предварително пазаруване за бебе

  • 1 626
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте дами!
Аз съм в много ранна бременност,едва в средата с на 3-тия месец и много се вълнувам от пазаруването,не ме притеснява,че не знам пола,защото искам да купя кошарата и количката в неотрални цветове и понеже знам,че доста неща се купуват още повече,че е първа бременност и нямам нищо...та се питам не е ли по-добре с всеки месец да се купува по нещо дето се вика малко по-малко,защото знам,че като влезеш в 8-ми месец и те наляга една умора и познавам много мои приятелки,които остават покупките за 7-8 месец и накрая става така,че бащата ходи да купува(а аз искам аз да ги избера).Та въпроса ми е има ли майки,които доста по-рано са купували неща за бебето(като изключим тези,които имат срок на годност)?

Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 15:54 от ilaiza_171

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Всеки кУпува, когато намери за удачно. Ако смятате, че сега е подходящият момент, не виждам кое би могло да попречи.

# 2
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Всичко съм кУпувала като съм намерила цената, която ме устройва. Не се съобтазявам със суеверия.

# 3
  • Мнения: 46 508
Няма значение другите кога са купували, направи го, както на теб ти харесва.
Можеш да купуваш неутрални цветове - бяло, пастелно зелено, жълто, екрю, пък като потвърдят пола в по-късните месеци ще допълваш с розово или синьо.

Лично при нас - бабите и дядовците донесоха неща за изписване и първите дни, другото купувахме после. Не съм суеверна, но преди раждането не усещах бебето като нещо реално и не бях в настроение за пазаруване, нито съм гледала, нито мислила за бебешки неща.

# 4
  • Мнения: 4 660
Пазарувах в 8 месец не ми пречеше бременността даже беше много приятно. Единствено количката купихме след като бебето се роди. Сега ако забременея отново бих събрала парички и пак бих пазарувала накрая.

# 5
  • Мнения: 341
Аз втрещих майка ми като в 5 месец си купих помпа, но беше на страхотна цена и сърце не ми даде да я подмина 😀 Иначе по малко всеки месец купувах и в 8 месец бяхме готови. И по-добре стана така, защото родих началото на 9ти Simple Smile Успех!

# 6
  • Мнения: 3 252
Аз си мисля, че като имаш време можеш съвсем реално да прецениш какво искаш и да имаш време да пробваш. Например аз, първоначално бях харесала количка лорели, но след 2 месеца, гледане, четене и т.н., стигнах до извода, че трябва да си купя буба. Изчаках още да я намеря на страхотна цена и я купих. За кошарата, знаех предварително каква ще е, но изчаках намалението и спестих и от нея 100 лв. А иначе, аз имах стратегия, че трябва да имам всичко като вляза в 7-мия месец, защото бебето може да те изненада Simple Smile Затова и накупих всичко по списъка в края на 6-тия месец, но при съблюдаване на цената.
Моя личен съвет, ако искаш/харесаш нещо му купи, стига с бащата да сте на едно мнение, а суеверията на бабите и дядовците да не ти пукат.

# 7
  • Мнения: 900
Това да си в 8 ми месец не е проблем за покупките.
Аз количка, кашарка и доста дрешки купих онлайн с доставка до в къщи и от всичко съм доволна.
А за това кога да започнеш си е изцяло твое решение и как го усещаш.
Синдрома на "гнездене" или чистене, подрежане и купуване за бебето ще ти подскаже кога.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 576
Суеверието идва от това, че недай Боже стане нещо с бебето, ще ти е много по-гадно с всички бебешки неща вкъщи.
По въпросите - с 1то бях приключила с всичко в края на 8 месец, като започнах пазаруване в 6. Накрая преносих и от скука изпрах и изгладих повторно всички дрешки.
С малката започнах с количката в 5 м, че беше супер изгодна оферта и нямаше как да я пропусна. И пак бях прилючила в края на 8м. Само прането оставих за накрая, но с нея вече имах сушилня.
Огледай познати кой какво ще ти даде, не си заслужават повечето неща парите и от каквото можеш да спестиш, добре дошло!
Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт