Нетърпим шум от пиано в блок - Моля за съвет !!!

  • 10 622
  • 157
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 568
Да се търпим? Давате ли си сметка, че вас са ви търпяли няколко дни, а не години?! И хайде моля ви се стига сте сравнявали бебета, деца, ремонти за няколко дни с ежедневното издевателство.

# 46
  • Мнения: 18
Flowers HibiscusПоне добре ли свирят? Ако не е фалшиво, това поне е единствения + в тази ситуация! Satisfied

# 47
  • Мнения: 29 254
Разбира се, че е нетърпимо, когато е постоянно и нежелано. Дори и виртуоз да е детето, съседите може да не обичат или желаят за го слушат. Проблемът е, че не е ясно какво може да се направи в тази ситуация. Първоначално писах да се говори с хората, но това явно е направено без резултат. Освен обратен тормоз с някакви уреди или силна музика....не знам, лоша работа....

# 48
  • Мнения: 3 927
Постоянното свирене не е равнозначно на няколкочасов или няколкодневен ремонт или извънредно шумно действие. Над нас чувам от време на време оперно пеене, но е за минути и се понася. Под нас правиха няколко нощни купони, оплаках се, отказаха се.
Опитай да говориш с домоуправителя - ако е човек от блока ще е запознат с характера на родителите на пианиста, ако е професионален може поне да има подобен опит.
Ако нищо не помага и аз съм за силна музика срещу тяхната, но предлагам Висоцки - така навремето отказах съседка над мен да пуска силна сръбска музика. Идеята не е авторска, мой приятел ми я похвали, че действа Simple Smile

# 49
  • Мнения: 31 556
Пробвахте ли  първо да говорите с въпросния пианист?
А ако не разбере, намирате си адвокат и го съдите.
Пробвайте и първо с жалба.

# 50
  • Мнения: 29 254
Пробвахте ли  първо да говорите с въпросния пианист?
А ако не разбере, намирате си адвокат и го съдите.
Пробвайте и първо с жалба.

Пробвала е. Казали са ѝ, че спазват часовете. Ако е така, жалба няма да помогне. Евентуално консултация с адвокат, но трябва да е от целия вход.

# 51
  • Мнения: 5 262
Пробвахте ли  първо да говорите с въпросния пианист?
А ако не разбере, намирате си адвокат и го съдите.
Пробвайте и първо с жалба.

Пробвала е. Казали са ѝ, че спазват часовете. Ако е така, жалба няма да помогне. Евентуално консултация с адвокат, но трябва да е от целия вход.
Що да трябва ?

# 52
  • Монреал
  • Мнения: 1 384


Звук от пиано е бял кахър в сравнение с мизерията която съм виждал ( и изпитвал ) между съседи.
Сега всичките ми съседи са на 20-30 мерта от къщата и се разбираме перфектно. Много по-скъпо ми е, но си струва.

# 53
  • Мнения: 29 254
Пробвахте ли  първо да говорите с въпросния пианист?
А ако не разбере, намирате си адвокат и го съдите.
Пробвайте и първо с жалба.

Пробвала е. Казали са ѝ, че спазват часовете. Ако е така, жалба няма да помогне. Евентуално консултация с адвокат, но трябва да е от целия вход.
Що да трябва ?


По Закона за етажната собственост мисля, че бяха 70% /по спомен/ от собствениците трябва да са съгласни, за да се предявят някакви искания или претенции към даден собственик. Дори има вариант да го изгонят, но само чрез съд и съдебно решение. Това обаче не се случва лесно, трябва солидни доказателства за груби нарушения на реда.

# 54
  • Мнения: 5 262
ами има и други механизми

# 55
  • Мнения: 29 254
Споделете ги тогава и помогнете на жената.

# 56
  • Мнения: 5 262
споделихме доста.

# 57
  • Мнения: 29 254
Не видях нищо, което може да мине по официален ред. Пускане на силна музика и чукане по тръбите не е решение.

# 58
  • Мнения: 11 308
Не видях нищо, което може да мине по официален ред. Пускане на силна музика и чукане по тръбите не е решение.

Решение е да плати да му счупят пръстите, но е ясно, че е неприемливо Wink

# 59
  • Мнения: X
Скрит текст:
Свиренето е само в допустимите часове, но ги изпълва изцяло - от 8 до 14:00 и от 16:00 до 22:00, с по 10мин почивка от време на време.
Детето, което свири се води виртуоз и изнася концерти.
Това дете не посещава ли училище, не учи ли?
Колко е годишно?
Само ли живее?
Със сигурност не живее само, но отговор на другите въпроси нямам.
Съжалявам, но аз не вярвам, че едно дете може да свири всеки ден от  8 до 14  и от 16 до 22 почти без прекъсвания - децата имат и други ангажименти като да ходят на училище например, да си пишат домашните, да закусват, обядват и т.н. + времето за игра.
Лесно е да се проверят присъствените часове в училище на детето.
Да не се окаже, че музиката е постоянна съпътстваща с хормони на бременна жена.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт