Премахване на деминерализация по зъбите

  • 1 632
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 610
Здравейте, от няколко години имам деминерализация на няколко зъба. Нямам представа защо и как се появиха тези петна, но са ужасно дразнещи.
Третирах ги с пасти за зъби с флуор, но няма никакво развитие.
Някой от вас може ли да ми препоръча продукт, от който е доволен?
Също така се интересувам от препоръки, ако има някой ,който да си ги е премахвал при зъболекар.
Става въпрос за град София.

# 1
  • Мнения: 269
Преди година водих детето на зъболекар и питах точно за това. Стоматологът препоръча TOOTH MOUSSE, но не съм купувала и не знам дали е ефикасен.

# 2
  • Мнения: 2 478
По темата - пробвайте две неща :

1/ Подобряване на диетата - приемане на достатъчно калций, фосфор, магнезий, цинк и витамин Д.
Като храни - риба, кашкавал, ядки - бадем, кашу, много зеленчуци.

2/ Като продукт само един мога да препоръчам от магазинната мрежа - Apacare Repair and Protect.
С високо съдържание на medical hydroxyapatite e - 7%, също има и xylitol. Ползва се след измиване с паста, като паста може да се вземе ежедневната на Apacare.

Има достатъчно места, където, ако се разбира английски, да се прочете за Medical Hydroxyapatite, като реминерализиращ агент.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 01:44 от FragranceFanatic

# 3
  • Мнения: 22 867
А пастата за зъби ApaCare Remineralising Toothpaste / Апакеър реминерализираща паста за зъби-75 мл- Cumdente,  дали върши някаква работа?

# 4
  • Мнения: 2 478
Пастата е профилактично средство за здрави зъби. В комбинация с флоурида има и 1% "течен зъбен емайл".
Аз я ползвам нея заедно с на Biorepair и ги въртя + Apacare Repair сутрин и вечер. Това ми е миенето и профилактиката. През деня навън дъвча след храна Apagum ( по 2 дражета) със 100% Xylitol, калциев фосфат и други етерични масла, подпомагащи зъбите и действащи за високо PH.
Може да жабуриш и Apacare Liquid между храненията. Аз я ползвах 2г., но реших да я спра и замених с Repair, заради по-високото количество на Nano Medical Hydroxyapatite(Liquid Enamel).
Зъбите стават гладки и бели, като стъкло чисти. Усещаш ги здрави, силни и лъскави.

Та, накратко - ползвай, няма да ти навреди Simple Smile.

Дали маха бели петна и начални кариеси, не може да се каже. Дали помага, със сигурност.
Всичко е до организъм, диета и навици.
Реминерализацията е процес и отнема, да кажем около 3 месеца.
След този процес, ако човек продължи с добрата диета и навици, тогава вече тези продукти помагат и задържат зъбите ни здрави.
Развалени зъби няма да оправят, може да забавят, но няма да ти запълнят дупките и кариесът да изчезне.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 21:02 от FragranceFanatic

Общи условия

Активация на акаунт