Странна куриерска фирма !

  • 6 404
  • 155
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 023
Хората, най-вече жените, се пласкават, че са "избраните"...Отделно пари, бижута...замъгляват трезвата преценка

Зависи от жените, все пак. А има и мислещи екземпляри между нас.
Почти сме наборки с въпросната свека. Ами нито пари, нито бижута, нито виритуална любов със снажен генерал ме ласкаят. Това да обиколя 7 банки и да моля за превод няма как да се случи. Банковите служители са обучени да пробват да отказват подобни Дулцинеи от напъните за превод на пари.
Ако пък много я напъва - да пробва в Д-банк, Тексим банк или Зираат банкасъ. Ако и те откажат - да му метне превода през WU, Skrill или подобни. Може и да мине и да си чака после.

# 31
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Хората, най-вече жените, се пласкават, че са "избраните"...Отделно пари, бижута...замъгляват трезвата преценка

Зависи от жените, все пак. А има и мислещи екземпляри между нас.
Почти сме наборки с въпросната свека. Ами нито пари, нито бижута, нито виритуална любов със снажен генерал ме ласкаят.
Ти пък що се засегна? То и аз съм жена Grinning

# 32
  • Мнения: 574
Ами свеки да се благодари на 7те банки, че не са взели парите. Помогнали са на човек без акъл.
80 кг пари, бижута и документи, майко мила Joy

# 33
  • Мнения: 4 411
Не казвай, че търсиш начин да й помогнеш? Вразуми я! Това е чиста измама. Ако има излишни 5000 да ти ги даде на теб поне.

# 34
  • Мнения: X
Ако изобщо получи нещо, ако плати, вместо пари, бижута и документи, ще има камъни в пратката. Но от Афганистан, не от луната.
Горката жена. Дано я вразумите.

# 35
  • Мнения: X
Пълна измама е това, писмото с грешки, със случайни запетайки и липсващи препинателни знаци. Само алчен глупак може да се хване на тази история.

# 36
  • Мнения: 10 795
Ама само като чуеш, че е от Афганистан приятеля... Тази жена не се ли сеща за талибани, за терористи, за главорези... Или е супер мега толерантната. И моля ви се, праща си богатство, то щото Афганистан ми е Дубай и този е арабски шейх...  Най - ме е страх някой ден да изгубя разсъдъка си...

# 37
  • Мнения: 7 260
Имаше филм за тези измамници по една от немските телевизии. Това е цяла група, която работи от Африка. Много самотни германки бяха измамени с крупни суми от по 100- 200 000. Интересно, че все се намират заблудени жени да се хващат.

# 38
  • Мнения: 25 597
Да ,точно така !
Видя ли са се на камерата на Месинджъра ,но за няколко секунди и връзката прекъснала незнайно защо

Най-вероятно защото някой се е изхилил и е щял да провали сценката.

Направо недоумявам как може да има толкова... хм, не знам как да го кажа по-политкоректно, ама например големи бели птици.
Аз също искам телефона на свекърва ти. Може и твоя.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 709
Вече се осъзна и сега иска само да го мотае да види докъде ще стигне
Пратил е снимка с някакъв сейф,лично видях снимката написал е кода с който да се отвори има и ключ
Пишат си от 1месец някъде.
Доста и е завъртял главата ....
Като е била в банката вчера са казали че трябва да предостави документ в който е описано какво има в пратката ,без този документ няма как да прати тези пари и горе долу се получава че ако имаше такъв документ щеше да изгори с 5000 лева
И снощи разсъждаваме си двете .... как може да прати над 1млн лева (толкова е писал че има)в пратка а не по банков път

# 40
  • Мнения: 25 737
Мили Боже, тя ходила по банките да се моли да и вземат парите.
Луда жена. Не просто глупава и наивна, ами чисто луда.
Снахата, имайте малко здрав разум!

# 41
  • Мнения: 47 981
На мен ми е тъжно. Явно има много самотни хора и се възползват нагло от тях. Просто й обясни, полека, без присмех. Възрастните хора са като малки деца, особено по отношение на технологиите. Вързала се е, но не е станало нищо фатално, за щастие. Говорете, помогнете й. И занапред да си намери друго хоби.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 709
По нагоре имаше линк който снощи прочетох ..... и двете останхме с отворена уста !!!
Викам и ,,Боже Господиии всичко съвпада с твоя случай ”все едно за нея са писали .... ,,За малко да ме измами ”

# 43
  • Мнения: 25 737
По нагоре имаше линк който снощи прочетох ..... и двете останхме с отворена уста !!!
Викам и ,,Боже Господиии всичко съвпада с твоя случай ”все едно за нея са писали .... ,,За малко да ме измами ”
Ако можете да го докладвате в полицията или да разпространите случая, за да не изгорят други жени.
Добре, че е споделила.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте, с интерес изчетох темата за така наречения Скам. Явно всеки ден стават все по-изобретателни и по-талантливи. Сигурно цяла фамилия практикуват това и на смени дори си пишат с жените, които искат ласки, внимание и малко нежност... добре че сте писали във форума и че жената не е изгоряла. Дано повече жени видят това и се вразумят, не ни стигат тука нашите измамници и тарикати, че и чужди се навъдиха..

Отделно сега има и други измами, които са обаче една идея по-професионално насочени, но пак са фрапиращи и трябва да сме внимателни. В LinkedIn азиатци пишат на европейци, че не могат да се позиционират на европейския пазар, има ли как да работят по проекти, но да ползват самоличността на европейците, то какво ли не щеш, та в замяна проценти и тн... И звучи доста правдоподобно и реално, но в крайна сметка не отстъпвайте личните си данни на никого.

Очевидно хората не спят, а стават все по-креативни...

Общи условия

Активация на акаунт