Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 8

  • 40 876
  • 804
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 188
Възможно е да е така и аз да съм го пропуснала, но е факт че в останалите училища в които подадох (група 8.4) не ме върнаха, а взеха удостоверението за промяна на адреса....

# 181
  • София
  • Мнения: 4 035
Отново ще наблегна на факта ( с надеждата тези, които тепърва ще подават поне да си го спестят), че при подаване на документи нямат право да ви искат или да задържат каквито и да било удостоверения, камо ли да ви връщат заради тях. Кандидатства се само със попълнено от родител заявление, след като приемат детето носите всички документи (удостоверения, акт за раждане, лични карти) за да докажете точките, които сте декларирали, че имате, за да приемат детето.

# 182
  • София
  • Мнения: 12 301
Аз оставих оригиналите на удостоверенията при кандидатстване, но кандидатствам само в едно училище и не ми трябват.

# 183
  • Мнения: X
Дано не ги затрият в тарапаната.

# 184
  • Мнения: 52
Здравейте! Ако някой има инфо за миналите години нека сподели. В случай, че са подадени документи за прием на детето в 2 училища - на прилежащия и граничен район, но след жребий в първото училище по прил. район не е прието, както и не е прието в това от граничния район, какво следва?

# 185
  • София
  • Мнения: 4 035
Следва да подадете документи за второ класиране в повече училища, с по-малък наплив, дори и в група 8.4 да сте за тях.

# 186
  • Мнения: 52
Аз не съм длъжна да водя детето си на училище на 5 км. Въпросът ми е какво е задължението на Столична община за осигуряване на места? След първо класиране може да се окажат свободни места в училища, които не са ни удобни. Така че това не е отговор, който е уместен. Питам ако някой знае как се е процедирало, а не какво трябва да се направи. Знам, че са пускани жалби до СО точно заради липса на места в дадено училище.

# 187
  • София
  • Мнения: 4 035
Задължение е да осигури място на всяко дете в училище, каквото и има, няма задължение за указване на максимално допустимото разстояние, тъй като има квартали без училища и те искат или не, водят децата на повече от 5км. Миналата година 73то на косъм нямаше да успее да приеме децата от прилежащия си район от 1ва група, какво остава до другите, които са му в прилежащия район. Имаше жалби, но при извършен редовен прием по приетите критерии, жалбите са неоснователни.

# 188
  • София
  • Мнения: 923
Ако подам документи в училището по район, веднага ще ми приемат детето, но не искам по ред причини. Затова кандидатствам в училища, които са или граничен район на моя, или извън него. Но, какво да се прави. В стремежа си да избера възможно най-доброто за детето си съм готова да рискувам. Каквото и да стане, в кварталното училище няма да я запиша.

# 189
  • Мнения: 52
Задължение е да осигури място на всяко дете в училище, каквото и има, няма задължение за указване на максимално допустимото разстояние, тъй като има квартали без училища и те искат или не, водят децата на повече от 5км. Миналата година 73то на косъм нямаше да успее да приеме децата от прилежащия си район от 1ва група, какво остава до другите, които са му в прилежащия район. Имаше жалби, но при извършен редовен прием по приетите критерии, жалбите са неоснователни.
.              Искате да кажете, че са успели са приемат децата, всичките от прилежащия район. На мен това ми е идеята, че ние сме в прилежащия на 73 то и като съм чула какво става

# 190
  • София
  • Мнения: 8 931
Задължение е да осигури място на всяко дете в училище, каквото и има, няма задължение за указване на максимално допустимото разстояние, тъй като има квартали без училища и те искат или не, водят децата на повече от 5км. Миналата година 73то на косъм нямаше да успее да приеме децата от прилежащия си район от 1ва група, какво остава до другите, които са му в прилежащия район. Имаше жалби, но при извършен редовен прием по приетите критерии, жалбите са неоснователни.
.              Искате да кажете, че са успели са приемат децата, всичките от прилежащия район. На мен това ми е идеята, че ние сме в прилежащия на 73 то и като съм чула какво става
Само от първа група с 3 и повече годишна уседналост. За другите няма гаранция. Но и реално няма повод за жалба.

# 191
  • Мнения: 52
Да, но само с постоянен адрес или допълнителните точки?

# 192
  • Мнения: X
Кандидатствайте в повече от 1 училище, щом не искате това в прилежащия район. Аз ще пробвам в 6-7, пък ще видим. Не вземат пари за пробване.

# 193
  • Мнения: 52
Задължение е да осигури място на всяко дете в училище, каквото и има, няма задължение за указване на максимално допустимото разстояние, тъй като има квартали без училища и те искат или не, водят децата на повече от 5км. Миналата година 73то на косъм нямаше да успее да приеме децата от прилежащия си район от 1ва група, какво остава до другите, които са му в прилежащия район. Имаше жалби, но при извършен редовен прием по приетите критерии, жалбите са неоснователни.
Приели са всички деца от първа група без допълнителни токи освен п/н адрес?

# 194
  • София
  • Мнения: 4 035
Да, не останаха неприети деца от група 8.1 с непроменян адрес в последните 3г, дори  и тези без допълнителни точки.

Общи условия

Активация на акаунт