Помощ за контрол върху нощното хранене

  • 633
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте,искам съвет! Аз съм на 32 години ,омъжена с 2 деца. Как да се справя ,имам чуството че постоянно мога да ям,дори вечер ставам и ям и на сутринта се осъзнавам .Ако започна някакъв режим през деня се контролирам ,но вечер не,моля за помощ(за мен това е ненормално).Благодаря ви предв
арително.

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 07:14 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте!

Ще започна с това, че храната е най-лесно достъпното удоволствие. Много често в подобни на описаната от Вас ситуации храната се явява, съзнателно или не, заместител на нещо. Чрез храната може да се компенсират и емоционални нужди. Това е и една от причините да се прибягва до храна, дори когато човек не е гладен.
Затова е важно да помислите за ситуацията и извън рамките на самото действие, което е нощното хранене. Как се чувствате, какво Ви липсва, от какво имате нужда? Обърнете внимание на това как се усещате преди и след самото ядене, а също и откога е започнало това.

Помислете за всичко случило се, което би могло да доведе до нуждата да ставате вечер и да отивате до хладилника. Може да е нещо от актуалния Ви период, но също така би могло да е случка или преживяване от миналото, която се е „пробудила“ в следствие на нещо скорошно, през което Ви се е наложило да преминете или пък все още преминавате.

Сърдечни поздрави,
Славея Дънева - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт