Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, за да не правя нова тема, ще пиша тук. Бях на ортопед и съответно ми каза, че ако реша е хубаво да се оперира крака и да се махне това кокалче. Към тези, които са минали през това вече - с пълна или локална упойка бяхте; много ли болеше в следоперативният период; къде и кой Ви оперира? Аз съм се насочила към д-р Ивелин Костадинов в МБАЛ Св. Анна, София.
Въобще всякакви пресни мнения и препоръки ще са ми от полза Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 апр 2019, 22:36 от AnMary

# 1
Здравейте, за да не правя нова тема, ще пиша тук. Бях на ортопед и съответно ми каза, че ако реша е хубаво да се оперира крака и да се махне това кокалче. Към тези, които са минали през това вече - с пълна или локална упойка бяхте; много ли болеше в следоперативният период; къде и кой Ви оперира? Аз съм се насочила към д-р Ивелин Костадинов в МБАЛ Св. Анна, София.
Въобще всякакви пресни мнения и препоръки ще са ми от полза Simple Smile
А какъв вид операция избрахте?Аз също искам да си оперирам единият крак и сякаш клоня към по новата методика.При мен е наследствено.
Ще се радвам да прочета информация от вече оперирани!

# 2
Ами аз всъщност не знам какви са опциите. Казаха ми само операция, но за нова методика - не знам. Ще споделите ли?

# 3
  • nqkyde tam
При мен не е наследствено май. Появи ми се преди 2 години, явно от тесни и неудобни обувки. На моменти от болка не можех да вървя. Сега нося само обувки ниски или средна височина, само естествена кожа и въпреки че вървя големи разстояния проблем и болка има рядко. Но винаги гледам да са ми удобни обувките. Комалчетата обаче са грозни и вече никоя обувка не ми стои така както ми се иска. Отделно съм и със широки стъпала и въобще си ненавиждам тази част от тялото... Но оправия явно няма, дори и с операция.

# 4
Вижте на каква статия попаднах:
https://trud.bg/article-5630448/
Ако е така както пише и аз съм склонна да го махна. Дано някой, който е правил операция  се включи.

# 5
Lusi_20,аз това имах в предвид под нов вид операция.Аз също търся отзиви и попаднах на лекар от Вита за гр.София и в гр.Пловдив на посочената от теб клиника.Ще се радвам да споделят впечатления ,ако има минали по този път!

# 6
Оооо, аз също не бих се поколебала за подобна операция. И без това само отлагам за момента точно от страх... Ако се намерят оперирани да споделят ще е много хубаво.

# 7
Здравейте момичета. Направих си операция преди няколко дена в момента съм още с конците,но се чувствам добре. Болки имаше първите три дена,но ако в момента ви болят болката след операцията е същата нищо страшно. Конците се махат на 14 ден след операцията. Около 1 месец ще съм с патериците не трябва да се стъпва на крака. При мен изкривяването не беше все още мн.голямо,защото ми обясниха,че при по напреднал стадий се слагат и някакви винтове които после се махат. Като ходих на превръзка и като си видях кракът останах очарована,кокала го нямаше. Ако нещо др.ви интересува пишете

# 8
Здравейте момичета. Направих си операция преди няколко дена в момента съм още с конците,но се чувствам добре. Болки имаше първите три дена,но ако в момента ви болят болката след операцията е същата нищо страшно. Конците се махат на 14 ден след операцията. Около 1 месец ще съм с патериците не трябва да се стъпва на крака. При мен изкривяването не беше все още мн.голямо,защото ми обясниха,че при по напреднал стадий се слагат и някакви винтове които после се махат. Като ходих на превръзка и като си видях кракът останах очарована,кокала го нямаше. Ако нещо др.ви интересува пишете

Ще се радвам да споделиш при кого се оперира?
Пожелавам ти бързо възтановяване!

# 9
Да, и аз бих искала да знам къде и при кого се оперира. С каква упойка? Колко дни беше в болница? И колко месеца дават болничен?

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 19:09 от BlackOpium19

# 10
Здравейте. Операция я правих в Плевен в АВИС Медика при др.Евтимов. Три дена е задължителният престой в болницата под  наблюдение. С епидурална упойка не е страшна поне аз не усетих почти нищо. След около 2 часа вече напълно се възстановяваш,даже ходих и да пия кафе 😘.Пак казвам моят случай не беше толкова сложен в смисъл нямах голямо изкривяване на пръстите,но пък за сметка на това много ме болеше и за това се реших на операция .И понеже нямам големи корекции 35 дена трябва да съм на патерици и почти да не стъпвам на крака,след това какво следва още не знам. Сега в четвъртък ще ми махат конците и ще разбера какво следва. Но пак казвам не е страшно само дето е този дискомфорт с патериците ......

Общи условия

Активация на акаунт