Разминаване в размерите на главичката на бебето

  • 1 247
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, бременна съм в 23 г.с. При последния преглед видях, че размерите на бебето се разминават. Главичката, коремчето и крачетата отговарят на три различни седмици, като това, което ме притесни е, че главичката отговаря на седмица назад - в 22 г.с. По принцип съм с дълъг цикъл и съответно по-късна овулация, затова от самото начало бебето има разминаване с една седмица, но ако това е причината не трябва ли цялото бебе да е по-малко, а не само главичката? АГ и на ФМ ми казаха, че за момента няма от какво да се притеснявам, но ако след месец нещата са същите ще следим кръвта ми - ако е гъста може да не стига достатъчно храна до бебето. В същото време доктора каза, че бебето даже върви големичко и съм доста объркана. Има ли някоя мама, която е била в подобна ситуация и такива разлики при главичката?

# 1
  • Мнения: 19 687
Много е трудно да се измери прецизно, аз не бих се притеснявала. И при мен винаги всичко вървеше напред и назад Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 902
И аз не бих се притеснявала, моята девойка все вървеше с крака 3 седмици напред и глава една назад. Сега е на 3.5 месеца и пижамките й умаляха, а носи размер 6м. Просто физиология на детето.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
При моята дъщеря нищо на нищо не отговаряше, всяка мярка си вървеше различно, с по 2-3 седмици разминаване. Колко съм се тормозила и аз по този въпрос, все вървеше назад, накрая се роди в 35+6 гс, 2700 гр, напълно доносена и здрава. При всеки преглед настоявай за доплер, за да се види кръвопотока, не че кръвта ти в гъста.... при лошо хранене, се разрежда кръвта, за да не правиш тромбози.

# 4
  • Мнения: 11 836
Както са казали  другите преди мен, спокойно нормални са такива разминавания....тези мерки по които се изчисляват тези неща са ориентировъчни, статистично изчислени.
Моята гинеколожка както казваше - всички еднакво големи глави ли имаме?
А ако е драстично разминаването и то се задържи във времето те ще ти обърнат внимание бъди сигурна.

# 5
  • Мнения: 23
Благодаря ви много за отговорите момичета! Simple Smile :*

Общи условия

Активация на акаунт