Бързо отслабване!

  • 4 212
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз съм треньор. Мога да помогна със хранителен режим + тренировъчен режим. Ако имате интерес ми пишете на лично съобщение Simple Smile

# 16
  • Мнения: 31 380
Като начало бих препоръчала да не търсите вълшебни прахчета, хапчета, шейкове и подобни. Нека се прегледа и изследва  обстойно при специалист.Рисковете за здравето за сериозни.





Правила си е пълни изследвания, за сега всичко е наред.

Малко ме съмнява. Какви точно изследвания е правила.
Случайно да е пускала кръвна захар и инсулин?
Ако не, да си пусне. Даже обременяване най-добре.
А щитовидната как е?

# 17
  • Мнения: 25 449
Правила си е пълни изследвания, за сега всичко е наред.

Няма начин на тези килограми всичко да е наред. Минимум има инсулинова резистентност.
Да се заеме по-сериозно на здравето си и първата крачка е да си намери читав ендокринолог.
След това забравя думата „диета“ и започва да се храни здравословно според състоянието си. Подходящ хранителен режим се нарича „вълшебното“ хапче. Като свали достатъчно килограми, вече ще може да вкара и спорт.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 196
Има групи в Фб за кето хранене,много рецепти и съвети.
Важно е и семейството да я подкрепи и заедно да започнат същия режим на хранене.

# 19
  • Мнения: 13
Правила си е пълни изследвания, за сега всичко е наред.

Няма начин на тези килограми всичко да е наред. Минимум има инсулинова резистентност.
Да се заеме по-сериозно на здравето си и първата крачка е да си намери читав ендокринолог.
След това забравя думата „диета“ и започва да се храни здравословно според състоянието си. Подходящ хранителен режим се нарича „вълшебното“ хапче. Като свали достатъчно килограми, вече ще може да вкара и спорт.
Не, наистина всичко и е ОК, дори аз видях изследванията, глюкозата и е 4 и нещо, не помня колко,консултирахме се с личната лекарка и тя каза че няма нищо притеснително относно изследванията. А доколкото знам, максимума за глюкозата е 6 и нещо

# 20
  • Мнения: 31 380
Инсулина колко е?
Той е важен. Това, че кз е 4 и нещо нищо не значи.
Ако инсулина е висок, той със сигурност е, няма да и се получи.
Обременяване да направи.

# 21
  • Мнения: 25 449
Писах ендокринолог, а не личен лекар.  Simple Smile
То и моята твърдеше, че кръвната ми захар е в нормата и нищо ми няма, та ми загуби едни 5 години, докато потърся специалист и да лъснат всички аномалии.
Няма такова животно дебел и здрав човек. Щом е дебел, не е здрав.
И още по-болен ще става, защото наднормените килограми пък се отразяват на куп други неща – от стави и кости та до сърцето. При жените – и до гинекологични и репродуктивни проблеми.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26 196
Как се храни момичето,яде ли много тестено,сладко,газирано?

# 23
  • Мнения: 13
Как се храни момичето,яде ли много тестено,сладко,газирано?

Ами днес започнахме кето режима, иначе рядко яде тестено, сладко на седмица по 2 пъти а газираните напитки от известно време ги е спряла

# 24
  • Мнения: 31 380
Whitelilium, написала си единствено, че е дебела и питаш за добавки.
Няма такива вълшебни добавки, които да те стопят 50-60 кила и да ядеш всичко.
Минала съм по този път.
Единственото спасение е правилно хранене и установяване на здравословното състояние.
А съм убедена, че има ИР.
Дори не пишеш как се храни. А това е важно, единственото важно нещо.
Ако ти е писала, че се храни здравословно, не вярвам да го прави, защото е дебела.
Бас държа, че се тъпче с боклуци и после разправя, че се храни здравословно.
Познавам хора, които смятат, че по 6 захарчета в кафето, цял млечен шоколад, вафли, чипсове всеки ден ги смятат за здравословни храни.
Диети с ограничаване на групи храни и глад са силно противопоказни, особено за растящ организъм.
Правилно хранене и спорт. Като ако си мисли само спорт да вкара, без режим пак няма да и се получи.
Така че да си направи ОГТТ и да изключи всички въглехидрати, особено бързи. Бавните да ги намали и да включи естествени мазнини, много зеленчуци и протеини. Под протеини нямам предвид колбаси, а истинско месо, яйце, качествено сирене, но по-ограничено, извара.
Повече няма какво да напиша.
Не живееш с нея и не знаеш точно колко яде. Вярваш на това, което ти каже.
Доли не случайно попита как се храни. И отговора ти би трябвало да е подробен. Какво закуска, обядва, вечеря? Втора вечеря има ли. А между храненията какво яде?
Тия 112 кила не са от правилно хранене.
На не мен тия.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 26 196
Да спре по възможност бързо тези храни.Има подобни,но с по-полезни съставки.Аз си правя хляб,соленки,сладки,пица и др печива с позволените,свиква се и в един момент изобщо няма да и липсват вредните храни.

По ТЛС има едно предаване,което мен лично много ме мотивира и гледам с интерес "Моето 300 кг тяло"...там случаите са вече крайни и е въпрос на време спасението на хората.Режимът,който им дават е ниско въглехидратен високо протеинов, с 2-3 хранения и до 1200ккал на ден...трудно е,но с воля успяват

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 12:46 от Doli

# 26
  • Мнения: 13
Whitelilium, написала си единствено, че е дебела и питаш за добавки.
Няма такива вълшебни добавки, които да те стопят 50-60 кила и да ядеш всичко.
Минала съм по този път.
Единственото спасение е правилно хранене и установяване на здравословното състояние.
А съм убедена, че има ИР.
Дори не пишеш как се храни. А това е важно, единственото важно нещо.
Ако ти е писала, че се храни здравословно, не вярвам да го прави, защото е дебела.
Бас държа, че се тъпче с боклуци и после разправя, че се храни здравословно.
Познавам хора, които смятат, че по 6 захарчета в кафето, цял млечен шоколад, вафли, чипсове всеки ден ги смятат за здравословни храни.
Диети с ограничаване на групи храни и глад са силно противопоказни, особено за растящ организъм.
Правилно хранене и спорт. Като ако си мисли само спорт да вкара, без режим пак няма да и се получи.
Така че да си направи ОГТТ и да изключи всички въглехидрати, особено бързи. Бавните да ги намали и да включи естествени мазнини, много зеленчуци и протеини. Под протеини нямам предвид колбаси, а истинско месо, яйце, качествено сирене, но по-ограничено, извара.
Повече няма какво да напиша.
Не живееш с нея и не знаеш точно колко яде. Вярваш на това, което ти каже.
Доли не случайно попита как се храни. И отговора ти би трябвало да е подробен. Какво закуска, обядва, вечеря? Втора вечеря има ли. А между храненията какво яде?
Тия 112 кила не са от правилно хранене.
На не мен тия.


Извинете, но кой ви каза че не живея с нея? Живеем заедно, от един град сме, и живеем в една къща. Опитва се да отслабне, и на нея не и е много хубаво така. Просто търся някакъв по-лесен начин, защото е много отчаяна, а ми е прекалено близка за да я подмина и да не ме интересува как се чувства. Ако нямате намерения да помагате като давате полезен съвет - няма смисъл да пишете тук. Благодаря Simple Smile

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 26 196
Лесен начин НЯМА...за съжаление Confused
Желание,воля,упоритост и постоянство...това е Flowers Four Leaf Clover

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 4 510
Няма лесен начин.Аз също съм убедена, че при тези кг има инсулинова резистентност. С избрани режими от нета не експериментирайте преди да е посетен специалист, който да изготви режим на база поне няколко специфични изследвания.

# 29
  • Мнения: 31 380
Whitelilium, написала си единствено, че е дебела и питаш за добавки.
Няма такива вълшебни добавки, които да те стопят 50-60 кила и да ядеш всичко.
Минала съм по този път.
Единственото спасение е правилно хранене и установяване на здравословното състояние.
А съм убедена, че има ИР.
Дори не пишеш как се храни. А това е важно, единственото важно нещо.
Ако ти е писала, че се храни здравословно, не вярвам да го прави, защото е дебела.
Бас държа, че се тъпче с боклуци и после разправя, че се храни здравословно.
Познавам хора, които смятат, че по 6 захарчета в кафето, цял млечен шоколад, вафли, чипсове всеки ден ги смятат за здравословни храни.
Диети с ограничаване на групи храни и глад са силно противопоказни, особено за растящ организъм.
Правилно хранене и спорт. Като ако си мисли само спорт да вкара, без режим пак няма да и се получи.
Така че да си направи ОГТТ и да изключи всички въглехидрати, особено бързи. Бавните да ги намали и да включи естествени мазнини, много зеленчуци и протеини. Под протеини нямам предвид колбаси, а истинско месо, яйце, качествено сирене, но по-ограничено, извара.
Повече няма какво да напиша.
Не живееш с нея и не знаеш точно колко яде. Вярваш на това, което ти каже.
Доли не случайно попита как се храни. И отговора ти би трябвало да е подробен. Какво закуска, обядва, вечеря? Втора вечеря има ли. А между храненията какво яде?
Тия 112 кила не са от правилно хранене.
На не мен тия.


Извинете, но кой ви каза че не живея с нея? Живеем заедно, от един град сме, и живеем в една къща. Опитва се да отслабне, и на нея не и е много хубаво така. Просто търся някакъв по-лесен начин, защото е много отчаяна, а ми е прекалено близка за да я подмина и да не ме интересува как се чувства. Ако нямате намерения да помагате като давате полезен съвет - няма смисъл да пишете тук. Благодаря Simple Smile

Хайде да не рипаме излишно, става ли!
Вие прочетохте ли въобще какво съм написала като хранене? Аз съвети дадох, ама кой ти чете. И другите го направиха.
Ако  търсите добавки, продължете. Аз съм свалила 45 кила с правилно хранене.
Била съм в нейното положение от 12 годишна.
За живеенето - просто го предположих, но вие пак си мълчите по въпроса за яденето.
Хайде, дайте точно три дневно меню с пълно описание на племеницата ви. И да не е в момент, когато е почнала поредната диета. Само да вметна, че ако лъжете, че не яде боклуци, не лъжете нас, лъжете себе си.
Ето ви темата за ИР.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1099164
Първия пост е важен и за вас, но най вече за нея.
Дебел здрав човек не съществува. Няма такова животно.
Каза ви се - ендокринолог, добър, пълни изследвания, а не ЛЛ.

Общи условия

Активация на акаунт