Фотография - 86 тема

  • 36 237
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 919
Чета ви с интерес, споделяте интересни неща, които могат да послужат на аматьор като мен. Благодаря!

Аз ще споделя един кадър от Джулая, тази двойка просто стоеше и се наслаждаваше на изгрева, всички останали бяха с телефон в ръка, както може да си представите, вероятно нормално за нашето съвремие.



 Първо правило за всички пейзажисти - дръж хоризонта хоризонтален Simple Smile.



П.П. Уважавам емоционалните кадри, но и авторите им все пак трябва да уважават аудиторията си Simple Smile.

# 691
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Преди години като взех да снимам и да пиша тук, няма да забравя никога думите на Вили "Морето ще ти изтече от ляво". Simple Smile оттогава хоризонтът ми е трън в очите. Та  и тук, като Мунчо да кажа, той е важно да е прав.

# 692
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Благодаря за критиката за хоризонта, но пък не мога да се съглася с допълнението за уважението на аудиторията, не намирам общо. Както казах съм аматьор, всеки започва отнякъде. Simple Smile

# 693
  • Мнения: 4 008
но пък не мога да се съглася с допълнението за уважението на аудиторията, не намирам общо. Както казах съм аматьор, всеки започва отнякъде. Simple Smile
Предварително се извинявам за исказа си, не ме бива да съм много внимателна и често звуча грубо - не ми е целта да обидя когото и да било.

Общо има много - дори начинаещ трябва да има аналитичен поглед върху кадрите си и е добре да е прочел поне няколко базови правила във фотографията, преди да започне да показва нещата си пред по-широка публика.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 919
Благодаря за критиката за хоризонта, но пък не мога да се съглася с допълнението за уважението на аудиторията, не намирам общо. Както казах съм аматьор, всеки започва отнякъде. Simple Smile

Добре, да подходим малко по-опростено - коя стойка на човешкото тяло би ти позволила да видиш със собствените си очи подобен крив хоризонт? Правилно - няма такава.  Защо тогава ни показваш крив хоризонт?  Би трябвало отдавна да си загърбила позата "обидено дете от първа група на 6-та детска градина", но явно не е така...

П.П. Както виждаш, си успяла да събереш 5 харесвания за снимката, което не винаги постигат и не съвсем аматьорите от групата, когато качат някоя измислица-премислица. Просто голяма част от момичетата минават с мекия брус, че е по-лесно и не натоварващо психически:)Simple SmileSimple Smile.

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 15:30 от Mунчо

# 695
  • София
  • Мнения: 790
Благодаря за критиката за хоризонта, но пък не мога да се съглася с допълнението за уважението на аудиторията, не намирам общо. Както казах съм аматьор, всеки започва отнякъде. Simple Smile
И аз не мога да се съглася. Ей! Лошавки сте станали нещо. Scream Покрай карантината ли е, що ли? Моите първоначални снимки тук бяха мега зле според сегашните ми стандарти. Господи, колко зле бяха! Grinning  Но, ако не ги бях качвала, нямаше да науча много от нещата, които знам сега и които любезни и не дотам любезни коментиращи ми дадоха като обратна връзка. Не един и два реда сълзи съм отронила. Не ми се ще да продължаваме киселяшката тенденция от тогава. Хубаво е  да се замислим над факта, че когато не знаем за какво да гледаме, не си виждаме грешките. Освен това за снимката не беше поискана критика.

Освен това, освен това, хайде да има поне малко свежа кръв в темата! Да се раздвижват нещата. На "старите кучета" тук никой не дава критика.  Relieved Пийс вам.

Rochellka, уловила си чудесен момент. Така и така сме започнали обратната връзка, за хоризонта са ти казали, аз ще добавя конструктивно за цветовете. Такива оранжеви обикновено са залезите. По изгрев светлината е по-студена - към по-"розово", макар че и за това съм чувала спорове. Relaxed Relaxed Дерзай и не се отказвай да качваш. Можеш да научиш много от коментарите по снимките си.

Използвам лятното настроение и надцаквам Джулая с един августовски кадър.

# 696
  • София
  • Мнения: 2 919
Нещо от нощесната "страхотия" Simple Smile



И нещо от днешната проба-страхотия Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 790
Ох, хлебче, ох, кеф! И аз правя, но не остава за снимка. :/

# 698
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Да кажа ли нещо от позицията на "старо куче" Grinning

Критиката винаги е полезна! Да, не е приятна, да, може да прозвучи грубо, особено във виртуала, където събеседникът е сведен до текст и емотикони, но винаги, винаги дава възможност да си видиш кадъра през чужди очи...

И за да не е само пустословие и назидателност от мен един кадър, който ще махна след малко, защото не съм поискала позволение още. Искам цялата серия да е с подчертано ретро обработка, но нещо не го докарвам до състояние, което да ме радва. Всякаква критика приемам Simple Smile
DELETED

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 17:16 от Agent Provocateur

# 699
  • София
  • Мнения: 2 919
Дефинирай ретро обработка. Аз понякога ползвам една програмка PhotoScape, която има разни имитации на филми (Кодак, Агфа, Фуджи и др. )

# 700
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
В случая търся ефект "лента от 70-тте и 80-тте", а не  "началото на века" Simple Smile
Ползвам Alien Skin Exposure (интегриран във Фотошоп)
https://exposure.software/
DELETED

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 17:16 от Agent Provocateur

# 701
  • София
  • Мнения: 2 919
Ами прегледай ефектите във Фотоскейпа, както писах.

# 702
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Мунчо, кажи ми тезе кадри носят ли ти ретро усещане или не Simple Smile)) а ефектите ще ги прегледам...

Едва ли ще са много по-различни от тези на Алиен Скин, проблемът е в мен, а не в "ефектите" - а и аз винаги модифицирам кой и да е "ефект", за да получа кадъра който аз търся Simple Smile))

# 703
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Мунчо, разкажи за светлината на хляба.

# 704
  • София
  • Мнения: 790

Критиката винаги е полезна! Да, не е приятна, да, може да прозвучи грубо, особено във виртуала, където събеседникът е сведен до текст и емотикони, но винаги, винаги дава възможност да си видиш кадъра през чужди очи...
Абсолютно, да. Но пък винаги има начин информацията да бъде поднесена така, че да не прозвучи грубо. Все пак писмената комуникация ни предоставя възможността да помислим малко или повече, ако се налага,  над изказа си. Simple Smile) Аз затова обичам да комуникирам предимно писмено. Grinning Иначе не гарантирам какво ще излезе. Grinning Trollface

ПП: Такива имитации на стари филми има и като присети за ЛР, намират се безплатно из нета.

Лолита, хаха, мислех си да питам същото! Grinning

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 00:22 от Мъхчето

Общи условия

Активация на акаунт