 1995та година за 1000лева и ще си я карам нея колкото издържи и после ще взема друга и така цял живот една и съща въртележка. Аз не искам да карам кола, докато "издържи", аз искам да карам кола, в която ще съм спокойна за себе си и за семейството ми вътре, което пътува с мен. Било то до чужбина или за мляко до магазина.

# 57
  • Мнения: X
В случая коментирахме S63 AMG. С около 600 кончета е достатъчно мощна за да изпитва човек удоволствие от шофирането, а същевременно е една от най-сигурните коли в света. За комфорта на дълъг път въобще няма нужда да отварям дума. С две думи универсална и страхотна кола.

# 58
  • Мнения: 552
Все пак е "S", а не "А" - това говори само по себе си.

# 59
  • Мнения: X
Интервюто цялото е интересно, но в 11:30-та минута и в последната минута става дума за мъжките играчки. https://www.youtube.com/watch?v=SS8vhi8Novw

Общи условия

Активация на акаунт