Млечните зъби не падат

  • 1 029
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 292
Здравейте,

видях, че на няколко места е писано за такива проблеми, но темите и мненията са доста стари и реално не видях нещо конкретно като мерки и за това пускам нова тема.

Дъщеря ми е на 14 години и има много млечни зъби. Правихме преди 10 месеца панорамна снимка и има зародиши навсякъде, но нищо не е паднало  от над 2-2,5 години вече.
 
На долната челюст е сменила до кучешките включително, а на горната не са паднали дори кучешките още.
Като бебе също беше над година когато излезе първият й зъб, но сега съвсем се забави всичко.
Обича млечни продукти, тренира, няма някакви болести и не знам какво точно трябва да се  направи по въпроса.

Прочетох на много места, че забавяне от над 2 години се счита за голямо и да съм се консултирал със зъболекар. Горните кучешки ги дават по книга да се сменят на 11-12 години, а повечето деца ги сменят по-рано.

Някой сблъсквал ли се е с този проблем и какво изобщо може да се направи?
Чух, че някои зъболекари вадят млечните  зъби без да се клатят, но прочетох, че това не е добре, защото няма гаранция, че долния зъб ще излезе по-бързо, да не говорим, как ще се чувства, ако й извадят 2-3-4 зъба и седи месеци и години без тях на нейната  възраст.

Взех час за ортодонт, но искам да събера повече мнение.

# 1
  • Мнения: 13 804
Синът ми в момента е на 12 и 4 месеца, 5 клас, висок е 1,70. И двата кучешки горе са млечни.  Тъй като при него млечните зъби са с дълбоки корени и постоянните долу бяха почнали да избиват отстрани на венеца , ортодонт според панорамна снимка направи схема на вадене на зъбите с упойка. Единия долен кучешки като го извадихме, почти половин година нищо не растеше, чак се притесних. За сега според ортодонт няма да ги вадим. Лятото отново ще правим панорамна и консултация.
Дано ортодонт  ви даде адекватно мнение. Пригответе се че може да се наложат допълнителни консултации или търсене второ или трето мнение.

# 2
  • Мнения: 8 799
щом има зародиш, ще паднат, какво се притеснявате.

# 3
  • Мнения: 3 292
Ходих на един ортодонт, каза, че кучешките може да се извадят,  ако искаме понеже новите са стопили корените им, но кога ще пораснат не се знае. Другите са далечна работа.

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте! И ние имаме сериозен проблем. Детето ми е на 10 години. Два долни зъба извадихме на сила, разбира се след снимка и остановени зародиши на всякъде. И два долни паднаха от само себе си. Поникнаха 4 постоянни и до там. Преди да навърши 9 години, извадихме и двата предни централни. Другия месец навършва 10, все още е без два преди зъба и без нито един клатещ се млечен. Имаме направени нови снимки. Имаме консултации със зъболекари и ортодонти и нищо. Скоро ни предстои още едина среща с препоръчан ортодонт. Силно се надявам да ни помогне, тъй като всеки де позачудва, позачесва, поглежда снимките и ти казва има зародиши и всичко приключва. А аз мисля всяка секунда защо трябва да и се случва това? И какво ли следва за да се реши проблема?

# 5
  • Мнения: 3 292
Ние все още продължаваме с дертовете и те са големи.
Не знам при кой ортодонт ще ходиш, но всички са като коне с капаци и повтарят едно и също.
Дори в София тези които имат идея за такива случаи са много малко.
Ние вече сме ми ми минали през абсолютно всичко светила, включително хирурзи и стана така, че хирурга -професор каза че няма как да стане това което иска ортодонта.
Отделно, че абсолютно всички казват, че няма никаква гаранция и е дай да пробваме пък каквото стане.

Общи условия

Активация на акаунт