МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 436
  • 789
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 073
Ох, това е страшно объркващо, направо чак ме хваща яд и се чувствам като търсещ под вола теле. Малага, доста си права, ще вземе да пуснем след някой друг месец отново СГ.
Пълнолуние, имам чувството, че си ни разиграват понякога. Дай Боже нещата да се случат най-накрая и всичко има хубав край!

# 631
  • Мнения: X
Аз започвам да си мисля, че някои резултати си ги измислят по клиниките. Моят мъж беше с олигоастенотератозооспермия в Щерев, Малинов и клиника София и нормозооспермия в Надежда. Всички спремограми са правени в рамките на 2 месеца.

# 632
  • София
  • Мнения: 2 626
На моя мъж последната спермограма в Надежда е с нормозооспермия, два месеца по-рано в Адела тератозооспермия, при това с разлика 4% в морфологията. Нещо не ми се връзва, предвид факта че за 10 години няма нито една нормална спермограма. Имам чувството, че на места  неглижират проблемите при мъжа, завишавайки резултатите, защото не им се занимава. За да се променят нещата е нужно да се обърне адекватно внимание. Много по-лесно е да кажат- яйцеклетките ти не са добре, нужно е инвитро, при мъжа ти всичко е нормално или все ще се намери читав сперматозоид за процедурата. На доста неща се нагледах през годините. Истината е, че все по-малко се обръща индивидуално внимание на пациентите и все повече се гледа на тях като на източник на средства. Което е жалко, защото хората с репродуктвни проблеми стават все повече.

# 633
  • Мнения: 1 192
В Надежда все хубави излизат спермограмите. Както и в Селена. Някои момичета казват, че в Щерев пък са занижени. Но в Щерев спермограмата съвпадна със спермограма, която направихме в Истанбул в болница Мемориал и с тази в Ню Лайф.
Според Надежда и Селена всичко е наред, но ето че вече няколко години не се получава, а всички други изследвания са наред.

# 634
  • Мнения: 2 485
На нас ни предстои контролна СГ след добавките предписани от Кацаров и се чудя дали да не я пуснем в Щерев, вместо Надежда.

Наистина странно, но вероятно има логично обяснение.

# 635
  • Мнения: 4
Привет на всички,

Нови сме в тези води, но за съжаление има лоша СГ - тежка Олигоастенотератозооспермиа. Предписаха лекарства за стимулиране на спермогенезата и уж възможно подобряване, но намекнаха, че е за ин-витро работата. Мнения за доктор Малки и Надежда ? Там беше финалния преглед и повторна СГ

# 636
  • Мнения: 2 485
Pdzh Ако питаш за Макки, на 40та страница от тази тема може да прочетеш последните мнения за този лекар.

# 637
  • Мнения: 4
Благодаря Simple Smile,
Май май ще има още едно мнение след периода с лекарствата. Въпреки всичко не разбирам този лош резултат, казват, че не виждат проблеми в тестисите, само леко хидроцеле и инфекция, която чакаме да се потвърди от новата микробиология. Някой знае ли добра клиника в Северна Централна България поне за допълнително мнение ?


Pdzh Ако питаш за Макки, на 40та страница от тази тема може да прочетеш последните мнения за този лекар.

# 638
  • Мнения: 2 523
Аз отново ще кажа че ние сме доволни от др Макки и впечатленията ни са отпреди около 3 месеца, но пациенти много и мнения и случки много. Винаги трябва да се иска повече от едно мнение защото всички сме си патили от лекари.

При нас например 4 месеца пиене на  добавки предписани ни от друг лекар не помогна, но при вас може да даде ефект. За този район не мога да дам препоръка, но ако имате път към София може да се видите и с др Кацаров.
Успех!

# 639
  • Мнения: 4
Благодаря за отговорите,

След няколко месеца ще видия как ще стоят нещата. Каквото и да стане няма отказване Simple Smile

# 640
  • Мнения: 6 305
На мене главния дистрибутор за България на едни добавки сам ме предупреди че при 60% от хората действат, но остават едни около 40% при които нямат никакъв ефект.  Това си е тяхна лична статистика. Евала на човека че не се опита да ми продава напразни надежди.
Ние пробвахме освен тези , и още 2-3 вида все скъпи и прехвалени, но при нас нямаше никакъв ефект. Явно си е нещо индивидуално, защото пък при много други действат добре.
     Та явно не опират нещата само до това колко е кадърен един лекар,  и каква схема на лечение ще предпише...

# 641
  • Мнения: 2 485
В крайна сметка любопитството ми надделя и повторихме СГ в Надежда, за да видим лечението на Кацаров дали е дало ефект.

Морфологията се е повишила от 1% на 3%. За сметка на това имаме понижение на други показатели, които обаче все още са в норма според реф. стойности : общ обем, брой подвижни и т. н.

За сега продължава да яде бърканицата на Кацаров, но ще пие Fertil aid, вместо предписаната от Кацаров - Polux Forte.

Дано да имаме късмет още да се подобри  СГ.

# 642
  • Мнения: 124
Аглутинации - от семесен тип

Нормално ли е? Защото на предната беше "Аглутинати - Не", едно и също ли са?

 Аглутинатите преставляват слепени един за друг сперматозоиди, или слепени за други частици, като левкоцити например,  заради което не може да се придвижват и да оплождат.  Като цяло аглутинати често се откриват в спермата като не винаги са проблем. В смисъл ако са малко и останалите показатели са добри, то надали са някакъв проблем.
Друга причина за появата на аглутинати е образуването на антиспермални антитела или наличието на инфекция някаква. Микробиологията която си изследвал е обикновена. Пише че няма открити микроорганизми или кандида- това са вид гъбички. Обаче има 3-4левкоцити на оптично поле което е над норма. Принципно може да е инцидентно наличието им. Но ако все пак имаш някакви съмнения предвид и наличието на аглутинати, може да пуснеш и една разширена микробиология, на 5 дена въздържание, която да включва хламидия, уреаплазма, микоплазма, трихомони, гонорея. Както и тест за антиспермални антитела,  въпреки че като цяло показателите ти са добри и е напълно възможно да няма нито антитела нито инфекция за които да се тревожиш.

Лиа14, предвид високия тестостерон, аз на твое място не бих му давала такива билки. Най малкото че ще е излишно, предвид че те се дават точно за да повишат тестостерона.  Да не се занимава с някакъв спорт момчето, че му е толкова висок тестостерона?

Днес излезнаха резултатите за вируси на моята приятелка. Оказа се, че има Ureaplasma pavrus. Която е причината за левкоцитите ми най-вероятно. Въпроса е, как се развиват? Какъв е шанса някой от нас да ги е развил и предал на другия, а не предадено  по полов път и да се подлага под съмнения вярността във връзката, колкото и тъп въпрос да е ?

# 643
  • Мнения: 127
Ако се съмняваш във верността й, какъв е смисълът да тръгвате по пътя за мечтаното дете!? Предава се по полов път, но във форума има много примери за двойки, при които единият го има, а другия не.
П.п. Не е заяждане!

Аглутинации - от семесен тип

Нормално ли е? Защото на предната беше "Аглутинати - Не", едно и също ли са?

 Аглутинатите преставляват слепени един за друг сперматозоиди, или слепени за други частици, като левкоцити например,  заради което не може да се придвижват и да оплождат.  Като цяло аглутинати често се откриват в спермата като не винаги са проблем. В смисъл ако са малко и останалите показатели са добри, то надали са някакъв проблем.
Друга причина за появата на аглутинати е образуването на антиспермални антитела или наличието на инфекция някаква. Микробиологията която си изследвал е обикновена. Пише че няма открити микроорганизми или кандида- това са вид гъбички. Обаче има 3-4левкоцити на оптично поле което е над норма. Принципно може да е инцидентно наличието им. Но ако все пак имаш някакви съмнения предвид и наличието на аглутинати, може да пуснеш и една разширена микробиология, на 5 дена въздържание, която да включва хламидия, уреаплазма, микоплазма, трихомони, гонорея. Както и тест за антиспермални антитела,  въпреки че като цяло показателите ти са добри и е напълно възможно да няма нито антитела нито инфекция за които да се тревожиш.

Лиа14, предвид високия тестостерон, аз на твое място не бих му давала такива билки. Най малкото че ще е излишно, предвид че те се дават точно за да повишат тестостерона.  Да не се занимава с някакъв спорт момчето, че му е толкова висок тестостерона?

Днес излезнаха резултатите за вируси на моята приятелка. Оказа се, че има Ureaplasma pavrus. Която е причината за левкоцитите ми най-вероятно. Въпроса е, как се развиват? Какъв е шанса някой от нас да ги е развил и предал на другия, а не предадено  по полов път и да се подлага под съмнения вярността във връзката, колкото и тъп въпрос да е ?

# 644
  • Мнения: 124
А не е ли по-добре това да се поправи преди да се появи детето? В такива спорове няма да влизам, попитах каква е вероятността някой от нас да ги е получил в следствие на нещо или са само по полов път. Защото и двата нямаме симптоми (все още), което ме кара да се замислям. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт