Апартамент на партера

  • 8 339
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 82
   Здравейте, с моя мъж сме харесали апартамент на партера с дворна тераса. Жилището не е голямо, но съвсем достатъчно. Бих искала да чуя мнения от хора живеещи в такива апартаменти, плюсове и минуси.   Апартаментът, който сме харесали още се строи. Ще го купим с ипотечен кредит, та може да давате съвети и за кредити и договори. Директно от инвеститор ще го вземем.
  Благодаря!
  

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 15:19 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 318
Живяла съм на 1-ви етаж и не е особено приятно.. най-напред се сещам, че пода е студен (тъй като никой не отоплява под вас), най-много някое мазе да има или паркинг, които отново не се отопляват.
За обирите също бих се притеснила - слагането на решетки, няма да е особено красиво или приятно.

Ако не е в затворен комплекс, няма ли да ви се разхождат хора при терасата?

# 2
  • Атина
  • Мнения: 258
Преди години живях в такъв апартамент под наем. Усещането е невероятно, все едно си в къща с двор. Единствената отрицателна страна за мен беше, че не можеш да си спиш с отворени прозорци, вечер трябва да си спускаш щорите и докато отидех от едната стая в другата все мислех трябва ли да затворя или да рискувам. Но понякога ми липсва това усещане - излизаш и си сядаш в дворчето да си четеш нещо. Няма стълби и асансьори, някак си ми беше по-лесно да изляза за каквото и да се сетя, ако ще това да е само да изхвърля боклука. Ако нямате навик лятото да спите на отворени прозорци - много ще ви хареса. Е, може понякога да ви навестява някое коте. 

# 3
  • Мнения: 25 675
Аз не бих купила партер дори и да имам парите и да не знам какво да ги правя. С кредит пък точно никога.
Партерите са по евтини е непредпочитани защото:
1. Ниско е не влиза достатъчно светлина през зимата, и е по студено от средните етажи. Пода ще е винаги студен, може и влажен дори.
2. Трябва да се обезопаси, решетки или други загрозители. СОТ не е досатъчен според мен, за да се спи спокойно.
3. Двора ще иска подръжка, и не се знае съседито от горните етажи дали няма да си хвърлят фасовете у вас.
4.  Липса уединение, всеки може да надникне какво правите.

Това са мои разсъждения не Ви ангажирам с мнението си. Предполагам става дума за Нове хоумс на Божков.

# 4
  • София
  • Мнения: 82
Аз не бих купила партер дори и да имам парите и да не знам какво да ги правя. С кредит пък точно никога.
Партерите са по евтини е непредпочитани защото:
1. Ниско е не влиза достатъчно светлина през зимата, и е по студено от средните етажи. Пода ще е винаги студен, може и влажен дори.
2. Трябва да се обезопаси, решетки или други загрозители. СОТ не е досатъчен според мен, за да се спи спокойно.
3. Двора ще иска подръжка, и не се знае съседито от горните етажи дали няма да си хвърлят фасовете у вас.
4.  Липса уединение, всеки може да надникне какво правите.

Това са мои разсъждения не Ви ангажирам с мнението си. Предполагам става дума за Нове хоумс на Божков.


 1. Апартаментът е с югоизточно изложение, откъм светлина бих казала средно, не много мрачно, не и много светло.
  2. За пода не зная, мислехме да сложим изолация
  3. Подръжката на двора не ме притеснява, аз съм си градинар по природа. Много обичам да съм в градината.
  4. Относно уединението, със сигурност ще имам тъмни завеси, но остава въпросът за през деня. Сигурно ще има хора да ми надничат, но реално и сега където живеем виждам съседите отсреща, та може да се каже,че проблемът се отнася  за всеки етаж.
  5 , Крадците ми е най-големият проблем. Лятото не зная как ще спим, трябва да влиза въздух от някъде все пак, а смятаме да имаме и дете. Може би кучето ще реши проблема до някъде, тъй като мислим да си вземем немска овчарка.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Това дворче ваше ли ще е или обща част, откъдето ще минават всички за да се приберат? Ако е ваше по документи и не е по пътя към вкъщи за останалите хора, може би има вариант да се загради и да не може да се влиза и съответно да няма как хора да ви вървят пред прозорците.

Поне така си представям, че изглежда мястото. Бих избрала такъв апартамент само, ако има вариант да предложи абсолютно уединение и лично пространство, не бих могла да "живея" с всеки, който е решил да мине покрай нас.

С прости думи, ако е аквариум, не бих вложила пари в това.

# 6
  • София
  • Мнения: 82
Това дворче ваше ли ще е или обща част, откъдето ще минават всички за да се приберат? Ако е ваше по документи и не е по пътя към вкъщи за останалите хора, може би има вариант да се загради и да не може да се влиза и съответно да няма как хора да ви вървят пред прозорците.

Поне така си представям, че изглежда мястото. Бих избрала такъв апартамент само, ако има вариант да предложи абсолютно уединение и лично пространство, не бих могла да "живея" с всеки, който е решил да мине покрай нас.

С прости думи, ако е аквариум, не бих вложила пари в това.
Ще бъде заградено с някакви зелении доколкото разбрах. Ще е лично наше, други хора няма как да го ползват. Що се отнася до това дали е на улицата, за сега не е, но кварталът те първа ще се застроява и не мога да зная дали в един етап няма да се изгради улица. Това е въпрос, който ще задам на инвеститора

# 7
  • Мнения: 11 444
Такова жилище може да е удачно за едни други "по-бели" държави. За България, хеле пък за София, категорично не става. Само ядове ще берете. Аз не бих теглила заем за такова. Ако ще има двор, ще е къща. ....а и с куче в двора също ще имате ядове със съседите и те с вас.

# 8
  • София
  • Мнения: 82
Кучето няма да се гледа в двора, ще си е при нас в апартамента.  Да не би да има някакви изисквания за порода куче в апартаменти, че не съм чула .

# 9
  • София
  • Мнения: 5 651
Мои близки живеят в такова жилище. Те си го харесват много, аз не бих могла да живея там, въпреки че ми е много приятно да им гостувам, но за постоянно - не.

1. Дворът им е ограден със зид 2.20 висок, но никога не спят на отворена врата към двора - опасно е.
2. Подът е върху терена, няма мазета отдолу, не е студено, но е живяно вече доста години там.
3. В двора им често влизат котки, а в хола мишки и гущерчета.
4. От улицата наистина не се вижда в двора им, но всички етажи от всички околни блокове имат пряка видимост.
5. Случили са на свестни съседи, никой не хвърля долу фасове и боклуци, но никога няма гаранция за такова нещо.
6. Като цяло микроклиматът в жилището е добър - през лятото не става твърде горещо (южно изложение), никога не пече директно вътре, а през зимата се отопляват нормално.

# 10
  • Мнения: 25 675
Голямо куче в апартамент само ще провокира съседите от горните етажи да си тупат боклука в двора.

# 11
  • Мнения: 18 322
Живяла съм на първи етаж и освен това, което вече е споменато - по-студено и по-тъмно, - голям проблем ми беше и това, че беше много шумно.
Отделно, че една нощ на дивана в дневната се беше настанил някаквъв квартален котарак-хулиган, мм едва го изгони.
Не се сещам за някакви позитиви.

# 12
  • Мнения: 2 998
... но никога не спят на отворена врата към двора - опасно е.
Това се отнася и за всяка къща и по-нисък етаж на блок. И пак си зависи от хората. Майка ми живее на нисък втори етаж, буквално можеш с една стълба да влезеш, но тя никога не се е притеснявала от това и си спи на отворена балконска врата.

# 13
  • Мнения: 11 444
Кучето няма да се гледа в двора, ще си е при нас в апартамента.  Да не би да има някакви изисквания за порода куче в апартаменти, че не съм чула .
Като те гледам, още отсега си тръгнала с рогата напред, така че .....горките ти съседи. Да не би да искаш да кажеш, че ще отвориш вратата към градината и ще вържеш горкото животно да не излиза?! От друга стана пък животинката, като излезе в двора, ще лае  я по котка, я по нещо друго и ще побърква цялата кооперация. Мисля, че нито от материална, нито от морална страна сте обмислили нещата. Успех ви желая!

# 14
  • София
  • Мнения: 82
Кучето няма да се гледа в двора, ще си е при нас в апартамента.  Да не би да има някакви изисквания за порода куче в апартаменти, че не съм чула .
Като те гледам, още отсега си тръгнала с рогата напред, така че .....горките ти съседи. Да не би да искаш да кажеш, че ще отвориш вратата към градината и ще вържеш горкото животно да не излиза?! От друга стана пък животинката, като излезе в двора, ще лае  я по котка, я по нещо друго и ще побърква цялата кооперация. Мисля, че нито от материална, нито от морална страна сте обмислили нещата. Успех ви желая!

Въпросът за породите не беше заяждане, а наистина питам. Много бързо ме прецени без да ме познаваш, но хората често си правят заключения съдейки по себе  си. 
 Не смятам да притеснявам никого, а кучето не случайно ще е немска овчарка. Тези кучета лаят само когато наистина има за какво, а не по кварталните котки. Естествено, че ще се разхожда в двора, но и това сме го измислили. Бях гледала, че има нашийници с определен обсег или нещо такова. И двамата обичаме животните и не бих измъчвала нито едно.

Общи условия

Активация на акаунт