Жестокият Истанбул - Zalim Istanbul Тема 1

  • 65 235
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 725
Дива, благодаря ! Не съм го гледала още и затова питам.

# 91
  • Мнения: 5 440
Изгледах последния епизод. Като динамика са малко като индийски сериал. И като качество на игра и декларативност. Особено слаб е образът на майката на Джемре. Сюжетът също е доста шаблонен. Малко разнообразие е болното момче. Как някой толкова морален и успял като Агях за 25 години не разбира с кого живее и в какво са се превърнали децата му? Идват “здравите” сили от село и истините почват да лъсват. Образът на Джемре е по- интересен. Дори актрисата в ролята на майката на Дженк играе шаблонно, а иначе я харесвам. Ще им дам още малко шанс.

# 92
  • Мнения: 1 223
Момичета, благодаря за споделеното!
Виктория, относно Агях и жена му, според мен той отдавна я е разбрал що за стока е. Сега разбра, че тя изгони Сехер и семейството й. Накрая разбра какво причинява Шениз на Недим, но той според мен я държи в семейството си заради децата им. Не иска те да страдат. И мисля, че и след като разбира какво тя прави на Недим пак няма да се разведе с нея, колкото и да я мрази. Той не е сляп. Наясно е с много неща според мен, но си мълчи само заради децата.
Дива, резюмето, което си направила за изминалите епизоди е страхотно, но... Не съм напълно съгласна с написаното за Дженк, защото ми е любимец и го защитавам. А и за тези 4 епизода не съм видяла ненавист към Недим, а по-точно паника. Когато отиде в стаята му и му крещеше, Дженк беше пиян. А и е стигнал до това състояние заради миналото. Чувство на вина според мен. За песента, вярно че не беше нормално поведението му. Но мисля, че съвсем искрено помогна на Дживан. Съгласна съм, че все още няма любов между Дженк и Джемре. Джемре дори все още не го понася. А и репликата, която Дженк казва във фрага на майка си ме кара да мисля, че не е лошо момче.
За всички предложения относно Шениз съм съгласна и объркана. Защото може да е всичко.

# 93
  • Мнения: 4 369
Селин, Дженк реши да помогне на Дживан, когато чу гласа на Джемре. Разговаряха по телефона и той нямаше намерение да й помага, но чу гласа на сестра й, която извика нещо от рода - какво става там. Той се замисли за част от секундата и каза, чу ще помогне. Дженк въобще не уважава Дживан, определона харесва Джемре.
От тел толково, после от компа повече 😏

# 94
  • Мнения: 1 223
Мери, знам че всичко, което прави Дженк е заради Джемре. Но за мен е важно, че все пак го направи. Каквото и да е, ако не беше Дженк, Дживан нямаше да излезе от затвора. Иначе знам, че им намери подслон заради интереса си към Джемре. А Джерен реши, че е заради нея, защото тя му звънна. Искаше да направи нещо, за да й се хареса. И единствено хубаво, което явно не е било искрено е, че спаси Дживан. Като видя епизода с бг субтитри ще ми стане по-ясно всичко.

# 95
  • Мнения: 5 440
Селин, никой мъж не държи жена заради децата. Това е женска черта. Той едва в последния епизод разбра, че тя го лъже. Когато беше разобличена от Дженк. За мен образите са шаблонни и наивни- особено селският романтик Агях, предан на брат си, грижещ се за бизнеса и допуснал невинната жертва да продължи да страда в дома му. Какво му е мисленето показва и гласеният брак за пари на племенника му с момиче от село. Безумен манталитет. Сега пък хареса Джемре и вече от нея иска да се възползва за племенника си. Наивен до глупост човек. Без да разучи каквото и да било вмени на брата да плаща за колата, която дещеря му съсипа. А иначе всички са много показно морални. Жал ми е за малката сестра, защото в крайна сметка нейните постъпки поне се диктуват от желание да има "сладък" живот и прави всичко за да го постигне. И осъзнава, че подтикната от баба си жертва много неща покрай себе си. Но нима това не е манталитета на немалко съвременни героини в Инстаграм- такива като "кариерата" на дъщерята на Агях. Разликата е в богатството и бедността. И младото бедно момиче е готово да размени хубостта за богатство и хубав живот. Това е реалистично. Дженк е станал в събитията с братовцед му жертва на майката- вероятно тя го е подтиквала по някакъв начин да навреди на детето. Затова и не се отнася с уважение към нея. За Дженк майка му е нищо. Братът на Джемре е трагичен образ, който има чест и я пази- не предава никого, не "натопява" никого за да се спаси. Малко е избухлив, но интересно с него какво ще стане.

# 96
  • Мнения: 1 223
Вики, в интернет, когато четох информация за всеки актьор, каква роля ще изпълнява, за Дамла и Дживан, доколкото си спомням, щяха да се влюбят. Искам да ги видя като двойка, но за сега образа на Дамла ми е най-противен, не за друго, а защото се притеснява една минута, а в следващата вече е спокойна и си прави маникюр. Държи се надменно с Дживан, който е в това положение заради нея. Дори и искаше Дживан да благодари. Просто не се е научила да се извинява. Но за това е виновна майка й. Тя я е направила такава.

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 12:59 от Selin Ozkaya

# 97
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 725
Момичета имам новина и то добра:

🆕 Официално нашият сериал е подновен за втори сезон!🔥
Сериалът ще направи финал на СЕЗОН на 27 май ( с 9 серии) и ще се върне през Септември.

# 98
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Началото на серията ми беше досадно - много надълго и нашироко повториха всичко от края на предната серия. Особено песента ми се видя много дълга, нямах търпение да свърши, макар че песента е хубава, но все пак чакаш да видиш какво ще се случи, не ти се слуша още веднъж цялата песен.

За мен Дженк има интерес към Джемре, може би защото е различна от другите момичета, с които е свикнал. Джемре също го харесва, според мен, макар и да не го признава, дори и пред себе си. Или може би не го осъзнава.
Дженк има добро сърце, но е разглезен от майка си, травмиран от случката в детството му и от това, че не получава одобрението и обичта на баща си.
Не разбрах какво цели с тази закачка с Джемре, ресторанта, песента и шампанското. Не ми приличаше на свалка, не ми приличаше и на нещо с цел унижение. По-скоро сякаш го направи за забавление. Друг е мъпросът, че не му се получи много забавно.
 
Майката иска да унищожи Недим заради нещо, на което той е бил свидетел и което ще я злепостави. Склонна съм и аз да подкрепя версията, че е нещо, свързано с девера ѝ.

В ретроспекцията с инцидента с Недим Дженк крещеше: да, аз те бутнах, аз те бутнах! Т.е. не е бил пасивен наблюдател само. Интересно какво го е подбудило към такова драстично действие все пак е бил дете.

Макар че харесвам Джемре, поведението ѝ ми идва малко нахално и невъзпитано.

Малката не я трая въобще, много ми е неприятна, бабата също.
Дживан е глуповат, но поне е добродушен и честен, та ми е симпатичен. Пък и той най-много си изпати дотук.

Дамла е някак нереална, все едно живее на друга планета.  Елементарни неща, които ѝ обясняваше Дживан, тя не можа да ги разбере. Толкова самовлюбена и заета със себе си, чак до глупост.

Агях ми е скучен.

На мен ми е интересен сериалът засега, чакам го, което за мен е признак, че ми харесва.

 

# 99
  • Мнения: 4 369
В края на епизода Агях забрани на Дженк да има нещо общо с Джемре. Дженк много се изненада, какъв е този интерес на баща му точно към това момиче, при положение че всичките му др. предишни приятелки не са значели нищо за Агях. Агях твърдо е избрал Джемре за Недим, каза го в "разговор" с брат си. Затова си мисля, че след като се разбере за бременността на Джерен, Агях ще ожени Дженк, за да го "върже" и да попречи на интереса му към Джемре.

# 100
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 725
В края на епизода Агях забрани на Дженк да има нещо общо с Джемре. Дженк много се изненада, какъв е този интерес на баща му точно към това момиче, при положение че всичките му др. предишни приятелки не са значели нищо за Агях. Агях твърдо е избрал Джемре за Недим, каза го в "разговор" с брат си. Затова си мисля, че след като се разбере за бременността на Джерен, Агях ще ожени Дженк, за да го "върже" и да попречи на интереса му към Джемре.
Мери аз единственото което виждам, че изпитва Джемре към Дженк е ненавист, подтикната от чувствата на братовчеда. Поне за сега не виждам по никакъв начин да го харесва. Според мен ще го оженят за Джерен, тогава виждайки детето си може и да се кротне. Видях снимки с момченце, струва ми се, че ще е тяхното дете. Бащата ще ожени Недим за Джемре, защото вижда, че само тя му влияе добре, че тя го защитава. Тя затова казва, че ще остане с него. Не знам такива работи ми се въртят из главата.

# 101
  • AMS
  • Мнения: 6 413
 Привет и благодаря на всички ви за постовете!!!
 Няма никакъв проблем, че не всички сте съгласни, с това,  което съм написала.
 Обичам да се придържам към фактите и към това, което е показано.
 Предположения избягвам да правя, освен ако в няколко серии ни загатват за това.
 И на мен Озан Долунай ми харесва.
 Но не оправдавам героя му Дженк, защото актьорът ми е симпатичен.
 Още повече не оправдавам Дженк, когато е пиян.
 Пиянството, за мен,  е утежняващо вината обстоятелство.
 Изобщо не виждам у Дженк чувство за вина, до момента.
 Да се стегне, да изтрезнее, след удара в главата с бутилката и да каже истината,
 а не да крещи - аз те бутнах, защото кадрите показват друго - аз не ти подадох ръка.
 А, колко пъти не пожела да подаде ръка!?
 И въпреки, че Озан Длунай ми е симпатичен,
 в този сериал най ми харесва Беркер Гювен - Недим.
 А какво леке играеше в Родината ...
 Интересни са ми и здравите сили от село, особено Сехер, Джемре и Дживан.
 И на Джерен пожелавам да стане добра майка.
 Не ми харесват градските Шениз и Дамла.
 Мине Тугай ми е една и съща, като в предишните сериали,
 а стайлингът ѝ е убийствен.
 Да не говоря, че и в сцените с Фикрет Кушкан - Агах,
 личи ужасно разликата в ръста.
 Мъчат се да го компенсират, но не има се получава.
 Другото, което не ми харесва е много високия тон!!!
 Намалявам звука постоянно.
 Но пък никой не ми е скучен и давам шанс на серила.



# 102
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Интересно ми е дали е случайно, че младите, с изкл. на Дамла, са всичките с Дж: Джерен, Джемре, Дживан, Дженк.

От Недим чакам тепърва игра аз, дотук е много интересен образ и добре играе Беркер, но, разбираемо, е еднообразен засега.

Дива, Дженк си е леке засега, но някак дава заявка, че ще стане друг, по-добър. "Здравите сили от село" ще го променят. Joy
И на мен Мине Тугай ми една и съща, но и ролите са ѝ все подобни, поне тези, които съм гледала. Но какво нещо е характерът, нали? Понеже тук е по-зла от другаде, където съм я гледала, даже не ми се вижда толкова хубава. Joy

Агях, уж много праволинеен и приципен, но когато му е изгодно, действа безпринципно - когато натопи Дживан, примерно. Или когато се разправяше с Керем и баща му.

Интересно ми е в каква посока ще развият образа на Дамла. Щото е ясно, че и тя ще се промени. "Здравите сили" няма да я подминат и нея. Joy

# 103
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 725
Здравейте, момичета ! Как сте ?
Ново от Бахар😍🆕


🆕от Бахар🌸
🆕 с Симай🔥


Ново от Идриса и Мине😍❤🆕


Изглежда весело зад кадър.

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 13:53 от Габриела Радева

# 104
  • Мнения: 1 223
Привет и от мен, момичета!
Изчаквах да пуснат втори фраг и тогава да пиша, но явно няма да го пуснат днес... А и принципно винаги очаквам с повече нетърпение втория фрагман, защото от него е по-ясно какво може да се случи.
Мине Тугай не ми е съвсем еднообразен образ навсякъде, защото съм я гледала в "Квартала на богатите", където пак беше богата, но беше и много добра. А тук е направо кобра...
Пиянството и за мен не е най-правилния начин да покажеш, че съжаляваш. Дори напротив. Става още по-сложно и жалко състоянието на Дженк, като си мисли, че ще бъде по-добре като пие, ляга си с най-различни момичета и държи се разглезено и лицемерно... Не оправдавам Дженк, защото харесвам Озан Долунай, а защото знам/предполагам, че от това разглезено момче ще излезе нещо съвсем различно. И да се чувства виновен, не е толкова просто да признае вината си пред всички. Още повече, че майка му го е възпитавала и го е направила такъв. Но именно заради това, той не я уважава.
Благодаря за снимките и информацията за нов сезон. Хубаво е, че ще има нов сезон, но не ми хареса това, че този сезон ще приключи само с 9 епизода. Събраха на едно място бедното и богатото семейство. Джерен бременна. Ще я омъжат за Дженк. И край на сезона. Аз очаквах по-дълъг сезон.
Приятен остатък от деня!

Общи условия

Активация на акаунт