За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 288
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 215
Добро утро.Моят осъмна с такива петна по тялото.Някаква идея какво е това?Не е ял нищо ново,не съм сменяла памперси или козметика,няма температура.Намазах с алергозан и ако няма подобрение отиваме в спешното 😣
Скрит текст:

# 301
  • Мнения: 299
Оле.. миличкото! Лещичка, ака беше на възрастен човек, щях да кажа че е розов лишей. Преди две години на мъжа ми от едни неизпрани нови дрехи се беше появило. Но при бебе... нали знаеш! Отивайте на лекар. Това е по цялото тяло.

# 302
  • Мнения: 35 109
Направо си е за преглед детето. Дано не е шарка .

# 303
  • Мнения: 1 134
Оле.. миличкото! Лещичка, ака беше на възрастен човек, щях да кажа че е розов лишей. Преди две години на мъжа ми от едни неизпрани нови дрехи се беше появило. Но при бебе... нали знаеш! Отивайте на лекар. Това е по цялото тяло.
Моят мъж всяко лято получава такива петна и му казаха, че е розов лишей. Абсурд да е шарка, но най-добре да си го види специалист.

# 304
  • Мнения: 6 215
Отидохме за да съм спокойна,взеха да изчезват от алергозана.Казаха възможна алергия към храна,шарка не е,нито вирусен лишей.Във вторник сме на дерматолог,алерголог и за пълни изследвания.Казаха ако вдигне температура обратно.Пуснаха стандарните изследвания,ще звъннат с резултатите.Жизнен е,не ги чеши да показва че го сърбят,и сега си играе.Лекарката в спешното каза,че е възможно да е от нитратите в зеленчуците,но той яде от няколко седмици без реакция,може и да сме случили на по "торени" домати и краставици.

# 305
  • София
  • Мнения: 2 666
Отидохме за да съм спокойна,взеха да изчезват от алергозана.Казаха възможна алергия към храна,шарка не е,нито вирусен лишей.Във вторник сме на дерматолог,алерголог и за пълни изследвания.Казаха ако вдигне температура обратно.Пуснаха стандарните изследвания,ще звъннат с резултатите.Жизнен е,не ги чеши да показва че го сърбят,и сега си играе.Лекарката в спешното каза,че е възможно да е от нитратите в зеленчуците,но той яде от няколко седмици без реакция,може и да сме случили на по "торени" домати и краставици.

Ако се увеличат и плъзнат по тялото отиди да му бият Урбазон. Алергични тестове не може да се направят след Алергозана

# 306
  • Мнения: 218
Здравейте. Моето момиче е на 1м и половина и като плаче винаги лявото оченце сълзи много повече от дясното. Иначе не е нито подуто, нито зачервено. Всяка сутрин ги почиствам със стерилна марличка и физ. Разтвор.. Може ли някоя мама да сподели опит. Благодаря предварително

# 307
  • Варна
  • Мнения: 25 236
От град на морето сме и ще водя утре малкия на плажа, за пръв път мисля да взема тези памперси за вода - не че ще се  мокри ама така да се попече.Те пропускат ли пясък?
Не знам дали си взела такива памперси, ако не си, да кажа - те са за вода, не за печене на пясъка. Слагаш ги при влизане във водата и ги сменяш, когато детето е на сушата. Пясък ще пропуснат колкото и всеки друг памперс, но ако се изпишка детето ще пропуснат, все едно е с обикновени гащи и ще направят мазало. Това им е целта, да не задържат течности.

# 308
  • Мнения: 260
Вече трети ден малката яде супер малко, по 10 минути, и започва едно дърпане реване, опъва се цялата, през нощта се буди и започва да крещи, на 4 месеца е май са зъбите, мажа я, но много ми е притеснени това че яде доста по малко от попринцип, при друг било ли е така

# 309
  • Мнения: 218
Има ли гурлички? При моето бебе беше запушен слъзен канал.
Водихме я на лекар, капахме и капки (за да не се инфектира) но можеше да минем и без тях, правих масажи, почиствах с ФР и към третия месец се отпуши. Може и сама да го е израстнала, не знам. Лекарката каза, че много често идват бебета с такъв проблем, някаква мембрана не се пробила при раждането.
Поради запушването, сълзите не се стичат към носа заради тази мембрана.

Здравейте. Моето момиче е на 1м и половина и като плаче винаги лявото оченце сълзи много повече от дясното. Иначе не е нито подуто, нито зачервено. Всяка сутрин ги почиствам със стерилна марличка и физ. Разтвор.. Може ли някоя мама да сподели опит. Благодаря предварително

# 310
  • Мнения: 79
Момичета как сте с нощното хранене?
Храните ли ги? Ако да на колко часа?
Ако не как го постигате? На 18 дни сме. Храним се с по 90 мл с три лъжички. Малко ли е?

# 311
  • Мнения: 7 776
На 18 дни бебе естествено, че яде през нощта. Давайте мляко на поискване.

# 312
  • Мнения: 5 468
Новородените имат нужда от хранене през нощта и не е правилно да се отучват насилствено. Постепенно с времето започват сами да правят малко по-големи паузи.

Аз кърмя на поискване. Малкия нощем се буди през 3-4 часа(понякога и по-често) и го кърмя.

# 313
  • Мнения: 79
Всеки ме упреква че неискам да махна нощното хранене даже и педиатъра като дойде на първия ден и започна с това


Новородените имат нужда от хранене през нощта и не е правилно да се отучват насилствено. Постепенно с времето започват сами да правят малко по-големи паузи.

Аз кърмя на поискване. Малкия нощем се буди през 3-4 часа(понякога и по-често) и го кърмя.
На 18 дни бебе естествено, че яде през нощта. Давайте мляко на поискване.

# 314
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Педиатърът е малоумен, без извинение. Толкова малко бебе не се слага на режим. При кърменето пък нощното кърмене е най-важно за лактацията, интересно природата що ли го е измислила така, ако нощем трябва да се правят паузи... Храни си бебето на поискване, това е най-доброто за него.

Общи условия

Активация на акаунт