За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 290
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 471
Ами Диди, другия път им кажи "На сайта на УНИЦЕФ и СЗО, да ви покажа ли?"

И да покаже, няма смисъл....за тези от старите поколения всичко е конспирации, превземки и измишльотини. Родителите на мъжа ми казват, че докторите нищо не знаят и са шарлатани, пък за нещо четено в нета - абсурд да е така!

Подкрепям... за съжаление си знаят “ едно време не беше така/не сме правили така, пък нищо ви няма” и това си е. Често влизам в пререкания заради това “едно време” 😩

# 676
  • Мнения: 1 134
Точно! Вече ми се повръща, да не говорим като рече бабата "две деца съм отгледала и нищо им няма"...🤢
Sorry за спама ✌

# 677
  • Мнения: 6 215
На моята баба като и кажа че малкият плаче или мрънка за нещо и веднага почва да се тюхка.Ама защо плаче,вие едно време с кака ти какви тихи и кротки деца бяхте,пък и майка ти,хем трима бяха никога не са ревали за нищо.Викам и да бе да,ти си забравила.И така всеки път все едно не сме говорили същото предния път 😁

# 678
  • София
  • Мнения: 1 395
Ми едно време мъжът по цял ден е бил по горите да лови кози с копие и виж как е преуспяла расата ни! Що техните синковци не правят това? Еволюция се нарича. Айде не това, ама с едно "то и телефони е нямало и нищо ви няма, ма сега ползвате!" ги затапете... Измислете някое такова умопомрачително сравнение...

# 679
  • Мнения: 5 468
Ооо това за "едно време" ми е любимо. Аз, пък, смятам, че майките на бебета и малки деца в днешно време сме по-информирани, защото имаме достъп до всякаква информация, докато преди не е имало толкова информация. Не за друго, просто по времето на соц-а сме били затворена държава и сме нямали досег с по-цивилизованите държави, където са били доста по-наясно с новостите в педиатрията. Даже и майка ми ми казва, че едно време не са знаели много и са действали най-вече по съвети на свекърви, тъщи и т.н.

То едно време са давали кисело мляко на 2-3 месечни бебета и да, общо взето нищо им няма на тези, които не са отишли в спешното с алергия. Къпали са бебетата в сол и да, нищо им няма на тези, които не са отишли в спешното с изгаряния. Пристягали са крачетата за да се изправят и да, нищо им няма на тези, които не са получили някакво изкривяване. Та, толкова с "нищо ни няма".

# 680
  • Мнения: 1 471
Момичета, дребчо днес прави 2месеца. От два дни си бута настървено юмруците или пръстите в устата и ги смуче, джвака.. не е нервен, не е гладен, не иска залъгалка, но търси нещо да си джвака. Е ли е възможно толкова раничко да го сърбят венците ?😳🤔

# 681
  • Мнения: 6 215
Или просто си е открил ръцете.Моят също ги лапаше в началото,смучеше си пръстите,разучава усещанията и различните неща.Тепърва ще почне играчки да пъха и общо взето всичко което види и добара.Не винаги венците са причината.

# 682
  • Мнения: 260


Момичета някой знае ли какво е това и защо се е получило

# 683
  • Мнения: 7 776
Има ли някъде сухи участъци кожа, например по бедрата? Много прилича на атопичен дерматит, може и от слюнкоотделянето да е, от лигите, но това другото петно ме кара да си мисля, че е АД. Дъщеря ми прави такива единични петна от време на време.
Нещо да си променила, козметика, дрехи? Да си яла нещо различно? Ако имаш кокосово масло, го намажи с него. Недей да можеш с други кремове в момента.

# 684
  • Мнения: 260
Има ли някъде сухи участъци кожа, например по бедрата? Много прилича на атопичен дерматит, може и от слюнкоотделянето да е, от лигите, но това другото петно ме кара да си мисля, че е АД. Дъщеря ми прави такива единични петна от време на време.
Нещо да си променила, козметика, дрехи? Да си яла нещо различно? Ако имаш кокосово масло, го намажи с него. Недей да можеш с други кремове в момента.
Не съм сменяла козметиката, и аз си мисля че е дерматит, имам кокосово маски ще я намажа

# 685
  • Мнения: 7 776
Разгледай за сухи петна, не е задължително да са червени като тези, но ще са грапави, по сгъвките на тялото, колене, при интимната зона и бедрата, по ръцете.
И консултация с дерматолог направо.

Ако установи и той АД,  къпането трябва да се случва 1-2 пъти седмично. Без козметика или ако настояваш - с такава за АД, дерматолог ще препоръча.

А какво причинява АД - отговор на имунната с-ма към дразнител, никой не може да ти каже какво, може да реагира на мръсен въздух, на храна, на вирус, на какво ли не. На студен въздух примерно, винаги й изпръхват бузите. От млечни дълго време й се активираше АД, ако хапна повече, но го израстна постепенно. Скоро пак реагира бурно на нещо, така и не разбрах какво, но точно тогава й пусках кръвни изследвания и имаше повишени левкоцити, като има обрива и това се оправи.

# 686
  • Мнения: 260
Разгледай за сухи петна, не е задължително да са червени като тези, но ще са грапави, по сгъвките на тялото, колене, при интимната зона и бедрата, по ръцете.
И консултация с дерматолог направо.

Ако установи и той АД,  къпането трябва да се случва 1-2 пъти седмично. Без козметика или ако настояваш - с такава за АД, дерматолог ще препоръча.

А какво причинява АД - отговор на имунната с-ма към дразнител, никой не може да ти каже какво, може да реагира на мръсен въздух, на храна, на вирус, на какво ли не. На студен въздух примерно, винаги й изпръхват бузите. От млечни дълго време й се активираше АД, ако хапна повече, но го израстна постепенно. Скоро пак реагира бурно на нещо, така и не разбрах какво, но точно тогава й пусках кръвни изследвания и имаше повишени левкоцити, като има обрива и това се оправи.
Благодаря, а може ли да се разрастне

# 687
  • Мнения: 62
Имам нужда от малко съдействие,искам да ви попитам има ли нещо подходящо,което може да се използва за носене на дете на 2г.? Ще ходим на почивка и искаме да вземем нещо,в което да я слагаме,когато се измори и вече не иска да ходи.

# 688
  • Мнения: 13 082
Раница в тодлър размер.

# 689
  • Мнения: 7 776
Не, не се разраства в смисъл от там да плъзне по цялото тяло, но може да се появят сухи участъци и другаде по тялото, често пъти на местата, които споменах.

Общи условия

Активация на акаунт