Нетърпим шум от пиано в блок - Моля за съвет !!!

  • 10 621
  • 157
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 056
Ние вече имаме първите мрънкащи съседи Grinning
Въпреки това,че почти не се свири в момента.Случи се ВЕДНЪЖ да се свири на съвсем намален звук в 11 вечерта.Мислех,че не се чува или е въсем приглушен звук,но явно си се чува и веднага думкане по радиаторите и забележка на следващия ден.
Ще се съобразим, естетсвено.Но,за протокола, коментара дойде не от друг,а от съседите,които имат 2 малки деца,които по цяяяяял ден тичат като коне и скачат.Ние сме над тях и чуваме едно непрекъснато думкане,тези отдолу не знам как издържат.
Въпросните "кончета" се дразнели на звука от пианото.
В стария блок нямахме никакви проблеми,явно на хората не им пречеше,а даже им допада,както спомена rally.

# 151
  • Мнения: 29 254
Е, в 11 ч. вечерта не е ок да се свири, но в по-нормален час не може да имат претенции, особено щом и те създават шум.

Над нас има дете на 3 и половина, което е като конче и слонче едновременно. Когато жената ме попита, казвам, че нищо не се чува, а и да се чува нещо, няма проблем. В крайна сметка моят звяр също не е от най-безшумните, а и аз често подвиквам, когато след 10-то подканяне не си е измил зъбите или облякъл....примерно.

# 152
  • Мнения: 5 056
Е, в 11 ч. вечерта не е ок да се свири, но в по-нормален час не може да имат претенции, особено щом и те създават шум.

Над нас има дете на 3 и половина, което е като конче и слонче едновременно. Когато жената ме попита, казвам, че нищо не се чува, а и да се чува нещо, няма проблем. В крайна сметка моят звяр също не е от най-безшумните, а и аз често подвиквам, когато след 10-то подканяне не си е измил зъбите или облякъл....примерно.

Е, ти не си представяй някакъв оркестър в 11 вечерта.Пианото е дигитално и звука беше намален.Все едно да гледаме филм...просто от пиано явно се чува повече през стените.
Ще се съобразим, разбира се , но ми стана странно на мигновената реакция.
Иначе вчера се заслушах,че леко се чува някакво хъркане,идея нямам от къде,но си представям какво е в апартамента,от който идва,горките хора Grinning
Докато живеем сред хора и особено в блокове е така.За това трябва да сме толерантни и разбрани и проблемите да се решават с добро...За съжаление рядко се получава така.

Сетих се и нещо друго- комшийката над нас си простира чаршафите закачени съвсем на края и като ги просне така,пред прозореца ни в хола се ветрее някакъв чаршаф на раета или цветенца,стига чак до средата на прозореца!Никак не е красиво и приятно,ама какво да я правя...Само се чудя защо пере чаршафи през 4 дена.Сам човек е...

# 153
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Пак да се включа, понеже се мерим "със Запада". Синът ми ходи на уроци в Белгия при един пианист, в дома му. Пианистът живее в жилищен квартал, доста гъсто застроен и населен (с малки блокове и къщички тип английски, на калкан). Там е позволено да се свири от 8:00 до 20:00, събота и неделя - от 9:00 до 20:00. У тях има 2 пиана и както се досещате, те звучат почти непрекъснато, дори в повечето случаи - едновременно (например, докато той самият свири, ученик се подготвя на другото). Той е сложил свои правила - от 10:00 до 19:00. Но няма забранени часове 14:00 - 16:00 - редовно има уроци между 14:00 и 16:00. В съседство има хора, които са по цял ден вкъщи.
Питала съм го как приемат това съседите му. Отговорът му беше: "Много се радват, че имат възможност да слушат мен и учениците ми по цял ден! Гордеят се, че сме съседи!" . Аз няма да коментирам...

Колкото до конкретния проблем на авторката на темата - синът ми е "отгледал" няколко съседски бебета. Всички родители са били супер доволни, че бебетата се успиват от музиката. Някои са ме молили да посвири и между 14:00 и 16:00, за да заспи бебето, защото с играчките над легло (които уж нали ги успиват с класически пиеси на MIDI) не ставало. Намерихме вариант записи от youtube Wink щастлива съм, че сме попаднали на съседи... в същото време и никой никога не се е оплаквал от шум по ремонти или трополящи детски крачета Wink

Дъщерята на Ozen е съученичка на сина ми и е едно от най-талантливите деца на випуска.
Няма начин да не се упражняват, просто няма. На всичките ви предложения за наем на зали: цената на час е 10 лв. на разбрицано пиано, за читаво отива 20-25. Смятайте.
Скрит текст:
Идете да чуете утре Емануил Иванов, а другият четвъртък - Мария-Десислава Стойчева. И двамата накараха България да се гордее тази година. В зала България, концертите са от 19:00. И си помислете дали до тази гордост щеше да се стигне, ако не бяха се упражнявали вкъщи...

Класическата музика, казват, допринасяла за умственото развитие на бебето, ако я слуша дори докато спи. Аз самата съм пускала класически записи и на двамата. Водила съм ги на класически концерти от малки.
Ще кажете, че гледам на нещата едностранчиво, но се опитайте да погледнете  и вие нещата от тази страна Simple Smile

Скрит текст:
(понастоящем синът ми често разчита нотите на евтино дигитално пиано, после, когато вече има музика - на рояла. Вече има и изолация на стаята с гипсокартон, но не е 100% заглушаването и, ако се заслушам от горния етаж, се чува. Същото казаха и съседите - ако се заслушат и в стаята е тихо, се чува. Но ако си пуснете телевизора и лека своя музика - не. Ако си отворите прозореца - също.)
А с какво съседите са виновни, че пианото е скъпо хоби и не всички родители имат възможност да поемат този разход? Нямам нищо против децата да се развиват, но това не е основание цял блок да им слуша "развитието" и хората наоколо да нямат спокойствие в собствения си дом.

# 154
  • Мнения: 10 486
Ние пък имаме проблем с ролетна щора. Дрънчи сякаш минава трамвая през стаята. Говорих със собственичката, говорих с наемателката, вчера се заключи и не пожела да отвори, бяхме с домоуправителката. През деня го ползва за офис, нощно време спи вътре. Проблема е като влиза и излиза че дрънчи, а тя се прибира в 1-,2-3 през нощта и това е под спалнята ни. Често като се събудя не мога да заспя, на практика се будим и сме будни по нейния режим. От април й казваме, говорихме уж по добрия начин, като го ползва този офис за спане, да си изиска така да й го направи хазяйката, че да не пречи на хората през нощта като се прибира. Има варианти с метална врата и текстилни щори. Искахме вчера да й кажем, че нейната хазяйка каза да сме си търсели правата по канален ред, и аз на тази исках да й кажа, че ако подам жалба както ме е посъветвала нейната наемодателка ще й проверят и бизнеса, дали има разрешителни за работа до 22 часа и че може да има проблеми, да не се окаже изненадана. В крайна сметка ще подготвя жалба, и ще я входирам в Община, МВР, Риосв, навсякъде, щом не желаят с добро. Когато тя нае офиса аз лично още първите дни й казах че проблем с щората има и да се разбере със наемодателката ако планира работа извън нормалните часове, тя каза всичко ще е наред в разумно време ще се отваря и затваря. Първо беше от 10 до 18 часа, стана от 9-19, сега е от 8-22 часа и през уикенда, ние на практика нямаме никаква възможност да почиваме у дома. Убедена съм че няма разрешителни и наистина намерението ми беше по нормален начин да разбере, че против нея нямаме нищо, а против щората, защото дори да не е тя, ще дойде друг наемател, който пак ще дрънчи.

И само да кажа, че не е ограничението само за часовете от 8-22 часа с почивката през деня. В Наредбата си има и дневни норми за шум и ако някой ги нарушава, въпреки че е 11 на обяд, ако вдига шум над допустимите децибели пак подлежи на санкция. Т.е. при условие че тя ми вдига шум като от самолет, тя надвишава нормата в спалнята ни с 30 децибела и може да бъде санкционирана. В случая аз имам претенции за 2 часа през нощта, когато наистина се предполага, че човек спи.

# 155
  • Мнения: 5 056
Мисля,че в офиси не могат да спят хора.Не е място за живеене и по закон няма право.Зависи как е регистрирано жилището.
Знам за какъв звук говорите,работила съм в магазин и съм отваряла и затваряла от тези,металните щори,дето се навиват на руло горе.Страшно дрънчене е,но не е над разрешените децибели Wink

# 156
  • Мнения: 10 486
Със сигурност е над допустимите, т.к. е някакъв по-евтин тип щора. На другото помещение също е ролетка, но тя не се чува така. То не е жилище, по нотариален акт се води магазин. Аз също работех в офис с такава ролетка, пък до нашия офис беше с по-дрънчаща ролетка. Момчето я отваряше към 10 часа, за да не пречи на хората. Беше извикал да я оправят и хората казаха че си е такъв модел с липса на гумени водачи, които не можело да бъдат добавени, предполагам че и в този случай е така - едната е по-скъпа от другата и затова едната дрънчи пъти повече от другата.

# 157
  • Мнения: 5 056
Не знам какво да ви посъветвам.Някои хора не разбират от добро.Ако сте над тях,освен в 3 посред нощ да почнете да скачате по пода?Друго не ми хрумва.Може би така ще разберат,че не е ок някой да те събуди посреднощ рязко.

Общи условия

Активация на акаунт